Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güzel bir istavrit sabahı,

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Dün aksam hain izmaritçi, Engin ile konuşuldu;
    Ben: Len olum, sen ne edepsiz biri çıktın; birde amca oğlu dedik sana..:D
    Engin: ( Her zamanki ve sanki ilk kez bu tavırla karşılaşır gibi bir tavırla ) Allaaahh nooldu lan yinee,
    Ben: Sabah balığa gidiyormuşsun haber vermiyosun..( halbuki yok böyle bi durum önce yemliyoruz merayı :cool:)..
    Engin: hadi be gidiyormuymuşum ben..
    Ben: evet, eveeet hemde otobusle tramvayla, aktarmalı gidiyormuşsun ( hayatta gitmez toplu taşımayla incileri dökülür ).
    Engin: hattititiriniz efenim, yok öyle bir şey, söyleyen yalan söylemiş...
    Neyse uzar gider, yan yattı çamura battı Engin ustamı kandırdım, bu bir milattır toplu taşıma fobili ustam hemde aktarmalı balığa gidiyor.

Hedef balık, istavrit çantaya sadece iki adet banax makina girecek yeter miktarda kurşun, çapariler, son dönem keyifsiz bir hastalık sürecinde olduğum için hiç çapari , takım falan uğraşamadım, spot balıkçılığın bol miktarda çaparisini, tıktık çantaya, Receb ayının ilk günü olması hasebiyle niyetliyiz, yiyecek ve suda almadık.Sahurdan sonra iki saat uyku ilk otobusle Karaköy, tramvay ve Kabataş'tan Kuruçeşme'ye bir aktarma daha bu keyifli yolda, Engin'in serzenişleri benim keyfime keyif katıyor ayrı bir zevk veriyordu.:harika:
    Otobusle gidilirmiymiş, arabasız olmazmış, falanmış filanmış mızırdanıyor, ikide yağmur bulutu gördümü Engin, mümkünü yok öpsen gitmez balığa,:D o iki bulutuda gördümü amanıınn deymeyin benim keyfime, Engin'i aktarmalı olarak balığa götürüyorum ve havada yağış kokusu var ve evden uzaktayız, eve kaçamaz, :D:D keyfe keyif katıyor Engin'i izlemek:D:D:D
    Neyse avlağa geldik, baktım dar bir alanda, 8-10 kişi, Engin'in esas ve ölümcül fobisi yani avlakta kalabalık olması başladı gidelim başka yerme yok bu ne sevmedim ben burayı, bu arada abiler çatır çatır istavritleri alıyor, bende açtım çaparimi takımı suyla buluşturucam, bi baktım bizim yaban çakalı Engin o kadar serzenişe söylenmeye ilk çapariyi fullemişte karşıdan sırıta sırıta geliyor:confused::eek::eek:
    Neyse uzun sözün kısası ben işe döneceğim için 07.30 da başlayan avımızı, 09.00 gibi sonlandırdık, çok güzel bir sabah geçirdik Bedirhan, Engin, Gökay, ve ben çok iri istavritler yakaladık, Bedirhan güne imzayı sarıkanat iriliğinde bir tirsiyle attı.
    Hemen hemen bir buçuk saatte yaklaşık 3'er kilo istavritle avımızı sonlandırdık.Bu sıkıntılı ve sağlıksız geçen ve bir süre daha böyle geçeceğe benzeyen zamanda bu küçücük , ve keyifli av ciddi bir moral deposu oldu.
    Bu arada Engin ustamı tanıyan bu anlattıklarımı gülerek ve keyifle okuyacaktır.
    Resimler aşağıda herkese iyi avlar dilerim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Mayıs 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Arkadaşınızla çok keyifli bir gün geçirmişiniz.Bereketli avlarınızın devamını dilerim.Afiyet olsun.

4. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Keyifli birgün olmuş.Tebrikler.Afiyet olsun.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Nejat,
    İstavritler de pek güzel görünüyor.
    Kısa zamanda güzel av olmuş.
    Afiyet olsun.

ps: Geçmiş olsun.. Umarım çok önemli bir şey değildir.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Boğaz istavritinin tadına doyum olmaz, tatmayan da asla ve asla bizim gibi konuşanlara inanmaz :D Afiyet şeker olsun abi ...

7. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Nejat abi sömürmüşşün merayı :D
    Afiyet olsun.

8. tehlikeli_29

tehlikeli_29 Aktif Üye

Balık boyları ve mekan çok iyi afiyet olsun.

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Keyifli bir av olmuş abi, anlaşılan en çok sen eğlenmişsin-::) her ne kadar tanımasamda Engine selamlarımı iletiyorum:)

10. Fecri

Fecri Aktif Üye

Devamı da gelsin inşallah.
    Afiyet olsun.

11. Mehmettolga

Mehmettolga Üye

Maşallah balıklar harika