Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hamdı pişti yandı ...minekop :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında caberia tarafından paylaşıldı.

1. caberia

caberia Aktif Üye

‘’Hamdım piştim yandım’’ demiş Mevlana ne güzel söylemiş gerçekleştirdiğimiz avda aynen böyle bir av oldu balık sevdalılar.

Balık ve av açısından pekte verimli olmayan bu günlerde hepimiz bir şekilde bu eksikliğimizi özlemimizi gidermek için takımları gözden geçirmek makinaların bakımını yapmak kamışları kontrol etmek rapalalarımızı öpüp okşamak gibi detaylarla bu zamanı atlatmaya çalışıyoruz :eek:

Bu esnada baya hamlıyoruz yada kendi adıma konuşuyorum köreliyoruz ha geldi ha gelecek vakit buldukça kontrol amaçlı avlar yapıp daha sonrasında keşif amaçlı geziler ve denemeler ve diğer yerlerdeki abilerimizle olan diyaloglar
    –selamün aleyküm abi naber balık varmı balık ?yok hacı vurmuyor bile
    olmasa tamam artık kaldırsınlar beni müzeye :D
    Daha öncesinde bursa da İrfan abiyle gerçekleştirdiğimiz eşkina avı sonrasında süregelen bursa planları onun işi benim işim derken ramazana kadar geldik sonra ramazan girince yine bir ertelenme oldu ama en son Cuma akşamı yaptığımız bir-iki görüşme sonrasında ani bir kararla cumartesi sabah 6-7 gibi bandırmada avlanmak üzere programlaştık ama gece 11 gibi irfan abi ben yarım saate çıkıyorum dedi bende duramıyorum abi geliyorum dedim :D)) ve yolculuk 3 saat 20 dakika sonra bandırmaya varmamla son buldu …:D))İrfan abiyle merkezde buluşup birer çorba içtikten sonra av yapacağımız yere doğru konvoy halinde gittik onlar önceden geldikleri için takımlar sudaydı ve fatih nöbette sonra muhabbet hoş beş derken ufaktan ava başladık oltalar klasik 3 lü takım yem olarakta sülünez ama ufak balık çok fazla yemler durmuyor istvarit mırmır hamsi ve iskorpit beni ordada buldu hava aydınlanmaya başladıktan sonra hedef balık olan minekop için ciddi çalışmalar başladı güneş ısıtmaya başladı…
    Biz böyle çalışıp dururken bandırmadan mustafa abide geldi selamlaşma tanışma faslından sonra yine herkes oltaların başında çok seri çalışıyoruz :cool: hava hafif rüzgarlı güneş ısıtıyor ve karnımız acıkmaya başladığında anladık ki balıkları doyura doyura porsiyonluk sülünezleri yem olarak taka taka bizde acıkmışız daha sonrasında yine bandırmadan Bülent abide geldi hemen bir kahvaltı organizasyonu sıcacık börekler ve limonata derken kamışların biri 180 derece bir döndü biz hemen ayakta mustafa abi oltanın başına irfan abi kepçede ben kamerada fatih gırgırda muhabbette tam bir paşa 4-5 dakika süren mücadelede balık çekiyor mustafa abi salıyor mustafa abi sarıyor balık asılıyor çok mücadeleci hakikaten bu derece agresif olacağını sanmıyordum sonra balık irfan abinin kepçesinde tartıyoruz ve 4 kilo geliyor :D:D
    Yüzümüzde gülümsemeler sevinçler hemen livara suya koyuyoruz ve bundan sonra dahada ateşlenip sıcağın ve rüzgarın altında çalışmaya devam ediyoruz 3-4 vuruş olsada beklediğimiz vuruş olmuyor ve birde bakmışız ki alnımızın yüzümüzün şekli değişmiş pişmişiz resmen çünkü öyle bir odaklanmışız ki şapkayı takmayı gölgeyi oturmayı hepten unuttuk :D:D iftar saatine yakın fatih yemeğe davetli olduğu için dönüyor bizde irfan abi mustafa abi Bülent abi ile ava devam ediyoruz saat 8.30 gibi artık toparlanalım kısmetimiz bu kadarmış derken oda ne kamışların birinin daha şekli şemali değişiyor ve bandırma giderayak bize bir torpil geçiyor ve bir torpilde mustafa abimden geliyor
    –mustafa bu balığı sen çek !
    ben zaten dünden razı başlıyoruz mücadeleye ilk defa tuttuğum için biraz tedirginim çünkü mustafa abinin ilk çektiği balıkta balığın performansını gördüm baya mücadeleci bir balık 3 dakikalık mücadeleden sonra bu minekopta kepçede mustafa abi kamerada irfan abi ve çoşkuda Bülent abinin naralarıyla balığımızı alıyoruz ve av biter… :D
    Belki gitmeyeceğimiz görmeyeceğimiz yerleri bize gösteren , sanki o an değilde daha dün beraber avlanmışız bugün yine aynı yerde avlanıyormuşuz gibi hissettiren bu sevdamız hiç bitmesin…Dostluğu misafirperverliği ve güleryüzü hiç eksik olmayan mustafa abiye ve muhabbetinden dolayı Bülent abiye buradanda İrfan abiye ve sürekli uyuyup uyanan yemek yiyip balık tutmaya çalışan fatihe teşekkürler bandırmadan 2 dost edinip yüzümüzde gülümseme livarda balık ve alnımızda yanıklarla bir daha görüşmek üzere deyip vedalaşıyoruz …herkese her daim rastgele sevgiler..

Bir amca atasözü derki ;
    Allah aramıza akıllı sokupta huzurmuzu bozmasın . :D

tuzda minekop

kafasındaki taşlar

minekop - YouTube

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Temmuz 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

tebrikler, müthiş balıklar..

4. CEMAKO

CEMAKO Yeni Üye

Tebrik ederim güzel av yapmışsınız.
    bir de kamera kayıtları olsaydı tadından yenmezdi
    daha irilerine rastgele

5. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Kutlarım herzaman neşeli ve bereketli olsun.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler tüm ekibe, Mustafa abim herzamanki misafirperverliği ile boş göndermemiş:) Daha nicelerine rastgele..

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

harita varmı kuyu nirde :)
    tebrik ederim mustafa güzel balıklar muhabbet akıllı yokmuydu aranızda :)

8. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler Mustafa, ya şu misafir merası ne bereketliymiş maşallah, her misafir merası böyle olsa :) harika bir av güncesi olmuş, daha iyilerine rastgele...

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tüm ekibi kutlarım, gerçekten misafir perver bir ekip :)

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa
    Güzel bir buluşma olmuş.
    Hem yeni dostluklar, hem eski dostlar, hem de güzel mi güzel balıklar..
    Afiyet olsun, her zaman rastgelsin

11. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Balıklarda, muhabbette çok güzel olmuş. Böyle trofeler için 3 saatlik yola çıkılır. Tebrikler ve hep rastgelsin.