Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hasret sona erdi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında muhsin tarafından paylaşıldı.

1. muhsin

muhsin Üye

Yıl 1986 babam Samsun'un Terme ilçesinin kocamanbaşı köyünde öğretmenlik yapmakta. Bende ilkokulu bu köyde babamın öğrencisi olarak tek bir odada ( 70–80 metrekarelik ) 1–2–3–4 ve 5. sınıflar aynı mekânda eğitim öğretim yaparak ilkokulu bitirdim. Bu süre zarfında serpme dediğimiz ağ ile köyün derelerinde balık yakalayarak bu amansız hastalığa bulaştım. Köyümüzde ortaokul olmadığından ortaokulu yatılı olarak Samsun Lâdik’te bulunan Akpınar öğretmen okulunda okumaya başladım. İlk yılımda etrafı tanımaya alışırken hayatımın akışını değiştiren o muhteşem Lâdik gölüyle tanıştım. Ve hafta sonları yatılı okuldan kaçarak göl kenarlarında bulduğum ip ve misinalardan ve almak için 1 hafta çalıştığım kaşığımla ilk turnalarımı tutmaya başladım. Bulaşmış olan bu hastalık yüzünden devamlı okuldan kaçmam nedeniyle 3 yıllık okulu 5 yılda ancak bitirebildim.:p Daha sonra babam beni Samsun merkezde bir meslek lisesine yazdırdı ve o günden sonra derslerime çok çalışıp şu anda severek 12 yıldan beri yapmakta olduğum öğretmenlik mesleğine başladım. Bu geçen yıllar zarfında bende hep bir hasret olarak kalan fakat hayatımdan 2 yılımı uğruna feda ettiğim turnalarla sonunda yeniden buluştum. 13–06–2011 pazartesi günü seçimler nedeniyle okulların tatil olmasını da fırsat bilerek 3 öğrencimle birlikte terkos gölüne balık tutmaya karar verdik. Sabah 6:00 da buluşup yola koyulduk ve 6:45 te terkos gölüne vardık. Kiralık tabelasından görüp aradığımız Necati kaptanla birlikte akşama kadar eski günlere yeniden dönercesine mükemmel bir av gerçekleşirdik. Gün sonunda yorgun ama hasretle senelerden beri içimde hep o heyecanını hissettiğim turnalarıma kavuşmuş, öğrencilerimle de güzel bir gün geçirmiş olmanın mutluluğuyla bir avı sonlandırdık. Cuma günü öğrenci kardeşlerimiz karne alacaklar şimdiden onlara iyi tatiller diler ve son sözde velilere! Unutulmamalıdır ki öğrenme ömür boyu ve alınan karne bu sürecin sadece 1 yılın bir göstergesi. Ebeveynler olarak vereceğiniz tepkiler çocuğun diğer öğrenmelerini de etkileyecektir. Bu sebeple çocukları yeni bilgiler almaktan korkutmamak, karşılaştıkları zorlukları yenmeleri için cesaretlendirmek sadece öğrenim yıllarındaki başarılarını değil yaşam kalitelerini de arttırmaya katkı sağlayacaktır.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Muhsin, öğrencilerinle ilişkilerini hep takdir etmişimdir. Onları balık avına alıştırıp, sokaklardan kurtarıyorsun :)

4. muhsin

muhsin Üye

Aman benim gibi alışmasınlarda:) Teşekürler uygun olursa bir organizasyona öğrencilerimle birlikte geleceğim. Görüşmek üzere kolay gelsin.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Muhsin.
    Öğrencilerinle birlikte harika bir gün geçirmişsin.
    Senin gibi öğretmenlerin sayısı çok daha fazla olsa keşke.

6. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Muhsin Hocam.Kardeşlerimizle keyifli bir gün geçirmiş,harika avlar yapmışsınız.Kısmetiniz daim olsun.:)

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tebrik ederim Muhsin Hocam. Bende Ladik' liyim , bu balık sevdasına babam sayesinde ve Ladik gölünde turnalarla başladım :) Babam tam bir turna ve tatlısu levreği avcısıdır ama ben zamanla ve Samsun merkezde oturuyor olmamızın etkisiyle deniz balıkçılığına doğru meyillendim. Geçen yıllarda göl neredeyse kurumak üzereymiş ancak tekrar dolmuş ve turna popülasyonuda bayağı yüksekmiş aldığım haberlere göre. Bir hafta sonra Samsun yolcusuyum umarım fırsat bulurum ve biraz turna yakalarım çünkü iştahım kabardı resimleriniz sayesinde :) Tekrar tebrikler..

8. sedatt

sedatt Aktif Üye

Öğrencileriniz çok şanslıymış gerçekten..onları böle güzel şeylere yönlendirmeniz ayrı bir güzellik.avınız için tebrik ederim daim olsun.

9. paspariko59

paspariko59 Aktif Üye

Muhsin öğretmenim size ve öğrencilerinize bu güzel avlarınızın devamını dilerim
    rastgele

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Benim böyle hocam olsa peşinden ayrılırsam ne olayım:D Tebrikler hocam öğrencilerinize en zevkli hobilerden birini aşılamışsınız helal olsun. Daha güzellerine rastgele:)

11. mediterraneanfish

mediterraneanfish Aktif Üye

değerli meslektaşım tebrikler. öğrencilerinizle güzel bir gün geçirmişsiniz.