Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güzel geçen bir boğaz günü.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bu sezon hemen hiç bir ava iştirak edememiş olmamdan dolayı epey stresliydim.
    CUmartesi gecesi, saat 04,30'a kadar elimdeki işleri toparlayıp tasarımları tamamlayınca biraz uzanayım dedim bir kalktım saat 09,30 olmuş.
    Bedirhan kurduğu alarmın sesiyle iyice ninni moduna girmiş, ben ise yatağa adeta yapışmıştım ama azimliydim bu senenin ilk avı gerçekleşecekti.
    Yıllardır yapmadığım şeyi yaptım ve saat 10,00 otobusteydik.
    Abartı değil hemen hiç bir zaman bu saatte balığa gitmemiştim, sabah 4,30-05,00 gibi evden çıkar saat engeç 09,00 eve girerdim ama bu sefer hem sezonun hem yılların ilk bu satteki avını gerceklestirmek üzere yolo revan olduk.
    Neyse otobüs yolculuğumuz malum uzun ve sıkıcı o güzelim boğaz manzarasını izlemek bile trafiğin stresinden baskın gelemedi.
    Taksimden bindiğimiz otobus ile yaklasık 15 dakikada, Ortaköy denen mekana yaklaştık, tabiki klasik bildik manzara, bir zümrenin keyfi için tüm boğaz yolunu tıkayan giren çıkan araçlardan avanta peşinde "Gel babacımm geeell otobüs bekle babaaa bekle abim çıkıyo " gibi yılışkan sözlerle yolları kesen ,bağlayan çakal sürüsünü atlattık.
    Derken ben handikaplı yerleri biliyorumya Bedir bak şimdi aynı şeyi Bebek'te sonra Rumeli hisarında ve dahi taçlandırmak adına Emirganda yaşayacağız dedim. ve benzeri manzaraları yine sıralı yaşadık.:mad::mad:

Stres içinde 1 saat 45 dakika süren yolculuğumuz emirganda bitti.Biraz gezip kovalara baktık sabahtan güzel çinekop alınmıştı.Aşırı lodos sebebiyle balık yok gibiydi.Birazdaha gezindik ve otobus duragının arkasına yerlestik.Bedirhan 1'er 2'şer kraça almaya başladı ama hiç keyfi yoktu balığın
    Bu arada hemen yanımızda Balık Sevdam tişortlu bir dostumuzu gördüm daha önce tanışmadığım ve tşortten adını okuduğum Sevgili Özcan Bolattı bu dostumuz.Tanıştık biraz sohbet biraz eskileri yaad etmek derken saat 15,00 civarı olmustu biraz daha aşağı boyacı köye doğru inmek için Özcan kardeşimizden ayrıldık.

sonra Boyacıköy önünde çapariye başladık 5'er 6'şar kraça- istavrit aldık hava kararmaya yakın ezan vakti yemli takımımı hazırlayıp attım ve beklemeye basladım.
    ilk vuruşu aldım ama balık mekanında kaldı.
    sonrası peş peşe aldığımız 7 çinekopun ikisi geri iade edildi diğerleri yasal ve vicdani limitlere uygun bulundu ve alıkoyuldu.
    Netice itibariyle stresli başlayan bir av günü yine aynı stresli duraklardan gecerek (ama busefer keyif ve yorgunlukla çokta tınmayarak geçildi) evin yolu tutuldu.Bu avımızda resim yok sadece kuru anlatımla idare edeceksiniz artık..:D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sorunlu başlamış ama son anda yakalanan balıklar günü kurtarmış :)

Özcan'la karşılaşmanızda ayrı bir tesadüf olmuş :) bu soğukta T-shirtle avlanmasını taktir ettim :D

Bir dahaki rapora fotoğrafta isteriz :)

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Rapor kuruda olsa boğaz havası aldırdı bize Nejat.
    Sağolasın varolasın, iyi geldi bu boğaz havası .

5. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

evet o ayazda tişortla durdu saatle yakıtı sağlamdı gerçi aksam üstü çekti montu :D

6. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Uzun aradan sonra banada cok iyi geldi boğaz havası

7. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Tebrik ederim Nejat Abi..
    Haftanın stresi geçmiş, deniz ve boğaz havası teneffüs edilmiş ne güzel..
    Oltalar da boş gelmemiş daha ne olsun..
    İş ortamının yorgunluğunu atmanıza sevindim..
    Devamına rastgele..

8. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Boğaz havası herşeye değer.Stresini bırakıp gelmişsin.Oltalarda boş çekmemiş.Mazotuda alsaydın keyif yapardın.Sevgiler...

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Teşekkürler stresli geçen haftanın terapisi oldu adeta.
    Sevgili Cahit abim , boğaz havası dediğin gibi herseye değdi, ama mazot artık benim makineye zarar verdiği için ( 2 sene önce 8 ay içinde özellikle ikincisi çok ciddi geçen iki mide kanaması sonrası ) tüketilmiyor, o defter kapandı.:rolleyes:

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Nejat,
    Trafik derdi olmasa İstanbul dünyada belki de tek geçilir.
    Bu çile çekilmeden de derviş olunmuyor ne yazıkki.
    Sen çileyi çekmiş Dervişlik mertebesine başka bir deyişle Nirvanaya ulaşmışsın. :D
    Devamını dilerim

11. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Zaten istanbulun trafiği içine aldığı herkesi ya deli ya veli yapıyor Keşiş gibi olduk artık.:D