Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

güzel bir kalkan - silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

lodos birkaç gündür olta atmama fırsat vermiyordu. bu sabah baktım hava çok güzel buzluktada birkaç parça zargana-istavrit var yemlik geçen gün amcanın tekinde gördüğüm kiloluk piside aklımda, dedim durulmaz bu sabah evde :D balıkları bayat istavrit, klasik 3'lü dip oltasıyla aldım. kırlangıçta bonus oldu. yemi yutan kurtulması mümkün olmayan birde yavru kalkan var fotoğraf haricinde günün tek üzücü olayı o oldu..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ArateuS

ArateuS Aktif Üye

dahadahadaha büyüklerini alırsın inşallah Hüseyin , yemi yutan kalkana operasyon zordur bilirim . O'da onun kaderiymiş ..

istikrarlı avlarının devamını dilerim ..

sevgiler

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Kasım 2010
  4. ainos

ainos Aktif Üye

Yemi yutmuş ve salınması gereken bir balık yakaladıysam eğer; misinayı olabildiğince iğneye yakın kesip salarım balığı. Aklında olsun!

5. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Hüseyin tebrik ederim.
    Harika bir kalkan almışsın.Eminim daha büyüğünü de alacaksın.Kancanın çıkarılamayacak kadar derinde ve balığa zarar vermiş olması hepimizin başına sıklıkla gelmekte.Bu önleyebileceğin bir olay değil,dolayısıyla üzüntün sadece hassasiyetinden ve gerekli değil.Ancak Ünal"ın yukarıda yazdığı bir çözüm olabilir.Benim de hiç aklıma gelmeyen bir usul bu.Bir kez bu şekilde yakaladığım bir tatlı su kaplumbağasını misinayı keserek salmıştım.Ama balık için açıkça hiç düşünmedim.Ama o derinlikteki kancayla balığın yaşayabileceğini düşünmüyorum.Sevgiyle.

6. ainos

ainos Aktif Üye

Yakaladığım bir balığın boğazında başka iğne görünce böyle yapmaya karar verdim Murat abi. Tabi balığı çekerken biryerleri parçalanmış olursa tabiki o balık yaşamayacaktır. Buna o anda karar vermek lazım.:confused:

7. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Söylediğim gibi Ünal,
    Hiç aklıma gelmedi,çözüm olabilir.Ama o derinliğe kadar iğneyi alan bir balıkta çoğunlukla yaşam potansiyeli kalmıyor.Ama şunu düşünebiliriz.BENİM ALMAMLA %100 ÖLECEKTİR.SALDIĞIMDA %10 YAŞAYACAKSA,BEN ONU SALARIM.Ben de bundan sonra böyle yaparım.

8. ainos

ainos Aktif Üye

Bu o anda kişiye kalmış bir karar, umarım saldığımız zaman yaşar.
    Daha önce yakalayıp da boğazından iğne çıkan balık görünce şaşırdım. Hata zıpkınla avlanan arkadaşlar da balığın ağzında iğne ve rapalaya rastlamışlardı.

9. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler harika bir kalkan,devamına inşallah:)

Eğer balık iğneyi parmakların yetişemeyeceği şekilde yutmuşsa aşağıdaki aparat çok kullanışlıdır.Kanala yerleştirilen misina klavuz olarak kullanılarak iğneye ulaşır ve hafif itip çekerek iğne çıkartılır.2tl gibi ucuz bir çözüm.

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Merak etmeyin kalkan kolay ölen bir balık değildir.Hatta su dışında 2 saat yaşar.
    Benzer bir olayla karşılaşırsanız aklınızda olsun ,eğer fiziksel bir zarar yoksa muhtemelen yaşayacaktır.Zira iğne tuzlusu ortamında 2 günde eriyecektir...

Hüseyin Tebrikler bu mevsimde bizim oralarda kalkan sıklıkla olur. denemelerden vazgeçme,daha fazlası muhtemeldir...