Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GÜZELYALI PALAMUT PİYANGOSU

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher Aktif Üye

Yıllar önce yaşadığım,o zaman aval aval bakıp boş döndüğüm zargana avının bir benzerini bu sabah tekrar yaşadım.Ancak bu sefer elim boş değildi:)

sabah 6.00 gibi beyaz kayalara toplu takımla zargana avı için yerleştim.

GÜZELYALI BEYAZ KAYALAR MEVKİ

Ağırlastikten topu atabildiğim kadar uzağa sallıyor,sonra hafif hafif çekerek,arkasında yeme ilgi gösterecek zarganaların beklentisi içinde kamışımı atıp çekiyorum.Gözüm,topun yaklaşık 1.5 m arkasında.Orada göreceğim hareket,oltamı sarmamı durduracak,top şamandıramın geriye hareketiyle,tatlı bir tasmalama hareketiyle,zarganayı kıyıya alacağlm.
    Atışlarım ,arka arkaya devam etmesine rağmen topun arkasında herhangi bir şıpırtı görünmüyor. Vaz geçmek yok devam derken,suda uçuşan hamsiler ve arkasından su yüzeyinden fırlayan palamutların çılgınca avlanma halinden enstanteneler.Kimi ağzında hamsiyle beraber fırlıyor suyun bir metre üstüne kimi bom boş.
    Bu sefer seyretmekle yetinmiyor ve 2 nolu kaşığı takım çantamdan çıkarıp klipsli fırdöndümün ucuna takıyorum aceleyle.Ve daha ikinci atışta biniyor beklediğim,alelacele çekiyorum kıyıya,hoyratça çıkarıp iğneden,tekrar savuruyorum kaşığı.Hiç oyalamıyor beni,tekrar ağırlaşıyor oltam ve bir tane daha.Biliyorumki sürü hızlı hareket eder,hamsiler gider,benimde avım biter.Bir iki boş çekişten sonra üçüncü balıkta biniyor oltaya. Üçüncü biraz zor çıkıyor karaya,iğneden de zor ayrılıyor,FIRLATIP ATIYORUM arkadaki paket taşların üzerine,ava devam.
    Bir ,iki ,üç atışlarım yirmiyi buldu.Biliyorumki artık gerisi yok.Hamsi sürüsüyle beraber Mudanyaya doğru gidiyor haramiler.
    Kaldırımda üç adet palamut hoplayıp duruyor.E yeter zaten ,biz üç kişiyiz,oğlan,hanım ve ben.

Yıllar önce yine bir sabah,önümde çok daha büyük bir sürü,onbeş dakika katliam yaparken hamsilere,belgesel izler gibi izlemiştim,palamutların av ayinini.
    Yanımda,başka bir takım olmadığı gibi,onların yakalanabileceği dahi aklıma gelmemiş,hayretler içinde seyir etmekten başka bir eylemim olmamıştı.
    Sakinleştikten sonra,mevsiminde hertürlü takımı içeren çantamı yanımda bulundurdum yıllardır.Aynı durumda yapacaklarımı biliyordum.On yıldan fazla oldu.Kısmet bugünmüş...
    HERKESE RAST GELSİN...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

kısmet ayağına gelmiş desene .

4. night fisher

night fisher Aktif Üye

Aslında bekliyordum,Trilyedeki balıkçı arkadaşlardan tiyo geliyordu.Birazda palamut hayaliyle çıktım,sabahın köründe.Gerçi on senedir o hayal mevcut bende ayrı konu:):):)

5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bu sene palamutlar oltacıyı mutlu edecek gibi görünüyor. Avlarda süprizlere hazırlıklı olmanız sayesinde güzel balıklar yakalamışsınız. Artık çantadan kaşığı eksiltmezsiniz. Tebrikler ve hep rastgelsin.

6. recep.cabuk

recep.cabuk Üye

TEBRİKLER GÜZEL AV OLMUŞ

BU GÜZEL YALI PENDİK GÜZEL YALIMI ACABA

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Masallah abi bir ordasin bir burda bu baliklarin senden cekecegi var:):)

8. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Bereketli avlarınızın devamını dilerim.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih,
    "Sakla malzemeyi, gelir zamanı" konusunda benim de güzel anılarım var. Olmadık bir zamanda lazım oluveriyor.
    Sonuçta lazım olan malzemeyi bulundurmanın mükafatını da almışsın.
    O balıklar kanaatimce 5 kişiyi doyurur.
    Afiyet olsun.
    Her zaman rastgelsin.

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Tayfayla gidicez diyosun ama, biz nasıl yetişcez sana fatih abi, kuruttun denizi. :) Tebrik ederim rastgelsin....

11. night fisher

night fisher Aktif Üye

Teşekkürler:)