Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

günü kurtarmak - silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

havanın kararmasıyla düştüm yollara ilk iş tekelerimi süzdüm yeterli miktarda. kepçemi merdiven altına bırakıp yüklendim çantamı, oltalarımı ve kovamı. aklımda farklı bir bölgede deneme yapmak vardı. silivri'yi bilen bilir, yarların altından parkköy'e kadar giden bir patika yol var deniz kıyısından, buralarda bilinen adıyla boşnak bahçe denilen mevkinin aşağısı. hayal ettiğim gibi çıkmadı gittiğim yer. karanlık in yok cin yok. taşlık bir alan buldum şamandıralı takımımı yemleyip salladım. aşağı yukarı 1 saat hiç bir tıkırtı olmayınca haydi abbas dedim kendi kendime. gittiğime değmedi o bölge..

geri dönüşe geçtim yürü babam yürü geldim sonunda sahile. canlı tekem var birde dalgakıran yapayım dedim işim ne :) köprüde bizim demir abiyi gördüm bir arkadaşta yanında olta atıyordu. yarım saatlik ayaküstü balık muhabbetinden sonra (gözümün teki arkadaşın oltada ufak balıklar yemi tırtıklıyordu sadece balık yok köprüde) arka tarafa taşlara gideyim bende dedim. bir kaç atış yapıp eşkinayı yoklamaktı niyetim.

güzel bir taş bulup yerleştim. birkaç kişi daha vardı olta atan. kullandığım takım stoperli sistem aşağı yukarı 5m derinlik var. daha ilk atışlarda minekop yapıştı oltaya. çevreden raporları geliyor durmadan benim oltayı ne zaman ziyaret edicek diye merak ediyordum bugüne kısmetmiş. peşinden mırmır geldi süpriz yaparak. ardından bekle bekle birşey yok. küçük balıklar başladı yemi tırtıklamaya dur dedim takım değiştireyim. 7no beyaz çapraz 3 iğneli takımı (çok avcıdır) takıverdim, yem olarak ayıklanmış teke. ilk olarak istavrit ziyaret etti ardından ispariler. bir tanede taş altında bıraktığım bir balık var onun ne olduğunu göremedim, kafa atışlarından anladığım kadarıyla irice bir ispariydi. eşkina daha başlamamış (200-300gr'lıkları tektük tutuluyormuş) hedef balığım yoktu. gelen istavritle lüfere attım 1 saat kadar onada tık demedi. diğer arkadaşlarda da birşey yoktu.

olsun ben günü kurtardım ya :D

balıkları taze taze ayıkladım, pullu balıkları direk buzluğa atınca çıkartıldığında pullarını kazıması tam bir işkence, aklınızda olsun ;)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler bol çeşitli bir av olmuş daha iyileri rastgele

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Bol çeşit az miktar bir av olmuş Hüseyin.
    En azından oltan denizde imiş.Biz haftalardır fırsatını bulamadık malesef.

5. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Hüseyin. Balıklar gayet iyi. Çeşitte iyi olmuş. Afiyet olsun. RAsgele

6. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Hüseyin kardeşim, bereketli olsun..Ortaya şahane bir karışık çıkmış...

7. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrikler,az ve öz av olmuş,balıklar harika :)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Konuşturmuşsun tecrübeni Hüseyin
    Tebrikler

9. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Güzel av omuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

teşekkürler abilerim. tek-tük olsada yemlide balık var.

11. lüfercan

lüfercan Aktif Üye

Tebrikler avda güzel rapoda.Sağolasın.