Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GREENLINE 33 hibrid MOTOR YAT Fikriniz....

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında maldivler tarafından paylaşıldı.

1. maldivler

maldivler Yeni Üye

Öncelıkle herkeze ıyaksamlar cuma gunu ve pazar gunu 2013 boat show da motor yatları genıs kapsamlı arastırma fırsatına sahıp oldum.en cok ılgımı ceken motor yatı sızınle paylasmak ıstedım.fıkırlerınızı paylasırsanız sevınırım.tekne 10 metre boyunda uzerınde kı plaklar gunes enerjısı aracılıgı ıle 5 saat boyunca 5 knot suratle seyır sansı sunuyor ayrıca 150 hp dızel tek motor var. tabıkı jeneratore gerek kalmadan tum elektrık ve klıma sıstemını bu sıstem sayesınde kullanabılıyorsunuz.2,5 saat dızel motorlar seyır edınce hıbrıd sarj ı tam doluyor veya 1 gun sure gunes enerjısı ıle sarj ı doluyor.platform hıdrolık acılıp 1 metre daha uzayıp 2,5 metre uzunluguy la cok genıs bır alan sunuyor bas manevrası var.kısacası full+full tekne fuara ozel fıyatı 175.000 Euro lınkını verıyorum tecrubelı arkadaslar bılgılerını paylasırsa cok sevınırım.

KA-MARİN

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. leventt

leventt Aktif Üye

Greenline 33

10m x 3,49m, Max hız 14 knot, Dizel motorla menzil 700 nm @7 knot, Solar panel ve Elektrik motorla maks. Sürat 5,5 knot, menzil ise 20 nm/5 saat. Bu model "European Powerboat of the Year 2010", ve "Hiswa Powerboat of the Year 2010" ödüllerini kazandı.

Hayallerimi süsler böyle modeller :)

4. maldivler

maldivler Yeni Üye

kesınlıkle cok mukemmel bır tekne cok hosuma gıttı hala alıp almamakla arasında gıdıp gelmekteyım :(

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

denizde her zaman çift makina derim o pararlara

6. maldivler

maldivler Yeni Üye

haklısınız kesınlıkle cıft makına cok mantıklı fakat o rakamlara kullanım alanı bu kadar genıs ve marınadan elektrık almadan konaklıyabılecegımızı dusunuyorum klıması,buzdolabı 270lt.

7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

dostum çok eski tekenciyim 270 lt buzdolabını ne yapacaksın okyanusamı açılacaksın bu ufak detaylara aldanma bence o parayı veriyorsan kesinlikle çift makina olmalı isterse sıfır olsun makina denizde klamk yolda kalmaya benzemez ,dolaba gelincede 100 lt olunca her türlü işini görürür dolaba takılma :)tecrübe ile sabittir

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Teknenin konforuna, genişliğine söyleyecek sözüm yok, kesinlikle rahat ve modern bir teknedir. Fakat 10 m tekne tahmin ediyorum ki, 5 knot süratla, sadece gider, yavaaaaş yavaaaaş, :) 4,50 fiber tekneye elektirikli motor takıp denize çıktığınızı düşünün. Güneş enerjili olması bence cezbedici bir avantaj değil. en azından yaptığı sürat açısından. 175.000 euro, (400.000 TL.) çok iyi para, teknenin kullanım alanınında kısıtlandığını göz önünde bulundurmak gerek. Sırf güneş enerjisi için değer mi..?

9. maldivler

maldivler Yeni Üye

yanı tecrubeler boyle dıyorsa cok daha fazla dusunmem lazım demektır bu.fakat; kullanıcılar la gorusmekteyım cok memnunlar....

10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

sen kullanıcıları boş ver onların aralarında duygusal bir bağ vardır ona bakarsan;

1000 cc lik corsa kullanan adamda çok memnunun diyor ama içi içini kemiriyor bir an önce değiştirmek için