Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Daiwa Shore Line ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Corydorass tarafından paylaşıldı.

1. Corydorass

Corydorass Yeni Üye

Arkadaşlar bütçe ayırıp 2 adet Daiwa Shoreline Shiner/Slender vs serisinden almayı düşünüyorum. Ancak biliyorsunuz fiyatlar 80 - 90 TL civarı iş yapmayan sahtelere para verip zaman kaybetmekten sıkıldım. Forumdaki av raporlarını ve shoreline konularını detaylıca gözden geçirdim ancak tam bir netlik sağlayamadım.

Hangi renk kodunu ya da seriyi tavsiye edersiniz?

Bilhassa kullanıp sonuç alan arkadaşların yorumları çok önemli. Modellere bakınca az çok hangilerinin verimli olduğunu tahmin edebiliyorum ama ummadık taş baş yarabilir. Sizler hangi modelleri kullanıyorsunuz ve levrekte sonuç alıp tavsiye edeceğiniz renkleri paylaşırsanız paramızı daha verimli harcamış oluruz.

Avlaklarım genelde sığ sahil kırmalık eriştelik karışımı ve derinlik genelde en fazla 1,5 metre. Bir gündüz bir de gece için almayı düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Horozbina nickli Bülent Abi ye başvur. Daiwa sahteler konusunda bilgisi oldukça fazla. Daha önce bu konu hakkında yazmıştı.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KalamA bunu beğendi.
  4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Şu an piyasada bulunan her yerde kullanabileceğin R40+SSR modeli var.

Av bölgenin sığ su, eriştelik olduğunu belirttiğin için bu 10 gramlık sahteyi özellikle öneriyorum. 0-30cm daları var. Bu özelliği ile zemine takma olasılığı su üstüler hariç diğerlerine göre düşük olacak ve su yüzeyine yakın yüzen yeme saldıran levrek gibi balıklar için mükemmele yakın sahtedir. Hafif olduğu için uygun kamış, ip, makine kombinasyonu ile max. 55 metre uzağa atabilirsin. Bunlar uygun değilse 30-35 metrelerde kalsa da arkadan gelebilecek rüzgara göre bu uzaklık artar.

Mükemmele yakın yazmamın nedeni bir de aynı derinlikte yüzen, daha ağır olduğu için atış uzaklığı daha fazla olan R50+SSR modeli var ancak bu piyasada yok. Yurt dışında da bulma olasılığı imalattan kalkıp yerine çok uzaklara atılabilen Z 12 SSR modeli geliştirildiğinden zor.

Shore line shiner R40+ SSR F-G aşacaksan, laser sardine, pearl red head renklerini incele.
    Bu modelin sadece laser sardine rengini kullandım. Diğerini çok tercih edilen renk olduğu için yazdım.

Bu modelin dışında 12 ve 14 cm boylarında diamond dust, kanaria, flamingo renkleri gece ve gündüz iyidir. İzmir üstü bölgelerde hamsi yani side story avcı renktir.

5. Corydorass

Corydorass Yeni Üye

Bülent abi yorumların için çok teşekkür ederim.

Tournament Shiner (14 cm) kullandın mı acaba ? Bu model hakkında fikirlerin nelerdir ?

6. despiro

despiro Aktif Üye

tournament'in videosunu izle kararını öyle ver.. :)

7. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

spin için alacağım sahteleri artık daiwa alacağım ava giderken sahte sayımı da 15-20 de kısıtlayıp öyle gideceğim.
    Max 20 rapala ( su üstü dahil ) 10 silikon

Sahte değişmekten av yapmaya süre kalmıyor :(

8. ahmetv10

ahmetv10 Üye

Sığ bölgelerde avlanmak için İma Komomo II gerçekten çok güzel.Fiyatı da daiwa sahtelere göre biraz daha uygun.Diz boyunda suda bile dibe takılmadan yüzdürebilirsin.Aksiyonu da çok güzel

9. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

bence soru eksik..
    hangi merada ve derinlikte kullanıcaksın..?
    suyun ve ısıgın durumune?
    kaç cm lik bir model arıyorsun..?
    ona göre daha net bir tavsiyede bulanabiliriz.

hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

devrim abi geldiysen takipteyim :)

11. Corydorass

Corydorass Yeni Üye

Devrim abi,

meralar dediğim gibi genelde eriştelik/kırmalık derinlik çoğu zaman 50-60 cm en fazla 1,5 metre ..

Su genelde berrak ve sürekli akıntılı. Az bir rüzgarda akıntı şiddetini hemen artırıyor. Suya gündüz de olsa gece de olsa tulumla giriyorum. Kıyıya paralel atışlarla kandırmaya çalışıyorum sıpaları.

Aylandığım yer gece sokak lambalarını ışığını olabildiğince alıyor. Lambalar doğrudan suyu aydınlatıyor hatta.

Aradığım modeller 10 - 14 cm arası modeller.