Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gümüşlük Avları - 4

John Dory

Üye
Adı
Emre C.
Hem üzerinden çok zaman geçmesi, hem de kaydadeğer bir av yapamadığımdan bu sefer anlatacak çok şey bulamıyorum. Bodrum'da bıraktığım fotograf makinemdeki fotograflar elime ulaşınca geç de olsa rapor açmaya karar verdim.

9 günlük tatilin 6 gününü avlanmaya ayırdım. Giderken ümitliydim. Tam balık mevsimiydi, havalar da hiç fena değildi. İlk bir iki günün gecesi canavarların koyun en iç kısmına kefalleri sıkıştırdığına, kıyıya neredeyse 0 mesafede avlandığına şahit olmuştum. Bazen insanın basireti bağlanır ya, neden bilmiyorum, bu hareketliliğin ileriki günlerde de süreceğini düşünüp yanımda olta olmasına rağmen karanlıkta rapala bağlamaya üşendiğim için olta atmadım. Sonraki geceler ise ara ki bulasın o balıkları. İstediğim kadar dövüneyim ne fayda... Kıyıdan at çekler, tekneyle sırtıya dolaşmalar, yemli takımlar... Hiçbirisi istediğim neticeyi vermedi. Pardon, sırtıda gelen iri kalamarı ayrı tutmak lazım. Bu gidişimin aklımda kalır tek yanı oydu.

Sırtıda yakaladığım tüm kalamarlar oltaya poşet takılmış hissi vermesine rağmen bu büyük kalamarın mücadelesi zorlayıcıydı.

Kalamar öldükten sonra üzerindeki canlı rengi tamamen yitiriyor.

Onun dışında tuttuğum balık ve diğer bilimum deniz canlısının fotografları aşağıdadır. Neyseki bayram sonrası Boğaz'daki sarıkanatlar beni teselli etti ;)

Lidaki ve mercan... Lidaki denize iade edildi.

Tuttuğum diğer kafadan bacaklılar :)

Mercan...

Gümüşlük'te muhteşem gün doğumu... Balığa gitmek haricinde erken kalkmak için yeterli bir neden.

BAYBORA

Daimi Üye
Adı
Murat
Güzel av fırsatını rehavetle kaçırmışsın.Çoğunlukla öyle oluyor sanırım ortak bir rahatsızlık bu.Kalamar çok güzel.Diğer fotoğraflarda gündoğumu resmini kaydettim arşivime müsaadenle,keşke ismini de görebilseydik.Hitap zorluğu çekmezdik.Rastgele.

John Dory

Üye
Adı
Emre C.
Güzel av fırsatını rehavetle kaçırmışsın.Çoğunlukla öyle oluyor sanırım ortak bir rahatsızlık bu.Kalamar çok güzel.Diğer fotoğraflarda gündoğumu resmini kaydettim arşivime müsaadenle,keşke ismini de görebilseydik.Hitap zorluğu çekmezdik.Rastgele.
Fotografları beğenmeniz beni çok memnun etti. İmza ayarımı daha önce yaptım sanıyordum, buradaki birçok kişi ismimi bildiğinden dikkat etmemiş sanırım. Uyardığınız için de ayrıca teşekkürler.

BAYBORA

Daimi Üye
Adı
Murat
Şimdi daha güzel oldu Emre,
Eski forumdan da tanıyorum seni ama ismi çıkaramamıştım.

sedatt

Aktif Üye
Adı
SEDAT AYDIN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
kalamar çok güzel görünyr.güzel av olmuş ellerinize sağlık

Emre

Aktif Üye
Adı
Emre Sofuoğlu
Kirli çıkı ya bakın ya neler çıkıyo depodan :)

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Sevgili Emre, paylaşım için teşekkürler...:)

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ne varsa boğazda var bakma sen :)

John Dory

Üye
Adı
Emre C.
Emre tebrikler, çok güzel avlar olmuş. Canım Kalamar çekti :)
Güzel kalamarın adresini vereyim Hamdi abi. Hoş sana biraz uzak kaçar ama Arnavutköy'de Adem Baba, ve Cankurtaran'da Balıkçı Sabahattin'in kalamarı harikulade. Ne yalan söyleyeyim, ne yapsam etsem onlarınki kadar güzel olmuyor benim kalamarlarım.

kalamar çok güzel görünyr.güzel av olmuş ellerinize sağlık
Teşekkürler.

Kirli çıkı ya bakın ya neler çıkıyo depodan :)
Senin dipfriz mi desek, yoksa morg mu desek artık, :) oradan çıkanın yüzde biri etmez :)

Sevgili Emre, paylaşım için teşekkürler...:)
Teşekkürler İshak abi.

Ne varsa boğazda var bakma sen :)
Evet, Çanakkale Boğazı'nda ama :)