Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hasan naptın sen

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

 1. duzensiz

  duzensiz Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.066
  Beğeniler:
  26
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Ocak 2011
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. freefish

  freefish Aktif Üye

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  1 Ekim 2010
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  Kocaeli-izmit
  BENCE YAZZIIIIIIIIIIKKKKKKKKKKKKKKKK
   
 4. muratbozk

  muratbozk Aktif Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  20 Ocak 2011
  Mesajlar:
  566
  Beğeniler:
  153
  Şehir:
  istanbul
  valla sevinelim bence nerdeyse insan boyunda yayınlar.Böyle bakir yerlerin olması ne güzel. Şimdi buranın neresi olduğu bilinse orda bir daha balık kalır mı?
   
 5. freefish

  freefish Aktif Üye

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  1 Ekim 2010
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  Kocaeli-izmit
  valla sanki o balıklar havyarda gibi geliyor bana :(
   
 6. Surffishing

  Surffishing Daimi Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  4.675
  Beğeniler:
  41
  Şehir:
  Balıkesir
  Hasan bu gidişle torunlarına yayın balığını anca resimden gösterir..Mutemelen "Eskiden bu ırmakta yayın bile vardı" diye başlar cümle.
   
 7. m1976k

  m1976k Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2010
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  7
  Şehir:
  ortaca /muğla
  Allah'tan kanaldan guno, öküzbaşlı antilop yada zebra geçmiyor yoksa balıkçı fuat onların da gözünün yaşına bakmayacak::):):)
   
 8. Ersin

  Ersin Daimi Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.375
  Beğeniler:
  112
  Şehir:
  Çorum
  Videodaki katliam sonrası orada zaten balık kaldığını sanmıyorum. Muhtemelen o şahıslar orayı talan etmişlerdir. O kadar balığıda tüketemeyeceklerine göre paraya çevirmişlerdir. Bu işlemide bir çok kez tekrarlamış olmalılar.

  Bu boyda ve bu çoklukta özellikle de yayın balığının olması elbette çok güzel bir durum ama gel gelelim yapılan av, avın şekli, yakalanan balık adeti vs. tam bir rezalet. Kesinlikle tasvip edilecek, alkışlanacak bir tarafı yok. Bu gibi katliamlar yapıldığı sürece ne videodaki o şahıslar nede bizler bu balıkları ilerde sadece fotograflardan göreceğiz. Vahim bir tablo...
   
 9. SUNAY GÜNGÖR

  SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  1 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  349
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  Tekirdağ
  Çok yazık bohçacılar katliamcılar. En az 7 yılda bu boylara gelen balıkları kısa sürede yok etmek bu kadar basit, bu zihniyettekiler için ayırım yok buldukları her tür canlıyı yok ederler. (Ekmek parası için, komşulara da götüreyim, dayıma- amcama teyzeme...vesaire vesaire )
  Bilindiği gibi ülkemizdeki akarsuların birçoğu zehirli sanayi atıkları başta olmak üzere insan kaynaklı kirlilik sebebi ile canlıların yaşayamayacağı düzeyde kirlenmiş ve buna paralel olarak barındırdığı içindeki ve etrafındaki tüm canlı populasyonlarını ve bitki çeşitlerini tehdit ederek yok etmektedir. Henüz fazla kirlenmemiş ve içindeki canlıların yaşamlarını sürdürebildiği akarsu, dere, göl, sulama kanalları... vb. su kaynaklarındaki canlılar da bu zihniyetteki benzer kişilerce kaygı verici şekilde yok edilmektedir, bazı yaratıklar ise daha değişik araçlar; ağ, tırıvırı, pinter ... vb. araçlar da kullanmaktadır.
  Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak (kızılderili atasözü) ama biz millet olarak çoğumuz hala anlamak istemiyoruz.
  Herşeyi devlete yıkıyor ve devletten bekliyoruz, unutulmamalıdır ki politikacılar ve milletvekilleri de bir milletin aynasıdır, millet olarak ne isek devlet büyüklerimiz de öyledir.
   
 10. lüferoski

  lüferoski Aktif Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  12 Kasım 2010
  Mesajlar:
  711
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  istanbul.
  yaban tv de bir zaman lar bu tür görüntüler yayınlanırdı ve en az 4kere i mail attım benim gibi düşünen çoğaldıki yabanda artık gösterilmiyor bu sistemi bilen fazla yoktu ama malesef çoğalmış durumda ki orda balık kalmamıştır şimdi yaptıkları iyi bişeymiş gibi bide video çekimi yapmalırı insanı çıldırtıyo yazık yazık çocukları bu balıktan tutamıcaklar ama farkında degiller bunların trolcuden farkı ne sizce.
   
 11. magnificent

  magnificent Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Haziran 2010
  Mesajlar:
  465
  Beğeniler:
  9
  Abartıyosunuz bence.Adamlar ticaretini yapıyolar belkide..