Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hafta sonu mırmırları..en büyüğü 750 gr çekmesi çok zevkliydi arkadaşlar..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında heykels tarafından paylaşıldı.

1. heykels

heykels Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. avsen

avsen Aktif Üye

Tebrikler çok güzeller nerenin mahsulü bunlar :)

tolga7610 bunu beğendi.
  4. heykels

heykels Üye

Tunay Bey çanakkale boğazda aldık........teşekkürler......

tolga7610 ve avsen bunu beğendi.
  5. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Tebrikler...

tolga7610 ve heykels bunu beğendi.
  6. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Tebrikler daha iyilerini yakalarsınız inşallah.

7. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Hasan;
    Tebrik ederim,mırmırlar harika görünüyor.
    Fakat,böyle güzel mırmırlara yakışan bir av raporu olsa çok iyi olurdu.
    Nerede,ne şekilde avladın,hangi takımlarla yem olarak neler kullandın.
    Bizlerle paylaşırsan memnun oluruz,bilgisi olmayanlar için de keyifle okuyup öğreneceği bir kaynak olur.
    Avlarının ve paylaşımlarının artarak devamını temenni ederim.
    Herdaim rast gelsin.

oltacı34, Allegro, oktay16 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  8. avsen

avsen Aktif Üye

Afiyet olsun şu çanakkale ne mübarek yer

9. heykels

heykels Üye

Tunay bu sene çok verimli değil aslında yinede oluyor ama emin ol abartmıyorum......

avsen bunu beğendi.
  10. heykels

heykels Üye

Çok teşekkür ederim Önder Bey .......Evet haklısınız..Öncelikle ekibimiz üç kişiden oluşuyor.Cumartesi sabahı saat sekiz sularında Çanakkale Settülbahir iskelesine gittik daha önceki arkadaşların tecrübesi çipuralar almışlar bizde vira bismillah diyerek klasik çift kancalı çaparilerimizi attık yem olarak ta arkadaşların tecrübesi ile özellikle canlı mamun kancamıza iple bağlayarak denedik burda öğlene kadar avlandık ancak yeterli sonuca ulaşamadık balık arada sırada vuruyor ancak yeterli değil siftah yapamadık hatta denemediğimiz yem kalmadı dersem yalan olmaz.:)Bu sonuçla Settülbahir iskelesinin macerasını kapamış olduk ancak arkadaşlar burası eğer çipura yaparsa tabiri caizse baba gibi yapıyor geçen hafta arkadaşlar kiloluk çipuralar aldılar.......Daha sonraki durağımız Çanakkale Kabatepe limanı olarak belirledik inşallah burdan üç beş parça balık alırız umudu ile yola çıktık.Limanda kayalardan iç kısma limana oltalarımızı attık.Ortalama ben 0.30 misina ile 100 gr kurşun kullanıyorum 4 20 surf ile yine klasik çift kancalı çaparimiz var burda sülina kullandım.İlk aşamada iki olta ile başladık arkadaşlarla tabiki bekleyiş başladı birde baktım kamışlarda küçük oynamalar heyecanlandım evet işte ilk sağlam vuruşu yaptı bir iki derken çekmeye başladım evet yarım kiloluk bir mırmır ilk siftahı yapmıştık artık devamında iki üç derken tabiki arada süre farkı çok fazla yarım saatte bir balık aldık.Ancak bomba olay bundan sonra oldu kamışları balık var diye üçledim özelliklede Shakespeare ugly stik (3LB) 2 70 spin kamışıma 60 gr kurşun takarak savurdum iyikide atmışım çünkü bu kamışla arkadaşlar hakikaten balık çekmek çok zevkli esnek olması insana keyif veriyor....Akşam suyunda inanamadım kamış resmen U oldu derlerya abartmıyorum arkadaşlarda heyecanla bakıyorlar yavaş yavaş çekmeye başladım uzaktan bir parıltı ama balık zikzak çizerek geliyor ilk aşamada biz levrek zannettik ancak yaklaştıkça inanamadık ilk defa bu kadar büyük mırmır geliyordu belki fotoğrafta küçük gibi görünüyor ama 750-800 gr bir mırmır günün bombasıydı inanılmaz bir keyif.......ilk balığım yazın ortasında kofana yakalayan biri olarak inşallah bu şansımız nasibimiz sularda devam eder arkadaşlar...... daha iyi trofeler sizin oltanızda olsun herkese rastgele.........

Son düzenleme: 20 Ocak 2016
  11. asivolki

asivolki Aktif Üye

maşallah tebrik ederim. bende bir sefer okuma salina spin kamışıma 40 gr kurşun takarak atmıştım çeşmede. kiloluk grida gelmişti. kamış U olmuştu çok zevkliydi. seni çok iyi anlıyorum