Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gölde balik tutmak

Konu, 'Genel Konular' kısmında ookkaayy tarafından paylaşıldı.

1. ookkaayy

ookkaayy Yeni Üye

Merhaba arkadaslar yeni üyeyim. Gecenlerde sandal ile misinaya capari takarak tuttugum 4 kg istavritten sonra bende bi balik sevdasi olusmaya başladi ve hemen gidip kendime olta takimi aldim. TEKİRDAG/CORLU da oturuyorum ve sarilar gölü bana cok yakin aslinda denizde yakın nato iskelesi diye bi yer var karadan 1.5 km acikta orada olabilir neyse ben bu golde vaya denizde ne ile balik tutabilirim bu gun av bayisine gittim bana bi kutu solucan verdi bide olta verdi kare seklinde mısırı ve kenarlarinda igneler vardi taktim yemleri bi kackere attim baya bekledim bos geldi son cekisimdede kayalara takildi bir turlu kurtaramadim gol hep kayalik ve sazlik olta cok takiliyo dip oltasiyla olucak gibi degil sanirim o samandiralardan flnmi almam gerekiyo nasil balik tutabilirim yardimci olurmusunuz ne tutmak istedigimi sorucaksinizda balik turlerinide cok bilmiyorum hepsi birbirine benziyo arkadas nasil ayirt ediyosunuz neyse en kolay ne tutabilirsem ona gore bi tavsiyede bulunursaniz cok seviniririm ilerde alistikca zor lokmalara olta atariz. :)
    Benim aklimda tamamen tahmini bi olta var bi samandira altina yarim metre assagisina dogru capari gibi 3-4 igne en altinada ufak bi agirli boyle bi oltayla balik tutabilirmiyim birde igne olarak kac mm igne kullanmalıyım igne baglamayi ve diger bag cesitlerini ogrendim bide su firdondulerin ne ise yaradigini bi turlu anliyamadim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

okay hocam oncelıkle aramıza hosgeldın kendını tanıtıp ımza ayarlarını yaparsan guzel olur
    Balık tutma işine yeni başlamış birine tüm bilgileri vermek zor burdan vermek çok daha zor o yüzden sana atvsiyem hedef balıpa göre avlanman örneğin Nato iskelesinden bahsetmişsin orda istavrit avlayanlar oluyor bildiğim kafarı ile çapari kullanbilirsin
    Sarılar göletinde sazan tatlısu levreği ve turna oluyor diye biliyorum
    Sazan için mısır vb. birçok yem var olta olarak ise şamadıralı ve dip oltası yapabilirsin
    Tatlısu levreği için atçek yöntemini denemelisin en iyi yöntem meranda hangi balık varsa öğrenip AAA BALIĞI NASIL AVLANIR yazarsan rahatlıkla yöntemleri oltaları vs. bilgileri görmüş olursun
    Şimdiden iyi avlar iyi paylaşımlar

4. ookkaayy

ookkaayy Yeni Üye

Eylmz abicim hosbulduk cevabin icin tesekkurler natoda istavrit alan var diyosun ozaman bende yarin natoya gidiyorum olta takimi alirken 5 tane 10lu capari almistim onlar isimi gorur heralde de gunduz cikarmi acaba istavrit bide bi sorum olacakti daha cok acemiyim hic bisi bilmiyorum dugum tekniklerini fln yeni yeni ogrenmeye basladim sorularim biraz garip gelebilir bu baliklar hep diptemi gezinir yani illa dip oltasimi kullanmamiz gerek yani sarilar golu cok taslik ve sazlik dibi çar çöp dip oltasi cok takiliyo yani bi samandiranin yarim metre assagisina sira sira capari gibi iki uc igne baglasam en altina ufacik bi agirkik canli yemimide taksam balik gelmezmi birde bu eriyen yemler var misirdan yplyms bunlar nasil kullaniliyo igneye yakin yerleremi baglaniyo faydasi oluyomu bir sorum daha olacak kusura bakmayin bu tatlisu levregi ve turna icin sahte balik alsam balik gelirmi kac cm almaliyim ve at cek olarakmi kullaniliyo diptenmi cekikiyo oyle ise yine tasliklara otlara takilacak zaten uc igneli cengel gibi çar çop takilir seri ceksem bi nebze yuksekten gelir ama yinede otlara takilma ihtimali yuksek