Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Halkalı (Çember) iğneler ile hırsızlı takım bağlama videosu

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Discovery_TR tarafından paylaşıldı.

1. Discovery_TR

Discovery_TR Üye

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cogito74

cogito74 Aktif Üye

Mesaj 4:46 da mı yazılmı yanlış mıgördüm. Lnkteki videoları izledim ama onlar hırsızlı takımda bence iyi olmaz zira serbest salınım yapmalı en azında ilk iğnemiz degilse bile digerleri onun içinde rapala düüğümü ile bağlamak daha iyi iğnenin halkasında kuş gözü gibi bir boşluk bulunursa iğnemiz hareketli ve daha avcı olur diye ustalardan biliyorum. Benimki okuduklrımdan sentez ustalar cevap verecektir

4. sabora

sabora Daimi Üye

Ben birinci videodaki düğümü kullanıyorum. Elimde böyle yapılmış bir kaç mantarlı takım var ama henüz denemedim suda.

5. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Videolardaki igneler çember igne sınıfında igneler o şekilde baglanmasında ki amaç yem olarak bütün balık kullanılacagı içindir uçtaki igne balıgın kafasından, diger igne gövdesinden geçirilir uç kıvrımlar dışarıda bırakılır yemi agzına alan balık genelde uçtaki igneye yakalanır,

Bu igneleri klasik kösteklere baglayacak olursak rapala dügümü ile baglayacagız yani kuş gözü gibi igne misinada sabit degil oynar olacak ince misina kullanmak gerek balık yemi agzına aldıgında tasmalama yapılmaz kendi kendine yakalanır.

6. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Harika, ben de arıyordum. Teşekkürler...
    İlk iğnenin hareketli olarak bağlanışı ile ilgili video var mı?

7. Discovery_TR

Discovery_TR Üye

Arkadaşlar bu şekilde bir kaç takım yaptım. İnşallah bir aksilik olmazsa yarın akşam dişlilerle randevumuz var :). Sonuçları buradan yazarım.

Bu arada iğnelerin salınımı konusunda haklısınız. Ama ilk iğne olsa bile diğer 2. ve 3. iğneyi nasıl bağlayacağız.

Her iğneyi tek ipe bağlamak, iğneleri ısıtıp arkasına 12 numara fırdöndü bağlamak gibi bir kaç metodla aynı iğneleri deneyen arkadaşlar var. Bu tür takımlarında bir çok dezavantajı oldu.

En iyisi yarın akşamı bekleyip saha sonuçlarını görmek. Bu arada hazıladığım takımların resimlerini av öncesi burada paylaşacağım.

8. Discovery_TR

Discovery_TR Üye

:D o saatlere kadar kaç düğüm denedim sorma

9. Discovery_TR

Discovery_TR Üye

Bahsettiğim çember iğneli takımlar:

Bu takım Youvella 11716, 3 nolu iğneler ile hazırlandı (Kadıköy İnce Çizgi'den aldım)

http://cl.ly/image/3K230O173x3K

Bu takımları da şimdiye dek gördüğüm en ilginç iğneler ile hazırladım. Ne çembere benziyor ne uzun pala iğneye.. Tam anlamı ile yamuk yumuk bir iğne. Özellikle deneyeceğim.

Eagle Claw 222BP-2 kodlu ABD malı iğneler. Bu iğneleri de Kadıköy Seafari'den aldım.

http://cl.ly/image/2T2F3s2K061L

http://cl.ly/image/0u1N0K222u1V

Her iki takımda da yukarıdaki düğümleri kullandım.

10. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Sayın arkadaşım eagle igneler Amerikan menşeli olsa ne ala fakat şu anda imal olanlar çin malı vasat igneler,
    Rapala bagı konusunda sıkıntınızı anladım nette sadece rapala bagı diye arama yaparsanız karşınıza çıkan baglama şekillerini iyice inceleyiniz iki şekilde bag yapıldıgını göreceksiniz 1 sinde misina kancayı sıkıca kavrıyor kanca ileri geri hareket edemez, ikinci bagda dügüm kendisini misina üzerinde sıkıyor kanca ileri geri serbest hareket edebilir 2 nci baglama şeklini uygulayacaksınız dügümü ignenin görüntüdeki kadar uzagına degilde 1, 1,5 cm uzagında bırakacaksınız bir iki deneme ile bunu başarırsınız kolay gelsin

11. sabora

sabora Daimi Üye

Birinci takımın iğneleri biraz kalın gibi geldi bana. Yemi takmak biraz zor olabilir. İkinci resimdeki takım güzel görünüyor. Tabii net sonuçları avlakta alacaksınız. Biz de merakla bekliyoruz geri dönüşümlerinizi.