Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangisi en iyi olta makinası üreticisi sizce?

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Barbaros_07 tarafından paylaşıldı.

1. Barbaros_07

Barbaros_07 Yeni Üye

Arkadaşlar biraz tartışması zor bir soru olacak ama benim biraz araştırmam biraz da duyduklarıma göre ve de kullanmama göre bazı markalar var ki gerçekten kıyası çok zor Sizce en iyisi;
    VAN STAAL
    OMOTO
    FIN-NOR
    DAİWA
    SHIMANO
    OKUMA
    sizce en iyisi hangisi.Benim dayı oğlu genelde tatlı su avı yapıyor Almanya'da bu markalar içerisinde Van Staal'lı tek geçerim diyor senin bu saymış olduğun markalar bu işin mercedesi ise Van Staal bu işin ROLLS ROYCE'sidir diyor. Valla kafam çok karıştı Sizcesi hangisi daha iyi.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

zeebass'ta iyidir, unutulmuş sanırım.

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Hiçbir üretici için en iyisidir demek mümkün değil.

Çeşitli avlanma yöntemleri olduğundan bunlar için de farklı makineler var.
    Spide,trolde, baitcastingde, jigte vs hangi makineler iyidir sorusunu sormak daha uygun. Her firmanın iyi olduğu makine türlerini araştırmak gerekli.
    Ayrıca her firmanın aynı konseptte onlarca farkılı kalitesi var. Önemli olan fiyat/performansa oranı. Sonuçta ödediğin paraya karşılık ne alıyorsun, hangi özellikleri alıyorsun bu önemli. Kullanıcının koşulları da çok önemli. Ne sıklıkla kullanılacağı makinenin ömür özelliğini öne çıkarır. Kullanılacak misina türü dahi makine seçiminde düşünülecek konudur. Çok pahalı bazalt fiber ip al makine uygun değilse kısa sürede çöpe at gibi konular da düşünülmeli.

5. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Kişiye, kullanım amacına, bütçeye, suyuna ( tatlı, tuzlu su ), modellerine göre değişir.

Öyle bir konu olurki bu günler sayfalar yetmez :)

Bende bir Daiwa BG60 var tam 12 yıldır benimle. Her yerde herşeyde kullandım. Taş gibi, ne mekaniğinde ne de dış görünüşünde bir sorun yaşadım. Bunun yanında Shimano, okuma, banax gibi diğer makinalardan da onlarca geldi gitti. Hepsinin yeri ayrı :)

Hani eskilerin dediği gibi konuyu bağlayayım en iyisi sahip olduklarındır.

Rastgelsin.

6. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Hamza kardeşim dayı oğlun dogru söylemiş söylemesine de işin de si var
    Dünya da balıkçılık daha dogrusu Amatör balıkçılık sektörü tüketim ekonomisine dayalı bir sektördür, Bu işin yani kamışın da, makinanında bu gün için en iyisini alsan bir kaç yıl geçmeden onları kullanmaktan sıkılırsın, bıkarsın çünkü devamlı yeni trendler oluyor bu işin en makul mantıklısı orta karar olmaktır bu gün için 300-500 tl aralıgında iyi bir takım kurulabilir, Amma ben dayı oglunun dedigi gibi bir arabaya binmek istiyorum dersen o seçim size kalmıştır imkanı olan tabi ki daha iyisini almak ister fiatı iyi olan ürünler tabi ki kalite yönünden daha iyidir.

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

en iyi akine elindeki makinedir yoksa ulaşabileceğin makinedir :) kimisi hızlı tüketim ürünü oluyor kimisi ise evladiyelik ancak bu çıta sadece cüzdan ile doğru orantılı :)

8. CiHaN*

CiHaN* Üye

Shimano dişli ve rulmanda cok iyi oldugu için daha rahat sarım ve hafiflik ama fiyatları can yakıyor

9. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

ryobi unutlmuş
    her markanın düşük ve kalitei modeli vardır.

10. herobabyfb

herobabyfb Aktif Üye

Youtube da bir av videosunda gormustum adam kamisi neredeyse sabit tutarak 2 metreye yakin bir kopekbaligini Fin-nor ofs9500 ile cekti. Balik resmen suruklenerek geldi. Alip denemeyi dusunuyorum acikcasi. Videonun linkini bulunca paylasirim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Piyasalarda tüketicisinin beğenisine sunulan ürünler, markası, kalitesi ne olursa olsun, arkasında servis ve yedek parçası yoksa, ciddi bir muhattabı ve distiribütörü yoksa, pek de talep görmez. 300 - 500 liralık elektronik veya elektrikli bir ürün alırken, hangimiz bunun garantisinin olup olmadığını ve yaygın servisini araştırmayız. Bu sektör de dahil olmak üzere böyle değerlendirir ve tercihimi bu kıstaslara göre yaparım. Hiç de mağdur olup, sıkıntı yaşamadım.