Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi sahte ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında akifd89 tarafından paylaşıldı.

1. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Merhabalar ;
    Derinlik olarak yaklaşık 5-6 metre derinliği bulunan bi yerde spin avcılığı yapıyorum. Bu merada 0.30-0.60 cm dalarli sahtelerle levrek tutabilmis olmama rağmen,dişli de aynı dalarli sahtelerle sonuç 0 oluyor. Muhakkak bu derinlikte avlanan abilerim kardeşlerim vardır. Bana dişli avinda onerebileceginiz sahte marka model ve dalar derinliği hakkında yardımlarınızı rica ederim. Herkese rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Sinking sahteleri incele bşde merada dişli varmı.

4. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Yekta abi yemli ile alınıyor balık su anda. Forumdan takip ettiğim kadariyla seni dinleyen dediklerini uygulayan pişman olmuyor marka ve model tavsiyesi vetebilir misin abi selamlar

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Bak genelde her markayı kullsnıyorum ama ima çok daha fazla kullanıyorum.

Sasukelerine sinkingleri var kjrmızı kafalı reddo heddo birde limon bunlardan al. Bende vardı ilaveten daiwa ve shimanonun 8/9cm lik 5adet sahtesini aldım serisi aklımda değil arabada bakıp yazarım

6. göcen

göcen Aktif Üye

az tecrübeme dayanarak :) derim ki lüfer çok keskin görüşlü balık o yüzden yavaş sarımda balık sahte olduğunu anlıyor. bu yüzden lüferciler yüksek devirli makineler ike hızlı sarıyor. ayrıca benim avlandığım merada senin gibi 5 6 metre liman içi. çarpmayla alınıyor ama 5 yıldır daha kaşıkla sahteyle alanı görmedim. bizahati 20 30 farklı sahte yem denedim canlı bırakma yaptım hayvan tadına bile bakmadı. 3 dakka sonra yanımdan çarpmayla çıkardılar kofanayı. o yüzden pek dişliye zorlama gelmiyorsa gelmez. dibe yatıyor kımıldamıyor gavur.

7. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Yekta Abi,
    sasuke reppa limon bulunuyor bende ama sinking değil bunu hemen temin edebilirim, sasuke reppa kırmızı kafada var bu da yine sinking değil bunları temin ediyorum hemen
    yozuri tobimaru araştırdım biraz bu sahte de eminim ki deneyimin vardır

8. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Tobimaru tekneden iyidir erimi kıyıdan vasattır geçmişte vardı elimde epey sattım teknede iyidir o

9. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Sevgili Göcen;
    makine devri 5,2.1 sanırım hız için yeterli bir devir, mantarlı yemli dişli avında yemi değiştirmek için hızlı hızlı çekerken atlayan balık, iş sahteye gelince neden tercih etmez anlayamadım, her spin denemesi hüsran olmamalı :)

10. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Abi;
    bu balığı spin ile sayende tutacağıma inanıyorum :) genelde 120 cm sahteler atıyorum, boyları değiştirmeli miyim

11. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Arasıra ufaklık severler mesela ben dün dipi komple silikonla taradım lahos aldım balıklar ufaktı alı koymadım