Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Greenpeace Kampanyası

Konu, 'Genel Konular' kısmında Kubilay tarafından paylaşıldı.

1. Kubilay

Kubilay Yeni Üye

Arkadaşlar hepınıze merhaba,
    Belki çoğunuz haberdardır ancak ben genede hatırlatmakta fayda görüyorum,
    Azönce gelen bir maili sizlerle paylaşmak istedim,yanlış ve dikkatsiz avlanmalar sonucu denizlerimizde balığın azaldığı hepimizce malum.Bu konu ile ilgili Greenpeace grubu bır çalışma başlatmış.Siz duyarlı arkadaşlarımı da bu kampanya ya katılmaya davet ediyorum.Şimdiden hepinize tşk.ler.
    Link aşağıdadadır..

http://bit.ly/i2NY8K

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Kubilay,
    Paylaşım için teşekkürler,umarım herkes biran evvel duyarlı olmaya başlarda sadece bu platformlarda paylaşarak bir şeyler yapmaya çalışmakla kalınmaz.

''KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIKDA YOK''

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bugün Greenpeace Akdeniz den gelen mail

Sevgili .......,

Yavru Balık kampanyamızda tam 200.000 kişi olduk.

Sayımız ve kampanyaya olan inancımız her geçen gün artıyor. 200.000 kişi, denizleri bekleyen tehlikenin farkına vardı, bunu engellemek için harekete geçti ve internet eylemine katıldı. Birçok kişi balık pazarlarını gezdi, tezgahlarda yavru balık avına çıktı. Kampanyamız internette yüzbinlerce kere paylaşıldı, defalarca görsel ve yazılı basında haber oldu.

Ve nihayet yetkililer çağrımıza cevap vermeye başladılar.

Geçtiğimiz hafta, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü özellikle İstanbul Liman sahası içerisinde Su Ürünleri Kanununa aykırı avlanmaların engellenmesi için çalışma başlattı. Deniz polisi, Kumkapı ve Kadıköy'de kullanıma hazır trol ağları ve deniz dibinde trol kapakları buldu. Vinç yardımıyla su altından çıkarılan kapaklara ve diğer malzemelere el koydu.

Denizin dibine atılan ve teknelerle sürüklenen trol, yavru balıklar ve balık yumurtaları dahil su altında bulunan her şeyi topluyor ve denizlerin geleceğini yok ediyor.

Seninle büyüyen bu kampanyayı daha çok kişiyle paylaş. Sayımız artıkça gücümüz de artacak.

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Sokaklarda hareketli reklam panolarında senin ki kaç cm diye bir şeyler yayınlanıyor, parmağın üstünde ufak bir kraçe var..

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

sanki birşeyleri olumlu etkiliyor bu kampanya. dikkat çekmeyi başardı ilk adımı attı.

7. tanbays

tanbays Aktif Üye

Umarım 1.000.000 geçer en kısa zamanda.

Resimlerde ve tezgahlarda gördüğüm parmak kadar balıklar kadar içimi cız ettiren konu ise bunu neden daha önce bizim içimizden yani Türk Amatör Balıkçılık camiasının içinden çıkan bir derneğin yada platformun ileri sürüp yapmamış/yapamamış olması.

Belki de yaptı ama biz yüz vermedik ne dersiniz ?

Bunda bizimde birey olarak sorumluluk duymamız gerekmez mi?

Beğenmediğimiz şeyleri değiştirmek için adım atmak yerine "adam sendecilik", "banamı kaldı bu işler" demek...

Bayrağı başkasının eline teslim etmek ne derece doğru...

Derneklerimizin işlerliğini ve/veya yaptırım gücünü tartışmıyorum...
    Bu işler ekip ve gönül işi en azından gidip buralarda bir ses olmak lazım diye düşünüyorum.

Aksi halde listede bir isim ve reklam smsleriyle dolu bir mesaj kutusu, bizi bekliyor...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Ocak 2011
  8. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

madem bu konuyu açtınız daha etkili bir yöntem aklıma geldi,
    belkı tv lerde yayınlayacak gücümüz olmayabilir güzel ve etkılı anlatımlı bir seneryo üzerinde,en fazla 3-5 dakıkalık kısa fılm çekebılırız,facebook ve o tarzda paylaşım alanlarına ekleyip halkın desteğini alabiliriz,hatta birkaç oyuncu arkadaşımızıda oynatıp daha geniş kitlelere ulaşabiliriz.....

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

http://www.vidivodo.com/232538/yazik-oldu-_-erkan-can

10. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

evet,bunu biliyorum erkan hocam çok güzel duyguyu vermiş:harika: ama ben daha farklı daha etkileyici bir görüntü ve mızansenden bahsetmıştım..aynı zamanda bilgilendirici tarzda bişey....
    içimizde elbet yaratıcılığı fazla olan abilerimiz kardeşlerimiz vardır,

11. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

o mail den bana geldi