Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi motor hangi tekneye uygun

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında gunkes tarafından paylaşıldı.

1. gunkes

gunkes Üye

Dostlar 9.9t / 4.30 tekne 4 kişi için uygun mudur? yoksa riske girer miyim? İsteğim sadece ailece gezmek ve Ara sırada olsa balık tutmak yardım eder misiniz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Bu teknenin yapisi ile ilgilidir boy ve motor gücü orantili değildir
    3.60 tekne 5 metre tekneden daha yavaş gidebilir
    Burada 4.20 tekne 10000 TL ye imal eden var 3000 TL ye de aradaki fark birisi bu isin mühendisi patentli projesine gore yapıyor diğeri deneme yanilmayla bulduğu kendi projesini
    ayrica teknenin kendi agirligi da onemli etken ayrica avlanacaginiz tekneyle gezeceginiz deniz de farkeder
    Burda antalya da lara bolgesi korfezdir denizin bozacagi 1 saat onceden belli olur ve akinti fazla yoktur burada tekne yapisi farketmez o motor yeter ancak korfezin disina cikacagimizda 360 teknemde en fazla 2 kisi olurum ki rahat kacabileyim

4. gunkes

gunkes Üye

Önce marka vermek istemedim ama anladım ki markaya göre değişebiliyor Teknem Yerli yurt Sumer lx diye geçiyor morda Mercury 9.9 4 zamanlı ve Ayvalık da kullanacağım. Bu bilgiler yeterlimidir? Yorumlarınızı bekliyorum.

5. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Tekneye baktim ve 235 kg bos agirligi var motor 4 zamanli o da en az 100 kg dir üstüne 4 kkişide bindiği zaman 650 kg agirlik yapar en az
    Benim tekne+ motor agirlik toplami 150 kg civari 4 kişi asla acilmam ancak ben göl tipi tekne kullaniyorum hafif olması sebebiyle burasi korfez oldugu icin sorun olmuyor
    Bulundugun bolgenin deniz yapisi cok onemli orda bulunan balikcilarla gorus bence bunun en kolay yolu pazar sabah erkenden kalk tekne indirilen populer bir mekana git ve ordaki tekne sahipleriyle konus sana yardimci olacaklardir

6. gunkes

gunkes Üye

Ali bey verdiğin bilgiler için teşekkür ederim dediklerini izleyeceğim,
    İyi günler dilerim

7. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Rica ederim Günhan bey yardimci oldumsa ne mutlu
    Gönlünüze gore bir tekne-motor alirsiniz inşallah
    Darisi benim basima ben de teknemi deniz tipi bir tekneyle değiştirmeyi düşünüyorum ancak bütçe meselesiyle hep erteliyorum

8. gunkes

gunkes Üye

Allah sizin de gönlünüze göre verir inşallah,

9. Ella

Ella Üye

Merhaba,

4 kişi ile rahatlıkla binebilirsiniz. 9.9 luk motor yeterlidir. Denize çıkmadan önce mutlaka hava durumunu internetten bir kaç kaynaktan inceleyiniz, ona göre denize çıkınız. Tekne donanımı eksiksiz, rüzgar hızı 2 - 4 knot arası bir hız olmalı, daha fazla olmamalıdır. Kıyıya yakın gitmenizde yarar vardır.

hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  10. gunkes

gunkes Üye

Uyarılarınız için teşekkür ederim,

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

o motor 40 kg :) bende aynısını kullanıyorum kara deniz de ancak 4 kişi gidecek olsam 15 bg yada 20 bg tercih ederdim :)
    ben yanlız çıkıyordum bana fazla bile geliyordu
    karadenizi anlatmama gerek yok sanırım 2 mt dalga(da) taş yalarken kıyıda levrek arayan deli ben olurdum :cool: