Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gri renk farkedilirmi?

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
20150407_200431.jpg
hocam buyrun biraz geç oldu ama söylediğim gibi nerdeyse siyah ip kullanıyorum Tatlisuda 0.16 mm Savagear 10 kg çekerli bir misina hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Zaten turna için farketmiyor Kızılkanat ve Perchâ avlarında ise yine o kadar zorlamıyor. Sadece sudak avında sanki biraz sıkıntı var.

Adı
aydın karaali
Sizin makina da kaliteli anladığım kadarıyla neyse asıl hedefim kasna zaten turna tutamassam çok ta üzülmem çok ince misina düşünüyorum çünkü 0 numara kaşıklarım var ve akarsuda kullanacağım.Bir de ben büyük 16grmlık büyük kaşık aldım kamışım 3-28 atarlı ucu azcık eğiliyor sizce bi sorun olur mu atarken kamış kırılır mı?Ayrıca ip misinayı sararken sanki biraz fazla sürtünüyor titreşimi bi de sesi hissediliyor sizce sorun olur mu?

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Eğilmesi gayet normal aşırı bir eğilme varsa anormal olur. Ancak titreşimleri hissetmeniz kamışın yüzüklerinin kalitesiz olduğunu gösterir.

Adı
aydın karaali
Kamış 65 lira zaten sanırım normal bir şey.Bu çok sorun olur mu sizce?

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Sorun olmaz ama belli bir süre sonra ip misina kullanıyordu nizam ipi tahrip eder aynı zamanda kamış halkalarında yıpranma olur ve kamış kullanılmaz hale gelebilir. Her kamış ip misina kullanımına uygun değildir. Özellikle ucuz kamışlar ip misinanın düşmanıdır. Misina kılavuzlarının Fuji marka ya da Sic olması ip misina kulkanimi için iyidir.

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ekli dosyayı görüntüle 16853
hocam buyrun biraz geç oldu ama söylediğim gibi nerdeyse siyah ip kullanıyorum Tatlisuda 0.16 mm Savagear 10 kg çekerli bir misina hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Zaten turna için farketmiyor Kızılkanat ve Perchâ avlarında ise yine o kadar zorlamıyor. Sadece sudak avında sanki biraz sıkıntı var.
Okumanin misine sarimi çok güzelmiş

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aynen, heliosun sarımı da baya nizami duruyor
Okumanın heliosu çok öneren arkadaşlar var galiba haklılar hem kamış olarak hemde makine olarak çok iyi geçen gün bi arkadaşa DAIWA SALTIST AGS 244 KAMIŞ alacağım dedim helios al dedi çok şaşırdım biri 900 tl diğeri 250 tl

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Şiddetle tavsiye ederim heliosu.
Shimano sustain 4000 Fg kullanıcısıydım satmak durumunda kaldım malesef yerine helios aldım Sustainı aratmıyor bana. Her iki kamışı da mevcut 270cm 20 50 ve 240cm 15 45
son derece memnunum iri balıklar geldiğinde bile güven veriyor :) tekneden 2.5 -3 kg lik balıkları bile aldığı söyleniyor tabi ben yüklenmedim o kadar ama torik alanların videoları var:)

Yedek makarası da var ben de odada 300 metre Daiwa Tournament sarılı bu da resmi gerçi son 5-6 tur elle sarılmış ama yakından bakın. 20150407_234743.jpg

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Daiwa saltist ags kamisi biliyormusunuz karşılaştırma yaptığınızda nasıl bi sonuç çıkar kullanılan metaryel olarak arada bu kadar fiyat farkı olmasının bi sebebi vardır sadece fincanlarin ags olmasi değildir