Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Internet Servisini Kulaniyorsunuz?

Konu, 'Genel Konular' kısmında MERCURY90 tarafından paylaşıldı.

1. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

Arkadaşlar biliyorum, balık forumunda sorulacak soru değil ama şu donanımhabere özenerekten değişik bir konu açayım dedim. Bu hem sitenin ulaşma alanını genişletir hemde daha canlı durmasını sağlar diye. Eğer memnun kalmadıysanız ve hoşnut olmadıysanız konuyu sildirebilirsiniz. zira balık dostlarımı kaybetmektense konuyu kapatmak daha iyi.

Sormak istediğim TTnet internet çok pahali geliyor ve ya interneti kapattırmayı düşünüyoruz veyahut başka daha ucuz bir servise geçmeyi. Bu konuda görüşleri ve deneyimlerini aktarırsanız sevinirim.
    Mesela ben TTnet kullanıyorum, sınırsız. akk dan şikayetçi deiğim ama 60 mlyon ağır gelmeye başladı. Neler tavsiye edersiniz

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

bende aynı dertten muzdariptim ancak alt kata öğrenci kardeş taşındı bölüştük :D

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sözleşmen bitince rakip firmalardan birine geç. Bu tip transferlerde 2 yıllık sözleşmeler karşılığı avantajlı fiyatlar sunabiliyorlar.
    Mesela halen ödediğin fiyata D-Smart sahibi olabilirsin, Discovery kanalları da cabası.. :)
    Not: Ama iyice incelemeden de dalma. Olur ya gördüğümü duyduğumu okuduğumu yanlış eksik yorumlamışımdır.

Sabit hatlar dışında sınırsız kullanım hizmeti veren gsm şirketi yok.
    telefon hattı bedelinden kurtulayım desen de yalın internet te çözüm değil. kafadan 15 lira ilave bedel alıyorlar. :(

Bir ara incelediğimde kablonet te fena değildi ama onun da kendine göre sorunları olabiliyor.

5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Valla tek olarak ağır olabiliyor, ama bende çözümü komşumuzla ortak kullanma yolunu seçtik. Bu şekilde kullanınca ekonomikte oluyor. Öyle bir imkanınız varsa değerlendirin bence.

6. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

ben zaten işyerindeki wirelessa şifre koymadım isteyen herkez girebiliyor. Evdekilerde illaki internet lazım deyince alternatif bakmak zorunda kaldık, yoksa kapattıracaktım. evde internete karşıyım ama nafile engel olamıyoruz. mesela yeni çıkan günlük internet nasıl kullanan var mı? ya da uydunet e geçip (eşege binen tıksıgına katlanır misali) idareten internet mi kullansak. komşulara baktım hep ttenti kapatmışlar uydunete geçmişler ve şimdilik şikayet yok. Bende ttnetten memnunum ama artık yük olmaya başladı. ayrıca ttnet kapattırmada da sorunlar yaşayanlar olmuş?
    Başka alternatif sçenekler de var mı acaba

7. coredon

coredon Aktif Üye

Ben kablo net kullanıyorum.30 tl ye sınırsız 1 mbit.Bana yetiyor.Kampanyadaydı aldığımda hala çok memnunum......Şimdiki fiyatları bilmiyorum ama ucuza iyi işler hallediyor..

8. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

ne yazıkki bu memlekette ucuz internet yok :(

9. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Evde 12 gb Smile Adsl + D-Smart HD Maxi Paket 61 tl ye kullanıyorum. İşim bilgisayar olmasına rağmen rahatlıkla yetiyor. Downloadlarımı başka yerden yapıyorum. Evde günde onlarca video izlememe rağmen kotamı hiç aşmadım. Üstelik normalde ttnet de devlet dairelerinin açılma ve kapanma saatlerinde yavaşlık olur. Bu saatlere dikkat ederseniz fark edebilirsiniz. Smile adsl de bu yok. HD tv keyfide başka oluyor:)

10. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Ben yaklaşık iki sene önce Koç Net Biri Adsl'e geçtim.Sınırsız kullanıyorum, fiyat olarak çok farklı değil ama kalite ve hız ve destek konusunda diğerini üçe katlar bence

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Fiyatların farklı olmasını beklemek hayal. Sonuç olarak tüm altyapı TTNet'in.
    Diğerleri ondan aldıkları toptan fiyata kar marjlarını koyup kendilerine göre kampanyalar düzenliyorlar işte..