Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hatay Dörtyol da Mercan, Çupra, Lagos (Dip balıkları) avı için olta ve kamış önerisi?

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında bagova tarafından paylaşıldı.

1. bagova

bagova Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar Ben döryoldan foruma katılıyorum. Olta ve kamış konusunda hiç bir şey bilmiyorum.

Mekan: Hatay Dörtyol genelde 30-40 metre olmakla beraber bazen 100 metre civarları

Balık Çeşitleri: Mercan, Cerbit, Lahos (Kaya Balığı), Gümüş, Çupra gibi dip balıkları.

Avlanma Şekli: Sadece 100 lük kurşun ve 3 iğneli standart kollla deniizin dibine indirilen doğal yen (Karides) le avlanıyoruz.

Genelde bot olmakla beraber eğer 100-150 metreye gidersek tekne ile avlanıyoruz.

Bu durumda sizden isteğim bana 150 Tl civarında olta makinesi ve kamışdan oluşan bir takım önerebilir misiniz?

Ama kamışın 120-130 lik olması gerekiyor. Çünkü botumuzda tente var daha uzun bir kamışın sıkıntı olabileceğini düşünüyorum.

Standart olması gereken olta makinem ve kamışım ne olmaldıır? Çıkrık mı jigging mi sörf mü?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar. Tekneden yada bottan av yapacaksan belirttiğin bütçeye çok sağlıklı bir takım maalesef alınamayabilir. 150 TL civarına güzel bir makine alınabilir. Örnek olarak Ryobi Ecusima 8000Vi makine seni üzmeyecektir. Kamış olarak da lineaeffe markasının bahsettiğin uzunluklarda bot kamışları mevcut. Uygun fiyatlara iyi bir tanesini edinebilirsin. Mesela:

LINEAEFFE MUSTANG 165CM 100-250GR - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Lineaeffe Travel Boat 210cm 3 Para Kam Olta kamlar AVmarketi.com
    LINEAEFFE SQUIDDY XL KAMI 160cm 150gr Kamlar - Tekne Bot Kamlar BalkDnyas.com | Balk av ve av malzemeleri, balklk malzemeleri, kamp malzemeleri

Dilerim Allah gönlüne göre versin, rastgelsin...

4. levent31

levent31 Aktif Üye

5. bagova

bagova Yeni Üye

Çok teşekkürler