Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hafif Surf Makina Önerisi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında karacicek tarafından paylaşıldı.

1. karacicek

karacicek Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar ,
    Yemli , beklemeli avlarda ve top arkası silikon atarken kullandığım bir teleskopik bir kamışım var.
    Bu kamışla kullanabileceğim , HAFİF , ama misina salımı iyi olan bir makinaya ihtiyacım var. Hafiflikten Kastım , 400 - 500 gram civarı.

Aslında istediğim Misina sarılan kafa kısmı nispeten biraz uzun hafif bir makina.

Bu kamışı , Shimano Beastmaster 6000 XSA ile kullanmak istemiştim aslında... Bir kere denedim , Kamış ile makina bayağı dengesiz oldu açıkçası.

Makinenin çok kaliteli üst düzey (Shimano CI4 vb.) bir makina olmasına gerek yok.

4 Halkalı teleskopik 3.00.cm Cormoran bir kamışım var. Bu kamış ile kombine olabilecek bir makine arıyorum.

Temiz kullanılmış , 2. El bir makine de olabilir.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Saygın Karataş

Saygın Karataş Yeni Üye

Çok üst düzey bir makine istemiyorsanız ryobi oasys match tavsiye ederim. Bende çok profesyonel olmayan surf kafalı makine arayışındaydım.geçen ay oasys match 6500 aldım oldukça hafif 300-400 gr civarında..okda memnunum.Fiyatlarıda 180-190 civarında

4. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Shimano CI4 olmasına gerek yok demişsin , 400-500 gr arası surf makine diğer markalarda bulman zor gibi görüküyor.
    Aslında beklemeli avlarda surf makinelerin çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum , okuma raw serisi bu iş için ideal .
    Ama ila surf makine olsun derseniz , PLAT/2013rsa surf leader ci4 plus 35 ype sbandard/surf fishing-Fishing Tackle Store-en bu makine fiyat ve performan olarak işinizi görür.

karacicek bunu beğendi.
  5. karacicek

karacicek Aktif Üye

Bu Makineyi çoktandır takip ediyorum. Hep aklımdaki makine bu aslında da....
    Benim İstediğim aslında Surf Makineden ziyade , Misina sarım kısmı nispeten biraz daha uzun olan bir makine...! Yani misina salımı rahat olan ve misina sarımı iyi , hafif bir makine. Çünki daha çok ,top arkası silikonla at-çek yaparken kullanacağım bu takımı. Arada bir de yemli ava gidersem giderim.

6. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

Sattin gul gibi beastmasteri hadi ara simdi :)) Allah yardımcı olsun. Makinadami
    Sıkıntı yoksa kamistami alacağın yemi makina uymazsa o kamisa...

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Daiwanın yarı surf makineleri var. Surf Basia 25qd veya Castizm 25qd gibi. Onlarda düşünülebilir. 430 gr. ağırlıkları vardır.

a1d378d3.jpg dscn4577.jpg

enesdurma bunu beğendi.
  8. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Bu makineyi kullanan biri olarak , misina sarımı super slow 5 olup ip misinayı kafaya çok düzgün sarar ( daha iyi bir sarım için super slow 10 gerekir ) bu da atışlarda %10 - 15 fark yapar .
    İp sarımı ne kadar düzgün olursa ipin kafadan boşalması o derece rahat olur.Yani kafa uzunlugundan ziyade sarımı daha önemli:harika:

9. karacicek

karacicek Aktif Üye

Makinayı satmadım daha... Alıcı arkadaş vaz geçince ben de , ertelemiştim satmayı.
    Beastmaster , ağırlığından ziyade , kamış ile çok uyumsuz , nasıl desem dengesiz oluyor. Belki 360 - 400 ya da 420 Kamış olsa , olabilirdi.
    Bu ara da Beastmaster Şu an satılık , hafif bir makine ile takas bile yapabilirim.

10. karacicek

karacicek Aktif Üye

Haaah..... İşte bunun gibi bir makine. Acıkta uygun olaymış... Hem de , Doların uçup gittiği bu sıralar , Besatmaster satılırsa.....

11. karacicek

karacicek Aktif Üye

SURF LEADER CI4+30 ve Daiwa 14 CAST IZM 25 QD 06PE tam da gönlümden geçen makinalar....!