Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HANGİSİ DAHA İYİ

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Ares Mania tarafından paylaşıldı.

1. Ares Mania

Ares Mania Üye

Arkadaşlar herkese merhaba. 3 haftadır Çeşme çıkışlı ıldır balık avına gidiyorum balık tur tekneleriyle. bu hafta hava müsade ederse eski foçadaki balık turlarını deneyelim diyor ekip arkadaşlarım, sizlerin tavsiyeleriniz nedir. Çeşmeden aldığımız balıklar erkek mercan, patlakgöz mercan ( Ufak), ufak kopez. Foça ne tür balık yapar ? Tavsiye edebileceğiniz kişi veya balık tur teknesi var mı ? Fikir ve tavsiyeleriniz bekliyorum. İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Beraber balık avlamak isteyen arkadaşlar olursa karşıyaka civarından bir ekip daha yapabiliriz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. i.samay

i.samay Aktif Üye

Eğer maksimum 4-5 kişilik küçük tekneler ile giderseniz daha verimli av yaparsınız diye düşümüyorum. Foçada ve Çeşmede balık avlarında benim gözlemim bu oldu. Ayrıca foçada az vuruş aldığınız zaman balık yok deyip kaptana yer değiştirmek için sıkıştırmayın derim. Genel de böyle durumlarda az ama iri balık alma olanağı oluyor. Diğer durumlarda kopez izmarit yüzünden yemi kaptırıp büyük balığa fırsat olmuyor.

süheyl, hayalet avcısı ve Ares Mania bunu beğendi.
  4. Ares Mania

Ares Mania Üye

Teşekkür ederim. çeşmeden çıktığımız tekneler yaklaşık 25-30 metrelik büyük tekneler. Tekneler büyük olduğundan küçük teknelere göre daha sert havalarda bile çıkabilme avantajına sahip oluyorlar. Yer değiştirme konusunda size katılıyorum, sonuçta balık sabır işidir. Dipte balık hadi olta gelsin de takılayım demiyor sonuçta :) Foça ile çeşmeyi karşılaştırırsak sizce hangisi daha verimli olur ?

i.samay bunu beğendi.
  5. i.samay

i.samay Aktif Üye

Uzun süredir tekne ile balığa gitmiyorum ama 5 sene öncesine kadar foçada zokalı takım ve iri mamunla çok güzel çupralar yakalamıştık. Dediğim gibi kerterezi iyi bilen kaptan küçük tekneler ile yapmıştım avımı hep. Çeşme civarı daha çok büyük tekneler ile çıktım. Pek o kadar verim alamamıştım. Ufak tefek mercan, bazen süpriz yapan lidakiler. Tekne altında ne kadar çok takım varsa o kadar harami balıkda toplanıyor. Çeşme, Karaburun, Ildır da daha çok kıyı avlarına gittim.

Ares Mania bunu beğendi.
  6. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

bence çok yerdeğiştirmek az balık demek istediğini alamassın ozaman

i.samay bunu beğendi.
  7. Ares Mania

Ares Mania Üye

Size katılıyorum. Maalesef tur teknelerinde sıkça yaşadığımız sorun bu, insanlar 10 dakika balık vurmayınca hemen Kaptan yer değiştirelim diyorlar, daha balık toplanmadan yer değiştirmek istiyorlar.

8. Ares Mania

Ares Mania Üye

Nasipse bu hafta sonu Kuşadası Sünger burnunda karar verdik, umarım bereketli olur.

i.samay bunu beğendi.