Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gopez ve İstavrit deryasına düştük..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ishak BALLICA tarafından paylaşıldı.

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili dostlar senelik iznimin bir bölümünü kullandığım için bu hafta külliyen evde idim. Dervişin fikri ne ise zikri de o olur misali, acaba bu izinde iken bir balık avı yapabilir miyim diye düşünmedim desem yalan olur...

Derken ışık sevgili Çağatay kaptanımdan geldi...12.08.2010 Perşembe günü saat yine 17.00 civarı gibi buluşarak tekne ile bir gece avı yapmak için harekete geçtik.Av ekibimiz ben, geçen hafta yine Çağatay kaptanım ile av yapan meslektaşı Bumin bey'den oluştu..

Tekneye doğru gider iken, yolda yem- yiyecek/ içecek telaşı derken çapayı alıp hareket etmemiz sanırım saat:19,30 gibiyi buldu...

Sağ salip avlağa vardıktan sonra tabiki büyük bir heves ile oltalar su ile buluşturuldu...Bu av esnasında arka arkaya aldığı kallavi istavritler ile günün yıldızı Çağatay Kaptan'ım oldu...

Hele hele ilk anlarda aldığı istavrit azmanı oldukça iri idi...Hem de tavalara sığmıyacak cinsden bir şey...

Bu av esnasında Sevgili Bumin kardeşim, tercihini teknenin arka kısmında püfür püfür eserken uyumayı tercih etti...Hemen hemen tüm gece boyunca hep o pozisyonda kaldı...

Ben ise tam bir Gopez uzmanı kesildim...Allahım olamaz böyle bir şey....Sürekli Gopez çektim...Allahtan bir ara orta şeker kıvamda mırmır denk geldi de azıcık bahtsızlığımı kırmış oldum...

Haaa, birde gece sanırım 02,30 gibi olsa gerek taa yakınımızdan gelen tosss tosss sesleri ile irkildik...Ve tabiki o sesler giderek bize yaklaştı ve baktık ki Yunuslar...O gecenin zifiri karanlığında göz ile seçilebilecek kadar tekneye yanaştılar...Ve bu sesler taaa 04,30 a kadar etraftan kesilmedi...Eh dolayısı ile de balık olayı tamamen kesti...

Sabahın olması ile birlikte başladık tekrar oltalamaya...Sabahın en büyük süprizi bana denk gelen Antenli mercan olsa gerek..Ve sanırım 08,00 gibi de oltaları toplayarak başladık dönüş hazırlığı yapmaya...

Çapayı alıp da hareket etmemiz 08,30 u bulmuştur...İyiki de erkenden kalkmışız...Zira o satte bile muazzam bir sıcak başlamıştı...

Sözün özü, yine dostlar arasında sohbet ve muhabbet ile geçen gayet güzel bir av anısı daha yaşamış olduk...Çok daha güzelinin sizler ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. magnificent

magnificent Aktif Üye

Daim olsun İshak abi

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

İshak abi güzel bir gece geçirmişsiniz. Ben sizin bu sefer Jigging için gideceğinizi sanmıştım, denemediniz mi?

Çağatay abinin yakaladığı İstavrit'te harbi büyükmüş yani :)

5. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Bereketli olsun İshak abi, İstavritte İstavritmiş maşallah...

6. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Biraz önce uyandım ve henüz yorgunluğumu atamadım üstümden. Bütün gece uykusuz kalınca böyle oluyor. Üç haftadır bu azman istavritlere denk geliyoruz. Genellikle sardalyaya basıyorlar. Yakalaması zevkli ama lezzet bakımından boğaz'ın istavritlerinin eline su dökemez bunlar, hatta bırakın su dökmeyi yanına bile yaklaşamaz.

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Hamdi av mekanına varır varmaz daha hava kararmşıtı ve ilk iş olarak jig denedim....Hatta Sevgili Çağatay'ımda yeni aldığı jig kamışına taktığı spro'nun güzel bir makişnası ile o da aldığı jigleri denedi...Ama ne bakan ne de dokunan olmadı....:eek:

Ayrıca gece bile denedim desem emin ol doğru...:p

Ayrıca sabahta denedim...Hem de fakır fuşur ter akıtaraktan..:pSanırım bu işi yapmak için Çeşme yöreinin daha derin sularını denemem lazım...:confused:

Zira bu sular ağ teknelerinin yıllardan beri tarumar ettiği 20-30 metre derinlikte ve genelde dibi eriştelik/çamur olan sular...

Jig için bana göre daha derin su ve illaki de taş lazım diye düşünüyorum...Nasip bakalım...Yılmak yok tabiki...

8. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili arkadaşlar temenn,ileriniz ve yorumlarınız için teşekkürler...Hakikaten de ben o kadar iri bir istavrit tezgahlarda filan görmedim...

Keratayı temizledikten sonra 2 ye böldüm ve öyle sığdı tavaya... :p

9. arno_16

arno_16 Aktif Üye

ishak abi hayyy maşallah denir bunlara tebrikler.afiyet olsun...

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

İki gözüm, daha güzeli tez zamanda sizlere denk gelir inşallah...;)

11. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler afiyet olsun maşallah istavritte kofana gibi:)