Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HANGİ ÇİZMEYİ ÖNERİRSİNİZ

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında piroglu52 tarafından paylaşıldı.

1. piroglu52

piroglu52 Üye

Arkadaşlar elimdeki çizmem eskidi,avda da kullanıyordum ömrünü tamamladı,sizlerden şu iki çizme için tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum,herkese iyi forumlar,rastgele.
    Fladen Taslan Boy Tulum
    Gürteks 9300i

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Hangisini alırsanız alın, piyasada olanların çoğu Çin malı. Çok özellikli (tabanı keçe, Çok soğuk suda kullanım için 0,5mm neopren) bir çizme aramıyorsanız alın birini.
    Ben hep hafif olanlarını tercih ediyorum. Çizmenin zamanı geçiyor üstelik, sezon sonundan yararlanın indirim, kampanya yapan yerler vardır muhakkak.

4. piroglu52

piroglu52 Üye

Latif Bey bilgilendirme için teşekkürlerimi sunuyorum ve de bu iletimi okuyup da bir cümlecik bile önerisi olmayanlar için ne demeliyim ,bilgisiz mi, ilgisiz mi !!!

5. İsak

İsak Aktif Üye

Ben Bilgisiz olanlardanım sorry :)

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Yanlış bilgilendirmek istemiyenlerde olabilir :)

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

8. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Parmak bastığınız nokta yeterince acı veren, hatta kanayan bir yara. Sadece bu konu yada bu forum içinde geçerli değil üstelik. Genel olarak canlı tutulmaya çalışılan bu tür ortamlar zaman, zaman çizgiden uzaklaşabiliyor. Balık temalı olta balıkçılığı platformunda 106 ekran led tv konusuna elliye yakın mesaj yazılabiliyor. Öte yandan insanın kendisi için ayırdığı ve özelinde yaşadığı güzel bir kaç günü emek ederek yazdığı günce bu kadar popüler olmuyor. Bazen yanlış yerdemiyim diye düşünüyorum. Burada balık, burada olta, burada mısralar arasında saklı bilgi ve daha niceleri var. Olman gereken yer, sorman gereken konu var. Ama sanki Dantel örgü forumuna balık raporu yazmışsın gibi bakıyor insanlar. Yazmasam, paylaşmasam ne olur ki... Hiç, hemde hiç bir şey olmaz bende yada sizde hiç bir değişiklik olmaz. Ama en başta biryerlerde yine söylemiştim burayı önemsiyorum. Doğru bilginin aktığı açık kanallardan biri olması gerekliliğine inancımı henüz yitirmedim. Yitmediği var olduğu sürece varım.
    İstanbul ve çevresi kıyısı ıslah edilmiş yerlerde avlandığından çizme az kullanılır. İlgisizlik ve bilgisizlik olarak sınıflandırmak doğru olmaz hep beraber bir aile olalım ve hoşgörüden uzaklaşmayalım istiyorum. Bazen bende kasıyorum uyarılırsam çok güzel özür dilerim. Kalın sağlıcakla.

9. piroglu52

piroglu52 Üye

Latif bey düşüncelerinize harfiyyen katılıyorum,ben bu siteye gördüğüm güzelliklerden,samimiyetten, işi iyi bilenlerin olduğunu gördüğüm için üye oldum ki olunabilecek pek çok site varken,sizlerin paylaşımları ile neredeyse spin konusunda kendimi 40 yıllık spinci gibi hissetmeye başladım, ama yazıma bakıyorum 80 görüntüleme var ''1'' evet bir bilgilendirme var tabiiki aklıma gelen ilk olarak ''acaba burada da mı üveylik var'' çünkü daha önce arıcılıkla ilgili iki yıllık üye olduğum bir sitede bunu yaşadım.
    Ben 27 yıllık sınıf öğretmeniyim ve bendeki hoşgörünün sınırına bazen ben bile şaşırıyorum.
    İlginiz için teşekkür ediyorum,inşallah yanılıyorumdur.Saygılar.

10. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Dost'lar,

Öncelikle umarım bir ''Polemik durumu çıkmaz'' diyerek bir kaç kelam etmek istedim.

Konuya bu şekilde yaklaşmak değilde birde şöyle baksak derim ben.

Burası elbetde hepimizin ortak hobisi olan bir buluşma yeri.Hepimiz buradan bilgiler paylaşıyor,yanlışlarımıza ve kafamızdakilere genel anlamda burada cevap arıyoruz.

Burada sistem bir askeri düzen misali ''Şart ve Mecburi''değildir.
    Hepimiz farkındayız Formumuz içerisinde (Sohbet-Mizah-Müzik-Fotoğraflı Av Hikayeleri-Organizasyonlarımız-Sıcak fırsatlar)gibi daha bir çok konu başlıklarını barındıran bir oluşum.

Burada Mutluluklarımızı,Sevinçlrimizi,Doğum günlerimizi,Acıda olsa Ölüm ilanlarımızı bile paylaşmakdayız.

Bunlarda hayatımızın içinden olan şeylerdir,Burada yeri geldi yazlık ev bile satış için ilan edildi,Bunlar suistimale uğrayacak şekildede müsade edilmedi,Samimiyetine inandığımız insanlar için bu fırsat zamanında sunuldu.

Burada asıl amacımız %90 ın üzerinde ortak payemiz elbet balık ve Amatör balıkcılık,Bizde bu doğrultuta paylaşımlarımızı yapıyoruz zaten.

Bazı durumlar ve konu başlıkları ilginizi çekmiyor ve hoşlanmıyorsanız o konu başlığı ile ilgilenmezsiniz olur biter,Bu bizim içinde geçerli. :)

Buranın farklılığı ve üye çokluğu,Paylaşım çokluğu,İlkeli ve düzeyli sohbetler,Rencide edici durumların olmaması,Siyasi,Futbol gibi şeylerede müsade edilmemeside bunların önüne geçmeye yeterli olmaktadır zaten.

Açmış olduğum bir konuya cevap yazılmadığında ben tepkimi açık söylüyüm bu şekilde tepki vermem doğrusu,Heleki ardından Dantel-Örgü formu mu diye sormam !

Hiç bir zaman ''Ben yanlış bir yerdemiyim'' demem.Dedim ya ben olsam dedim,ancak sevgili Latif'in bazı şühleri ve kafasında şüpheleri olacakki bu kadar zamandır aramızda bu söylemi söylemiş. :) Buda onun düşüncesi.

Kendi adıma çok net ifade etmeliyimki,Özel yaşantım hariç En çok keyifle vakit geçirdiğim yer burasıdır,Başkacada Form'lara girmem,Knedimce doğrularım vardır,Ben burada kendimi mutlu hissediyorum,Burada ortak Dost'larım var,İlk kurulduğu günden ve öncesinden beri kopmadım.

Çok fazlaca vaktinizi almadan herkes dilediği paylaşımı yapabilir,Dileyen bildiğini paylaşır ve yazar.

Elbet konu başlığını görmeyen üyelerimiz ve arkadaşlarımız hala vardır.
    Bu vesileyle iyi forumlar ve paylaşımlar dilerim.:)
    Selamlar.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yazmak için bilmek gerek, bir markayı kullanıp güvenmiş olmak gerek.

Herkesin bildiği gibi piyasada 25-30 liradan başlayıp 200 lira fiyata kadar çeşitli naylon tulumlar var. Bunların arasındaki bu denli fiyat farkını yaratan özellik nedir ben bilmiyorum.
    Hepsi de bir tür nylon sonuçta. Hiçbiri de breathable (nefes alır-teri dışarı atar) özelliklerde değil.
    Tulum çizmenin en önemli yeri çizme kısmı bence.

Çizme sağlam olmalı, taşlık yerde yürürken ayağı acıtmamalı. Yani tabanı kalın, hatta keçe olmalı. Kolay delinip yıpranmayacak malzemeden yapılmış olmalı.
    Her yer tamir olur çizme kısmı olmaz
    Peki var mı böyle bir çizme? Yok.. En azından ben duymadım görmedim.

Olsa fiyatı makul olur mu? Pek sanmıyorum.

Şimdi bu şartlarda hangisini alırsanız alın aynı işi görecek. BAzıları arasındaki tek fark vücuda olan uyumu. Çoğu tulum çuval formatında. Bu durumda onları eleyip formu daha düzgün olan birinden birinş seçmek gerek. Çünkü gerisi aynı.