Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi spin takımı seçmeliyim?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

çıkıp tek tek dükkanları gezme ürünleri inceleme imkanım ne yazıkki yok bende sanal mağazaları kurcaladım 3 takım belirledim. sizlerdende iyi-kötü yorumları almak, olursa tavsiyeleriniz için bu konuyu açmayı gerekli gördüm. özellikle tuzlu suya ve bana uzun süre dayanmasını istiyorum. tele-spin olmasıda taşıma kolaylığı açısından tercihlerim arasında.

birinci takım shimano

fiyat: 75TL(makine) + 93TL(kamış) = 168TL

makine: SHIMANO ALIVIO 4000 FB

4,6:1 devir oranını 5.2:1’e geliştiren ve şık bir şekilde yeniden tasarlanan arka gövde koruyucu plakasıyla,satış grafiği yüksek bu makinenin yeni artıları,etiket fiyatının bir hayli düşük olduğunu düşündürüyor. Fiyatı uygun olan bu makine size size yıllarca güvenilir şekilde hizmet edecektir.

kamış: SHIMANO ALIVIO BX SPINNING 270 MEDIUM 10-30gr

Fiyat açısından ekonomik ancak performans açıdan başı çeken Alivo BX’ler, öncülleri olan AX serisinin haklı itibarını daha da yükseklere çekecektir. Sahte yeminizin su altındaki her hareketini takip etmenizi sağlayan Vibra Spot makine yuvaları, mantar sağ ve Shimano HL SS Hardlite halkalar, bu kamışların kullanılırken keyif vermesini sağlıyor. Esas olarak hafif ve orta av uygulamaları için kullanılan serinin ağır modelleri, 50 grama kadar büyük sahte yemlerle avlanmaktan hoşlananlar için tatmin edici.

ikinci takım okuma

fiyat: 136TL(makine) + 114TL(kamış) = 250TL

makine: OKUMA TRİO 40

9+1 bilyalı 0,30 mm misinadan 170 metre sarabilen. 5.0:1 devir oranlı spin makina. En son yenilikOkuma'nın YENİ Trio makineleri eşsiz bir geçmeli konstrüksiyona sahiptir.. Makine tasarımında kendine özgü yeni bir konsept oluşturmak için alüminyum konstrüksiyon ve hafif grafit malzemelerin en iyileri kullanılmıştır. Masif tek parça kabartmalı alüminyum makine kabzası ve mil kolu gerektiğinde dayanım sağlayan ve mümkün mertebe ağırlıktan tasarruf sağlayan hafif grafit yan diskler ve bir motor muhafazası ile birlikte kullanılmıştır. Trio makara grubunda, ağırlığı azaltmak ve farklı bir tasarım oluşturmak için hafif bir grafit muhafaza kullanırken, çekme sisteminde sağlamlık ve pürüzsüzlüğü artırmak amacıyla alüminyum çekme bölmesinde çok parçalı bir konstrüksiyon kullanılmaktadır. Önemli teknolojik yeniliklerle donatılan Okuma Trio önümüzdeki yazın yıldızı olmaya hazır. Geçmeli Konstrüksiyon Masif tek parça kabartmalı alüminyum makine kabzası ve mil kolu gerektiğinde dayanım sağlayan ve mümkün olduğunca ağırlıktan tasarruf sağlayan hafif grafit yan diskler ve motor muhafazası ile bir arada kullanılmıştır.

kamış: OKUMA V-SYSTEM 270 cm 10-30gr

270cm uzunluğunda, 138cm kapalı boya sahip, 10-30g aksiyonlu, kaliteli mantar sap, 215g ağırlığında spin kamış. Kamışa esneklik ve hafiflik sağlayan karbon malzemeden imal gövde yapısı, özel kadife kılıf ve sert bazuka çantası ile birlikte.

üçüncü takım fladen

fiyat: 96TL(makine) + 54TL(kamış) = 150TL

makine: FLADEN WARBIRD FD84000

40lık orta boy makara, 9 rulmanlı, 0,30mm/195m misina kapasitesi, 5.2:1 devir oranı, aluminyum makara, 2 yedek makara, önden kalama
    Daha fazla güç ve dayanıklılık için mat siyah kauçuk kaplama gövde ön kalama fren sistemi anında duruş düzgün sarım ve sarım sırasında misina karışımını engelleme sistemi 2 yedek kafa daha iyi hakimiyet için kaymaz kauçuk tutacak ve modern diyazn

kamış: FLADEN WARBIRD TELE 240 5-30G

5-30g atarlı, 240cm boyunda karbon malzemeden teleskopik kamış, 46cm kapalı boy
    Kısa boyu ile taşıma kolaylığı. Her koşulda kullanım için tasarlanıp en yüksek standartlarda üretildi. Karbon materyal, SIC halkalar, mantar sap, grafit makine yatağı

konuda bitirme tezi gibi oldu :) vaktini ayıranlara teşekkür ediyorum şimdiden.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Hüseyin bu şıkların arasından sana keyifle kullanabileceğin bir set olan, Okuma şıkkını önerebilirim, kesinlikle pişman olmazsın..fiyat olarak diğerlerine nazaran biraz daha yüksek olabilir ama bu parayı fazlasıyla hakkediyor bence....

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Bence kamış olarak shimano alma shimanonun alt fiyat ürünleri kalitesiz fincanlar pas yapar vs. okuma salina - vsistem süper olur önceden kamışını alırsın sonradan biraz daha para yapıp kaliteli bir makina alivio iyi güzel ama rulman yerlerinde plastik var bir zaman sonra zorlanmaya başlar rapalaya aksiyon vermekte sorun olmaz shimano sahara - okuma salina kullanıyorum on numara beş yıldız diyebilirim.

5. tanbays

tanbays Aktif Üye

Benim şu aralar kullandığım ve gayet memnun olduğum
    2,40 Geologic 10-30 atarlı 40 TL gayet sağlam ve kullanışlı bir kamış.
    ve Okuma Salina 40 (150 TL civarında)
    başlangıç için iyi bir seçim Salinanın tek dezavantajı yedek kafası yok Fakat neredeyse 1,5senedir makina beni aç temizle demedi daha o kadar suya girip çıkmasına rağmen...

Daha sonra tatlı su veya deniz için değişik atarlı kamışlara ihtiyacın olacak o zaman sahte ağırlıklarına göre kamış ve makina tecrüben olur...

6. tunc68

tunc68 Üye

Merhaba,

Okuma Salina 40 ve Trio 30 kullandığım makinalar Şimdiye kadar beni yarı yolda bırakmadı. Su geçirmezliği çok büyük avantaj. İki makina da yedek kafa ile gelmemesine rağmen sonradan temin etme imkanınız var

Kamış için V system benimde hedeflediğim bir kamış ama daha alma şansım olmadı yinede iyi seçim olduğunu düşünüyorum

7. ycan

ycan Üye

Ustaları yakalamışken hemen sorayım :) , trio mu salinamı ?

Salina 4HPB+1RB rulmanlı diyor açıklamada
    Trio 9BB+1RB bilyalı diyor açıklamada

Arada ki fark nedir, benim kafa iyice karıştıda :) , teşekkürler.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hep limandan ve yüksek yerlerden avlanıyorsan 2.70 kamış iyidir.
    Ama sahilden ve hatta suyun içinden de avlanmayı düşünüyorsan 2,40 cm lik bir kamış al.
    Her ikisi de diyorsan her iki uzunluğu da sunan Shimano Bassterra alabilirsin.
    Her ne kadar telespin olsun diyorsan da bence parçalı kamış al.

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

meraba gökhan abi. geçen gün cenazeden ötürü fazla kalamadım, kafamda allak bullaktı pek muhabbet edemedik. balık yapmadı heralde orası rapor olmadığına göre :)

okuma benimde gönlümde yatan takım. hem servis olarakta güvenilir. 2 adet travertine makinem var okuma'dan gayet memnunun. sanıyorumki üsküdar'a gidicem hem makinelerin bakımını yaptırıcam hemde spin takımı oradan alacağım. shimano'yu isminden ötürü seçeneklerime eklemiştim fakat vazgeçtim.

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

teşekkür ediyorum bilgilendirme için furkan kardeşim. pas dedin vazgeçirdin beni shimano'dan :)

11. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

yedek kafa o kadarda sorun değil. salina'da güzel bir tercih olabilir aslında fakat trio daha üst bir model sanıyorum. en güzeli yerinde görüp incelemek. satıcısınında fikrini almak olucak. teşekkür ediyorum tanbay abi.