Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haftasonu Mırmır Avım

bogaz_1905

Aktif Üye
Adı
Erdem
Merhabalar
Kısır geçen boğaz sezonu nedeni ile uzuuun süredir paylaşım yapamamıştım. Haftasonu Silıvride gerçekleştirdigim keyifli avı paylaşmak istedim.
Balıklar kıyıdan 40 gr kurşun arkası 1.5 metre 0.16 misinaya tek siyah sinek iğne ve yem olarak silikon kurt ile alındı. Balık boyları ve aksiyonları gerçekten de çok keyifliydi. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Daha iyilerinin sizlere de rastgelmesi dileği ile..20180722_094558.jpg 20180722_094905.jpg

_Ramazan_

Daimi Üye
Adı
Ramazan DEMİR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ustam rastgele şunu merak ediyorum bende gidecektim ava ama arkadaşlarım mırmır havyarda dedi gitmedim sizin temizleme imkanınız oldumu havyar çıktımı

Mektupla

Daimi Üye
Merhabalar
Kısır geçen boğaz sezonu nedeni ile uzuuun süredir paylaşım yapamamıştım. Haftasonu Silıvride gerçekleştirdigim keyifli avı paylaşmak istedim.
Balıklar kıyıdan 40 gr kurşun arkası 1.5 metre 0.16 misinaya tek siyah sinek iğne ve yem olarak silikon kurt ile alındı. Balık boyları ve aksiyonları gerçekten de çok keyifliydi. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Daha iyilerinin sizlere de rastgelmesi dileği ile..Ekli dosyayı görüntüle 78102 Ekli dosyayı görüntüle 78103
Maaşallah...

katilhamsi

Daimi Üye
Adı
Kadir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar
Balıklar kıyıdan 40 gr kurşun arkası 1.5 metre 0.16 misinaya tek siyah sinek iğne ve yem olarak silikon kurt ile alındı. Balık boyları ve aksiyonları gerçekten de çok keyifliydi. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Daha iyilerinin sizlere de rastgelmesi dileği ile..Ekli dosyayı görüntüle 78102 Ekli dosyayı görüntüle 78103
Takım enteresan yalnız, tebrik ederim...

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
Merhabalar
Tebrik ediyorum, :harika::harika::harika:

Mırmırın aksiyonu güzeldir , kıyıya yaklaşıncaki fişeklemeleri harika oluyor
Spinle mi surflemi av yaptınız ?

Spin kamışınız var ise bir kerede aynı yöntemi onunla 20 gr sıyırtma ile deneyin ;)
Bayılacaksınız.

Birde avdaki silikon tercihinizi öğrenebilirmiyim ?

Takım enteresan yalnız, tebrik ederim...
;)
Takım enteresan gibi gelse de benimde spin olta ile bazen kullandığım bir yöntem.
Aynı sıyırtma gibi olsada dipten getiriyoruz.
Mırmır da bunun avantajı ise kumluk bölgenin yani balığın yem merasını göremememiz den ötürü atıştan sonra Lrf gibi dipten yavaş yavaş getirerek balığın yemi bulma ihtimalini artırıp biz yemi balığın önüne yada merasında getirebiliyoruz, ordan geçirebiliyoruz. ;)

Kıstırma kurşunda takılma olabileceği gibi sıyırtmada dipte fazla takılma olmuyor buda başka bir avantajı

Rastgelsin

bogaz_1905

Aktif Üye
Adı
Erdem
Geçen hafta da tutmuştum onlardan çıkmamıştı. Bu haftakiler henüz buzlukta. Tabi dişi erkek durumuna bağlı olarak da olabilir. Mutlaka kontrol edeceğim. Önemli bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
Bu sene Mırmır ın maaşallahı var,
Her yer Mırmır Kaynıyor,
Avınıda , tadını da çok sevmeme rağmen ava gidemiyorum :(
Gidebilenlere av yapabilenlere Rastgelsin

bogaz_1905

Aktif Üye
Adı
Erdem
Tebrik ediyorum, :harika::harika::harika:

Mırmırın aksiyonu güzeldir , kıyıya yaklaşıncaki fişeklemeleri harika oluyor
Spinle mi surflemi av yaptınız ?

Spin kamışınız var ise bir kerede aynı yöntemi onunla 20 gr sıyırtma ile deneyin ;)
Bayılacaksınız.

Birde avdaki silikon tercihinizi öğrenebilirmiyim ?

;)
Takım enteresan gibi gelse de benimde spin olta ile bazen kullandığım bir yöntem.
Aynı sıyırtma gibi olsada dipten getiriyoruz.
Mırmır da bunun avantajı ise kumluk bölgenin yani balığın yem merasını göremememiz den ötürü atıştan sonra Lrf gibi dipten yavaş yavaş getirerek balığın yemi bulma ihtimalini artırıp biz yemi balığın önüne yada merasında getirebiliyoruz, ordan geçirebiliyoruz. ;)

Kıstırma kurşunda takılma olabileceği gibi sıyırtmada dipte fazla takılma olmuyor buda başka bir avantajı

Rastgelsin
Spin avlarda da kullandığım 2.10 karbon bot kamış ile yakaladım. Yani o keyfi doyasıya yaşıyorum. Bu arada 40 gr kurşun kullanmanın sebebi dipte kumu daha rahat kaldırması. Zaten balık boyları gayet iyi olduğundan yemi aldığı anda suda dans ediyor
Yeme gelince, kahverengi kuyruğu hareket eden slikon kullanıyorum. Markası bandoydu sanırım. İnce yapılı bir slikon.