Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güzel bir gün ve 14 adet Levrek :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Tamer10 tarafından paylaşıldı.

1. Tamer10

Tamer10 Aktif Üye

Selam arkadaşlar.Uzun zamandır 3-4 ispendek yakalayıp denize iade ettiğimiz avlardan sonra nihayet havanında etkisiyle kayda değer ve oltaların ardı ardına eğildiği aksiyonu bol bir av gerçekleştirdik.Çorlu'dan gelen bacanağım ve oğlumla perşembe sabahı 5 te kalkıp teknenin yanına vardık.Ekipmanı tekneye taşıdık,birkaç kontrol ve çalıştırdık motoru çıktık yola,meraya varmadan yolda kahvaltımızı da yaptık güzelce.Hava biraz sert kuzey doğusu,meraya vardık saldık oltaları,daha 100-150 metre gitmemiştik ki oğlumun oltası eğildi,önceden müdahele edip kaçmasın diye ben toplardım oltayı bu sefer ona bıraktım,öğrensin iyice bu işleri ,kaçırısa daha da dikkat eder bi dahakine :) Gelen 30-32 cm cıvarı bir ispendek,her avda yaptığım gibi ,avın uğuru kaçmasın diye daha sonra salmak üzere livara attım ispendeği,oğlum saldı yine oltasını daha 2 dakika geçmeden bir tane daha :) bu seferki az daha büyüğü,onuda koyduk livara.Ardından bacanağım aha dedi,ama gelen silikondan az daha büyük, daha benekleri üzerinde minik bir yavru,gülüştük biraz ,ava devam.3-4 ispendekten sonra elimde tuttuğum emektar kamışta hatırı sayılır bir asılma oldu,yavaş yavaş topladım,balığı kepçeyle alacaktık ama mekanizma küflenmiş kilitlenmedi,riske girip tuttuğum gibi tekneye aldım ,48-49 cm cıvarı güzel bir paşa,tabii keyfimiz daha da yerine geldi,aksiyon o kadar çok ki teknede o anları fotoğraflamaya bile fırsat olmadı.Arada 25-38 cm cıvarı birkaç ispendek daha aldık.Kısa süre sonra bacanağın oltasınada güzel bir paşa (45-46 cm) geldi,onunda keyfi yerindeydi artık.Bu arada benim kamış yine sağlam bir asılmayla eğildi,toplarken zorlanıyorum,ekipman eski,tekneye 8-10 metre kala balık sancağa açıldı eriştelere daldı ve olta boşaldı :cool: Ardından birkaç ispendek daha yakaladık ve avı sonlandırdık dönüşe geçtik,o sıra 35cm altı balıkları ait oldukları meraya iade ettik.Misafirlerimiz kalabalık olduğundan 32-33cm cıvarı 2 ispendeği alı koyduk.Toplam 8 adet ispendeği iade ettik.
    Av notu : Bu avda farklı olarak dönüşlerde rüzgara karşı olta salmadık,geri dönüşlerde açıktan tam gaz mera başlangıcına geri dönüp rüzgarı arkamıza alarak avlandık,akıntıya karşı çok nadir hamle yapıyor ! Bu taktiğin nitekim faydasını da gördük :) hepinize bol kısmetli avlar

Yer : Edremit Körfez
    Av saati : 05:30-10:30
    Hava : KKD 18-25 km
    Ekipman : Kamış 3 adet 2.10-2.80-3.00m
    makinalar : shimano catana 2500,shimano zirca 2500,okuma trinity tnf65
    misina : 0.28 okuma seabass
    yem : 12cm ragout raglou silikon (düz pala iğne sonrası 3 metre flurocarbon misina ve fırdöndü)
    tekne hızı : rölanti
    yakalanan levrek :14 adet
    suya iade edilen : 8
    kaçan : 2

elde kalanlar fotoda :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel bir av olmuş Tamer bey, küçüklerin salınması ise örnek bir davranış olmuş.

Kısmetiniz açık olsun.

4. umooth

umooth Aktif Üye

vay be çapari yapar gibi levrek almışsınız :) tebrikler

5. Mehmettolga

Mehmettolga Üye

Hocam bize de bıraksaydın biraz :) Şaka bir yana iyi av olmuş tebrikler

6. alperenk

alperenk Üye

Tebrikler abi, bence artık Trofe denemelisin :)

7. Ankarali Hüseyin

Ankarali Hüseyin Yeni Üye

Tebrikler Tamer ustam ...harika bir av olmus .... a ani yasar gibi oldum okurken :))

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Tamer
    Çok bereketli ve hareketli bir av olmuş..

9. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Vallahi bravo. Levrek işinden pek anlamam ama istarvit tutar gibi tutmuşsunuz. Duyarlı davranışınız ve güzel avlarınız için tebrikler.

10. aslankıral

aslankıral Aktif Üye

gerçekten çok bereketli bir av olmuş.bıraktığınız balıklarda profesyonel olduğunuzun göstergesi.inşallah herkes böyle duyarlı davranır.tebrikler..

11. guitaristanbul

guitaristanbul Aktif Üye

Maşallah takdire şayan bir rapor tebriklerimi ve nicelerinin temennisini dilerim