Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

güzel gece kötü son insanlığın sonu

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında amazon tarafından paylaşıldı.

1. amazon

amazon Yeni Üye

dün akşam saat 02:00 civarı kuşadası tarafından avlak bölgemizde güzel bir av yaptık.mırmır karagöz sabah 9 gibi de avımızı sonlandırdık.Dönüş sırasında acaip bir olay başımıza geldi.selçuk civarından torbalı istikametine giderken trafik karşı yönden gelen araçlara çevirme yapmış ve birazdaha ileride radar bekliyo bende her vatandaş gibi radarı geçer geçmez karşıdan gelen araçlara sellektör yaparak uyarıda bulundum fakat birazdaha ileride yol kenarında bir polis memuru elinde kalem kağıt bekliyo benim gibi uyarı yapanların plakasını alıyor.ne yazık ki onları uyarırken ben ceza yedim.memur arkadaş arkandan cezan gelecek dedi ama benim anlamadığım bana cezayı keserken ne olarak kesecekler..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mart 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Enteresan bir uygulama, ilk kez duyuyorum :)

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Nesini uyarıyorsunuz acaba, her vatandaş derken "benim gibi her vatandaş " demeniz daha doğru olacaktır.Gerketiği gibi kurallara uymayanların yüzünden, kurallara uyan kaç kişinin canı yanıyor canından ediliyor biliyormusunuz siz, birde marifet gibi geleni uyardım, polis ceza yazdı diyip hayıflanıyorsunuz.
    Keşke can yakan bir ceza gelsede aklınızda kalsa.
    Benim anlamadığım cezayı ne olarak kesecekler ? demişsiniz bence emniyet kuvvetlerini yanıltma çabası hatta suça teşfik ve yardım etmeden sebep cezai işlem görmelisiniz.

Ayrıca polisin bu uygulamasıda taktire şayan bir uygulama.Akıllı bir taktik.

Bence başlık "hatalı güzel gecenin gereken sonu" olmalı.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ben de bir hata veya insanlığın sonu olabilecek bir şey göremedim. :)
    Başlığa bakınca da korktum ne oldu gene? birileri denize ağ mı attı, trolcüler dipmi taradı yada uzaylıların işgaline mi uğradı diye düşünürken... altı üstü trafik cezasıymış :D

6. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

bence sana ceza kesemezler abi mobese kamerası felan yoksa sıkıntı olmaz bence öndeki arabaya sellektör yapıyordum dersin olur biter ama devlet devlet değilki :S

7. İsak

İsak Aktif Üye

Tebrik ederim yorumunuz için, %100 katılıyorum.

Yapmayın kardeşim, aşırı sürat yapmayın. O kurallar konuluyorsa uyasınız diye konuyor ama kimin umrunda. Terörden fazla trafikte ölü veriyoruz ve hala akıllanmıyor millet.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Makbuzu alınca (eğer keserlerse) mahkemeye itiraz edersin.

Sevgili Nejat,
    Polis sadece radar kurup ördek avlama peşinde.
    Ya da alkolmetre üfletmek için devredeler.
    Yolları, trafiği düzenleme gibi bir derdi yok.
    Oysa kavşakları tıkayanları, sağa sola sapışlarda yandan kaynak olanları, yollarda zigzak çizerek gidenleri kontrol edip cezalandırsalar ya.. Oysa onlar tıkayana öncelik verip geçirerek yolları aömayı tercih ederler.
    Şehir içinde terör estiren hafriyat kamyonlarını da görmezler.
    5 dakikalık iş için araba park edecek yer olmaması onları ilgilendirmez. Ya uyarmadan çekerler (büyük para var bu işte), ya da en azından 15 dk bedava olması gereken İspark parklarına 6-10 lira arası para verip işinizi hallederseniz. Sorsanız 70 küsür yerde 15 dk park bedavadır ama o 70 küsür yere pek rastlayamazsınız nedense..

Sanma ki yüksek hızı destekliyorum. Sadece 99 yerine 100 le gidene, 55 yerine 56 ile gidene haketmediği cezalar kesiliyor. Sanki herkesin aracında "cruise control" var.
    Daha çok yazarımda... Kalsın şimdilik.

9. bilge kağan

bilge kağan Üye

kusura bakmayın ama ben de polisi tebrik ediyorum. bence güzel bir uygulama.

geçen yıllarda şirket aracımızla şöförümüz bir iş için Adana'ya gitmişti. trafik polisi plakanın silindiği gerekçesiyle ceza kesmek istemiş. şöför yalvarmış, ben işçiyim, ceza keserseniz benim maaşımdan kesilir, söz şirkete döner dönmez plakayı boyatırım demiş ve polis bırakmış.

bir ay sonra yine aynı şöför Adana'ya gidip geldi ve ceza makbuzunu masaya bıraktı. plaka yüzünden ceza yazılmış. muhasebeci, bu sefer kurtulamadın mı ? dedi. şöför, polise yine aynı şeyleri söylemiş. meğerse polis aynı polismiş ve cebinden bir not defteri çıkarıp karıştırmış, sen filan tarihte yine aynı şeyleri söylemişsin, ben de müsaade etmişim, bu sefer kurtuluş yok demiş :)

o polis memurunu da ayrıca tebrik ediyorum.

10. hobby.mobby

hobby.mobby Yeni Üye

Trafik polislerinin hepsi çok düzgün değil mi? Rüşvet vs almıyorlar,hep efendi ve dürüst davranıyorlar.Öyle mi?

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yoo değil.. ama burada tartışılan trafik polislerinin yüzde kaçı işini layığı ile yerine getiriyor sorusu değil ki.
    Tartışılan konu ceza dan kurtarmak için, hız sınırlarını ihlal ederek araba süren sürücülerin, radar görünce birbirlerini radar hakkında uyarmak için selektör yapmalarının ne kadar doğru olup olmadığı ve bu selektör yapma anında yakalanan sürücülerin trafik cezası yemelerinin hukuki bir hakkaniyetinin olup olmaması.
    Bence radar hakkında insanlar birbirini selektör yaparak uyarmalarının hukuki bir dayanağı olamaz adamın ne için selektör yaptığını bilemezsin bu yüzden cezada kesemezsin ama selektör yaparak insanların birbirini uyarması yanlış bir şey... belkide uyarılmazsa sürücü radara yakalanıp ceza yediği için bir daha ki sürüşte daha yavaş gidecek ama uyarıldığı için cezadan kurtulacak ve bir şey olmaz diyip hız yaptığında bu sefer bir kazaya sebep olup kendisinin ve yakınlarının aynı zamanda başka insanların hayatına mal olacak.