Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi makineyi alayım?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında by_ali tarafından paylaşıldı.

1. by_ali

by_ali Yeni Üye

İki makine arasında kararsız kaldım bana yardımcı olurmusunuz lütfen

REMIXON ELEGANT 5000 MAKİNE 50lık ortaboy makara, 5 rulmanlı, Önden kalama, 150m/0,40mm Misina kapasitesi, 4,5:1 devir oranı, 390g ağırlık, Grafit gövde ve aluminyum makara, Genel kullanıma yönelik makina.
    *Bu modelde yedek makara yoktur.

Okuma Compressa CP50 makine
    50lik orta boy makara, 4.5:1 devir oranı, 3 rulmanlı, Aliminyum makara, Grafit gövde, grafit yedek makara, önden kalama,
    0.35mm/300m - 0.40mm/230m - 0.50mm/140m misina kapasitesi

bu iki makineye şu kamış uygunmu acaba?
    Eurofish Kendo 180 karbon kamış
    180cm boyunda, 60cm kapalı boy, 50-120gr atarında, 190gr ağırlığında

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. menopiko

menopiko Aktif Üye

Hangi av şekli için kullanmayı düşünüyorsunuz. Onuda yazsaydınız bence daha çok yardımcı olabilirlerdi.

Çünkü söylemiş olduğunuz makineler 50lik orta boy makineler, lakin kamış olarak spin kamış almayı düşünüyorsunuz. Buda çelişki yaratıyor. Çünkü spin makinelerde maksimum büyüklük 40 'lık olmalı. Bana kalırsa 40'lık bile makine için çok büyük. 30'luk makine geçilmemeli eğer spin bir takım toplanıyorsa.

Marka olarakda Shimano favorimdir. Bunlar benim deneyim ve tavsiyemlerim. Şimdiden hayırlı olsun.

4. by_ali

by_ali Yeni Üye

öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Tekne avcılığı yani çupra mercan çinekop tarzı balıklar için düşünüyorum. Makine ve olta uyumu konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim. Bu iki makinadan birini alıcam. ayırdığım bütçe o kadar çünkü. bu iki makineye uyumlu olta tavsiyeniz olabilir mi acaba? fiyat olarak 35 tl lik falan

5. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye