Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göksel Gülcan Arnavutköy

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında GokselGulcan tarafından paylaşıldı.

1. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

Çamlıbahçe diye planlayıp yolumuza esenlerden başladık hayırlısıyla vardık çamlıbahçeye daha ilk defa kıyıdan atacaktım tabi önceden galata köprüsünden 2 balık alınca mutlu oluyordum =) oraya bi gittim millet baya çekiyor bende takımı kurdum attım ama benim kamış ve makina kaldırmaz dediler ve çok dalga vardı yaklaşık 100 metre geriside arnavutköy oluyormuş hayırlısıyla oraya gidelim dedik baktım yer var kurdum malzemeleri haydi bismillah dedim ilk atış başarılı ama uzağa gitmedi ( nede olsa kıyıdan ilk defa atıyorum) 3 tane balık geldi attım 2. daha doğrusu atmaya çalıştım =) çapariler pert oldu işte oradan bi abi gösterdi böyle atacaksın ondan sonra başladım yaklaşık 1 saatte 1kg balık tuttum (kuruyemişçide baktım ) =) sonra eve dönmemiz lazımdı geri döndük

ve yardımlarından dolayı Nejat BİLECEN abime gerçekten çok teşekkür ediyorum bugün oraya gidebildiysem onun sayesinde.

Not: 10 lu çapari vardı 11 tane balık geldi az kalsın bayılıyordum =)
    Orada resim çekemedim ama evde dizip bi resmini çektim
    Şimdi sıra resimlerde

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Mayıs 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Göksel tebrikler güzel ve keyifli bir günün sonunda tavalığını almışsın, duyarlılığın içinde teşekkür ederim, küçük kraçaları yollamışsın evine.
    Bana teşekkürüne gelince, teşekkürlük birşey yok sadece yol tarifi yaptım ben benim yaptığımı İETT web sayfasıda yapardı:)

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Güzel bir başlangış olmuş göksel, afiyet olsun...

5. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

abim teşekkürler senin varlıgın bile bana morel =)

6. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

teşekkür ederim oktay abi

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Göksel,
    İlk deneme için güzel av.
    Afiyet olsun

8. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

Teşekkürler yalnız bir sorum olacak nejat abiyi şuan geç olduğu için aramak istemedim benim kamış çok saglam değil allaha emanet şimdi biz bi abi ile karadenizde botla ava cıkıcaz dayımın yanına marmara adasına gitmeyi düşünüyorum ve istanbuldada ara sıra böyle avlanmaya gidicem öğrenciyim şöyle uygun bi olta arıyorum çok pahalı olmasın ama düzgün bişi olsun istiyorum şimdi surf , atçek felan onlar nedir fazla bilgim yok ama istavrit tutmama bu olta iş görüyorda eve istavrit götürdüm kimse sevmiyor biraz daha büyük şeyler tutmak istiyorum ve elimdeki oltanın gücünün yetmeyeceğini düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum Böyle hergün ava gitmeyeceğim ama böylede gittimmi makinen güçsüz kamışın atarı yok çekmez felan dememelerini istiyorum uygun bi olta istiyorum teşekkürler

9. agartan

İstavrit çok lezzetli bir balıktır. Birçok balığa değişilmeyecek kadar da lezzetlidir bence. Üstelik te denizlerimizde neredeyse 12 ay av veren yegane balıktır.
    Onu sevmemelerinin sebebi temizlemenin zor geliyor olması olabilir. Sen bu işi yapıp una da bulayıp düzgünce kızartıp önlerine çıkarırsan eminim fikirleri değişecek..

Gelelim büyük balık işine:
    İstanbul'da, Boğazda, Marmaranın büyük bir kısmında büyük balık yok.

Yok derken hiç te yok değil. Doğru zamanı denklersen Boğazda Kofana, Lüfer, Palamut ve Torik tutabilirsin ama bu hiç te kolay değil.
    Hele ki sen çok uzaktan geliyorsun. Üstelik bu balıklar av verirken olta atacak yer bulmak bile çoğu zaman mümkün olmaz. :(

Bence sen istavrite devam et, mümkünse hep aynı noktalarda avlan ki oralardan arkadaş edin, kendine de yer edin.

Bir yerde kendine yer edindin mi büyük balık zamanı orada olta atacak yer bulmak çok daha kolay olur.

Elindeki kamış ve makina marmaranın akıntısız kıyılarında iş görebilir ama Arnavutköy gibi yerlerde başkalarına da zarar vermeden avlanabilmek için daha uygun makina ve kamışa ihtiyacın olacak ki sen zaten bunun farkındasın.
    Geriye bütçe kalıyor.
    Sen maksimum ne kadar harcayabileceğini söylersen ona uygun takım önerileri de hemen gelir.
    Hevesin geçiciyse çok para harcamanı önermem ama ben bu işi yaparım, zamanı gelince de büyük balığı alırım diyorsan ona göre takım seçmen lazım.

10. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

abicim babam çok aslında bu balık tutmamı istemiyor ama ben çok istekliyim bütçe 150 lira felan ayırabilirim şimdi böyle murat abim var onun botu var işte onla ara sıra karadenize açılcaz şimdi abim bana öyle bi olta söyleki büyük balık tutmak istesemde hiç bi sorun olmadan tutayım . hemde böyle istavrit felanda tutayım yani çok yönlü bi olta olsun şimdi benim yatmam lazım yarın cevabına bakacağım... Şimdiden çalışmaya başladım yarın okula gitmiyorum günlük 50 tl den başladım babamın yanında çalışmaya

11. agartan

Surf takım için 150 liralık tavsiyeler bekliyoruz arkadaşlar..