Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GÖZLÜK KULLANANLAR İÇİN DERECELİ DENİZ GÖZLÜĞÜ

Konu, 'Genel Konular' kısmında fatih33 tarafından paylaşıldı.

1. fatih33

fatih33 Üye

Merhaba arkadaşlar, gözlük kullanan arkadaşlarımız yazın denize girerken dereceli gözlüğünü çıkartınca "ben dahil" pek fazla keyif alamıyoruz özellikle denizin altının o muhteşem görüntüsünden mahrum kalıyoruz. yüzerken nereye gittiğimi ve yüzeceğim yere ne kadar mesafe kaldığını kestirmek gerçekten çok zor oluyor :) Bu nedenle kendim düşünüp tasarladığım ve yapılması kolay ama orjinalleri çok pahalı olan bir dereceli (yüzücü) deniz gözlüğü yaptım. Önce orta kalitede bir yüzücü gözlüğü edinmeniz,sonra gözlük derecenizi optikçiden gözlüğün içine oturtulacak şekilde küçültmeniz, küçültülen dereceli camın kenarlarına japon damlatarak tutturmanız son aşama ise şeffaf silikon ile camın kenarlarından geçmeniz. Bunun nedeni gözlüğün orjinal camı ile sonradan koyduğumuz dereceli cam arasına su gitmemesi. Gidince çok kötü oluyor kolay kolay kurumuyor. ben yaptım ve çok kullanışlı oldu.
    ALLAH hiç kimseyi gözlüğe mahkum etmesin ve görmeden mahrum bırakmasın.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel çözüm. :)

4. Ümit

Ümit Aktif Üye

Gerçekten çok güzel çözüm, bende yüksek dereceli gözlük kullandığımdan, deniz dibini iyi göremeyenlerdenim, mutlaka deneyeceğim :).

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Ben sırf o yüzden ameliyat oldum valla artık rahatım:) Ellerine sağlık abi güzel çözüm:)

6. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Zihni sinir projeleri gibi denemekte fayda var gerçi ben yakın gözlüğü kullananlardanım 40 cmden sonrada sorun yok :)

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Çok ilginç....Yedek bir tane gözlüğüm var...Çerçevesi gitti gidiyor gibi..Ama camları sağlam...İlk fırsatta bir gözlükçüye götürüp, camlarına bir şey yapabilirler mi diye soracağım...

Eğer olur ile, alanın alası gibi bir şey olur...

Kardeşim, ben çizdirme işini bayağı bayağı düşünmüştüm..Ama sonra baktım ki, göz rahatsızlığı bulnan doktarların çoğu çizdrimek yerine GÖZLÜK KULLANMAYI tercih ediyor olmaları aklımı karıştırıyor hala...:rolleyes:

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Her bir ameliyat çeşitli riskler taşıyor.
    Önemli olan bu ameliyatın ne getireceği ile ne götüreceğinin hesaplanabilmesi. :)

9. cogito74

cogito74 Aktif Üye

evet bir cozum gibi gorunuyor ama. kullanilan camlarinizin organik yani bildigimiz camdan olmamsina dikakt etmekte yarar var. kirilma riski acisindan. bende gozluk kullaniyorum ama denizde lens takiyorum. artik aylik yumusak lensler var. fiyatida cok uygun kullanimi rahat ve gaz gecirgen oldugundan cokda zararli degil.ben lens kullaniyorum tavsiye ederim

10. ist**tamer

ist**tamer Yeni Üye

süper düşünce bende yedek gözlüğün camını koyayım beyendim ellerine saglık