Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GÜZELYALI (BURGAZ) SARIKANAT AVI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher Aktif Üye

20 Gündür hemen hergün akşam üzerleri,boğazdaki raporların gazıyla ,sabırtaşı
    misali avlaktaki yerimi alıyorum.Kimi mırmır,kimi eşkina peşinde,elimdeki hırsızlı mantara bakıp içlerinden gülüp duruyorlar.Bazen 2 saat,bazen 1 saat bekliyor,bir kaçında 2 adet,bir kaçında tek çoğunlukla da eliboş evin yolunu tutuyorum.

Karagözlerin meralarımda cirit attığını bilmeme rağmen,bir garip saplantı halinde lüfer hayvanı peşine düştüm.

10gün evvel umutsuzca gittiğim merada ataratmaz aldığım üstüste vuruşlar ,4. balığı kayaların arasından alırken suya düşen telefonumu kurtarma operasyonu sonucu fiyaskoyla sonuçlanınca ,iş resmen inada bindi bende.

Son iki gün tekbir vuruş almayınca,pes ettim sonunda:(.Bu akşamüstü,karagöz yoklaması için mendireğe gittim.Bayiden bir şeyler alırken,yanındaki balıkçıdaki sarıkanat istavritler bana göz kırpınca,dayanamayıp 10 tane kadar attım torbaya:rolleyes:.

Havayı iyice kararttıktan sonra,lüfer oltasını suya atıp bıraktım,teke avlamaya gittim.1saat sonra tekelerle döndüğümde,misinanın boşaldığını farkedip oltayı toplarken,yorgunluktan iyice hareketsizleşmiş sarıkanatı kıyıya aldım.

''Güya pes etmiştim'':eek:.Tekrar yemleyip suya attığım oltayı dikip,karagöz takımını hazırlıyordumki bir vuruş daha geldi.''Fesüphanallah,topu topu 10 tane istavrit var,şimdi git balık ara,boşver yahu,vurup vuracağı bu kadardır meretin'' dedim ve salladım tekrar takımı.
    Full konsantrasyonla karagöz oltam elimde,gözümü dikili kamıştan ayırmaya çalışsamda en fazla 3 saniye sonra tekrar bakıyorum o yöne.Tekrar yokladı birisi ,yemi kesmiş.''Olduğu kadar,elime melime almayacam işte,küstüm size ,ben karagöz avlayacam'' edasıyla yemledim tekrar.Hemen vursa gidip istavrit alacam,kapanmadan balıkçı ama ...

Yarım saat tık yok,önümdeki iskorpitleri teker teker temizledim bu arada .Bir tanesi yarım kilonun üzerindeydi.

Ve tekrar bir vuruş ve bir sarıkanat daha.''Peki yemler bitene kadar çalışayım bari,fazla naz aşık usandırır'' deyip ,başladım çalışmaya.Saat 20- 22.00 arası toplam 7 adet kovaya,4 adet yolda kaçırıp ve 5-6 yem çaldırarak ,yemlerin sonunu getirdim.

Bu arada yakınımdaki bir arkadaş 2 adet kiloluk karagözü livara koydu:eek:.Bir yandan 20 günlük çabanın en verimli avını yapmıştım ama, tepsi gibi karagözleri tek tek elime alıp sevince içimdeki burukluğuda bir türlü atamadım doğrusu...

AVLAKTAN MANZARA

ARADA TUTUĞUM 37 CM LÜFER VE 25 CM SARIKANAT

TEK TEK TUTUNCA BÖYLE SARMALAYIP DOĞRU BUZLUĞA:)

İSKORPİT

SON GECENİN SARIKANATLARI

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. AsiDeniz1980

AsiDeniz1980 Aktif Üye

ilk yorum benden gelsin,tebrik ederim Fatih abi :) o canavar iskorpit mi ?

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Lüfer tutucam diye karagözden olmuşsun, elin oğlu çıkartıverir 2 kg karagözü işte böyle :D

Rastgelsin abi. Tebrikler....:)

5. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Fatih,37 Cm dediğin Kofana'dır.Lüfer'in en kabadayı boyu 30 Cm'dir.Yani 25 Cm dediğin de Lüfer'dir.Avın çok başarılı.Tebrik ediyorum.Devamını diliyorum.

6. emek79

emek79 Üye

Tebrikler daimi olmasını dilerim.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih,
    Lüfer sülalesi seni çok uğraştırmış bu aralar anlaşılan. :)
    Tam vageçmişken de kendini gösteriverip aklını çelmeyi de başarmış. :)

Bu arada da kofanılağına az kalmış o koca lüfer yapılan denemelerin en değerli mükafatı olmuş.
    Her zaman rastgelsin.

Not: İskorpit nasıl yapılırsa güzel olur.
    Geçenlerde ilk defa denedim ve tadını, kokusunu sevmedim ve yemedim.

8. avcihan

avcihan Aktif Üye

Tebrikler güzel balıklar güzel av:)

Şeref abi iskorpitin çorbası inanılmaz güzel oluyor, tavası ızgarası oldukça kötü dediğiniz gibi.Nasıl yapılır bilmem ,temizlemesi bana pişirmesi anneme ait :) ama isterseniz arayıp bi tarifini alırım :)

9. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrik ederim harika av yapmışsınız.
    Benim bir kuralım vardır,hiç bir zaman merada ne olacağı,ne olmayacağı belli olmayacağı gibi az yemle gitmem balığa,en kötü yanıma biri gelir,bir arkadaşım gelir rezillik çekmemek adına en yarım kilo,en fazla bir kilo yem alıp giderim.

Kısmet ya işte hep bu zayıf anımızda bastırır balık,sizede 10 adet yeminiz varken hatırlatmışlar bunu size. :)
    Her zaman rast gelsin.

10. night fisher

night fisher Aktif Üye

Evet,2 saat dışarıda kaldı hala yaşıyordu.:confused:

11. night fisher

night fisher Aktif Üye

O geceki lüferi aldığım yerde tuttum.Karagözler selonun durduğu yerden,benim tavsiye ettiğim yöntemle çıktı:)