Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

güncel spin makina

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında alpialora tarafından paylaşıldı.

1. alpialora

alpialora Üye

arkadaşlar defalarca sorulmuştur fakat sürekli yeni ürünler çıktığı için bende sormak istedim yeni tavsiye edebileceğiniz spin makinalar varmı bütçem 100 - 150 tl arası teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Nexawe veya exage 2500-3000 lik

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

50 - 70 daha koy Exage 3000 SFD al derim ben

5. alpialora

alpialora Üye

teşekkürler yardımlarınız için fakat Exage 3000 SFD fiyatı yüksek biraz 250 tl gibi

6. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Ben bu konuda tecrübeli değilim ama kendim seçim yaparken öğrendiğim şeyleri yazmak istedim.

Shimano 3000sfc aldım daha yeni spot balıktan orada 226TLye SFD de var. Yalnız aldıktan sonra farkettim alt sınıflarda yani alaşımı CI4 olmayanlarda bilya başına 40-50 tl fark koymuş shimano geri kalan özellikler ağırlıklar bile aynı.

Abimde 4000fb catana var bakıyorum o da şiir gibi, ama 3 bilye, 1 bilye daha olsun dersen nexave var 150tl civarı bir bilye daha fazla olsun dersen 200 tl exage var sonra tek tek gidiyor... Elbette fark vardır yedek kafası metal örneğin. Ancak ben atla deve kadar fark olacağını sanmıyorum.

Bilya sayısı neyi etkiliyor tam bilmiyorum ama ben çok kişinin kullanmasına güvenerek ve tavsiyeleri dinleyerek exage aldım. SFD almamamın sebebi devrin 5 olması idi.

Birde şöyle bir durum farkettim Bildiğiniz gibi S ifadesi sığ kafa demek oluyor. Eğer sığ kafa istemiyorsanız herhangi bir modelin 2500FD/FC si de alınabilir. Aralarında nerdeyse hiç fark yok. Sadece misina kapasiteleri fark ediyor.

Bir de hedefiniz hangi balık? Ona göre de seçiminizi düşünün.

7. poyraz

poyraz Aktif Üye

Nexave 2500fc idealdir atçek için.bütçenizede uygun olur.

8. alpialora

alpialora Üye

9. therasmus

therasmus Aktif Üye

Shımano - okuma tavsiye edilir.
    Catananın kullanıcısı çoktur genel manada herkes memnun.

10. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

11. titanic55

titanic55 Yeni Üye

selam alpialora kardeşim. at-çek için spin makina düşünüyorsan kesinlikle daiwa al. ben cok makina aldım. ilk aldığımda ooooovvv süper dediklerim bir süre sonra beni hep yarı yolda bıraktılar.bütçen doğrultusunda uygun ve hafif bir daiwa almanı öneriyorum. ben daiwa exceler 3000 z kullanıyorum. fiyatı biraz pahallı ve şu an için türkiyede stoklarda yok. ben sana ''Daiwa Crossfire 3000 A Spin Olta Makinesi'' öneriyorum. gir sitelere bir incele. misina sarma halkası kalındır. ayrıca coğu makinalar zamanla misina salımında sorunlar cıkartırken daiwa cıkartmıyor. hayırlı avlar diliyorum