Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayal kırıklığım :( :(

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Levreka tarafından paylaşıldı.

1. Levreka

Levreka Aktif Üye

Cumartesi gecesinden dayanamadım, aldım malzemeleri gece 02:00 gibi çıktım yola. Saat sabah 3’e doğru Kıyıköy’de limanın oradaki sahile indim. Başladım atış denemelerime. Forumda okuduğum kadarıyla, hem hava hem de denizin durumu Levrek için gayet uygun durumdaydı. Ortam karanlık olduğu için atışlarımın nereye düştüğünü pek göremiyordum. Fakat hava aydınlanınca atışlarım gayet hoşuma gitti. Genelde Rapala Max Rap 15 (Hava karanlıkken FHC, aydınlanınca FAYU ve FB ) ve İma Popkey 120 kullandım. Sahilde derinlik çok uygun değildi sanırım, Max Rap atışlarımda sahtenin yere sürtündüğünü hissettiğim için Max Rap’lardan vazgeçip Popkey’leri kullanmaya ağırlık verdim. Hava karanlıkken No:11 hafiften aydınlanmaya başlayınca No:10 denemelerim oldu. River 2 Sea Rover 98 ve Bubble Pen sahil çok rüzgarlı olunca hafif geldi kullanamadım.
    İlk defa kaliteli bir Kamış, makine ve ip misina kombinasyonu kullandığım için atışlarımdaki rahatlık ve başarı çok hoşuma gitti. Sahil epeyce rüzgarlı olmasına rağmen, özellikle İma Popkey 120 sahtelerle güzel mesafelere ulaştım. Eskiden (Gölde kaşıkla at-çek Levrek avlarımda) işkence çekiyormuşum resmen.
    Şartlar bu kadar iyiyken sonuç ne oldu diyorsanız, maalesef hayal kırıklığı. Meğerse Kıyıköy’de Levrek bulunmazmış. Kıyıköy balıkçı kasabasıdır. Bölgedeki balıkçıların hepsi aynı şeyi söyledi. Karadan ulaşımı olmayan kayalık bölgelerde zıpkınla vurulduğunu, tekneyle gezerken görmüştüm. Balıkçılar da aynen bunu söyledi. O kadar emeğim ve masrafım boşa gitti gibi bir şey. Masrafı gözüm görmüyor ama bu durum bende çok hayal kırıklığı yarattı. İnanır mısınız rüyalarıma bile girdi.
    Batı Karadeniz’de Levrek tutan var mı? Kıyıköy, İğneada gibi yerleri tanıyan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Marmara denizi daha mı uygundur? Tekirdağ / Çerkezköy’e yakın tavsiye edebileceğiniz yer var mıdır? İstanbul’daki arkadaşlar av için nerelere gidiyorlar? Lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum…

Fatalbooz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tekirdağ'ın ötesine gidiyor Levrekçiler.
    At çek için en kısa yol Saros körfezi.. :)

4. Levreka

Levreka Aktif Üye

Teşekkürler...
    Saroz taraflarına da gidebilirim. O bölgeyi de araştırayım.

5. Seddulbahir Oltacisi

Seddulbahir Oltacisi Yeni Üye

Istanbul anadolu yakasinda sahilkoy diye bir yer var. Levrek lufer ve kalkan ciktigini duydum.

6. Levreka

Levreka Aktif Üye

Anadolu tarafında kardeşim oturuyor. Araştırayım hemmen :)
    Teşekkürler

7. karacicek

karacicek Aktif Üye

Hakan Bey ,
    Balık tutmak , biraz kısmet , şans işidir. Doğru ekipman ve doğru bir avlak yeri bu işin en önemli faktörlerindendir. Ayrıca hava durumu ve mevsimin de çok önemi vardır. Sizin başınıza gelen ve "Hayal kırıklığı" olarak nitelendirdiğiniz olay samimi olmak gerekirse bizim de başımıza sıklıkla geliyor. Bazen kandırıcıya balık yapışıyor , bazen yakaldığımız balığı 1 mt.' den suya düşürüyoruz:( , bazen de siftahsız gelebiliyoruz. Benim için balık avı her şeyden önce bir tutku... Kendi adıma söyliyeyim , Benim çalışma şartlarından dolayı hafta da 1 gün avlanmaya zamanım oluyor , O da Cumartesi gecesi... Fakat , Bir gece önceden yapılan hazırlık , avlak yere yapılan yolcuk ve avlakta sarfedilen çaba.... İnanın eve elim boş dönsem bile , bu benim moralimi pek fazla bozmuyor. Kendinizi çok şartlandırmamanızı öneririm , O zaman bu işin keyfine daha çok varırsınız. Siz böyle çaba gösterdiğiniz sürece , O çok istediğiniz TROFE BALIĞI nasıl olsa bir gün tutacaksınız... Sadece zamanı belli değil... Ama bir gün mutlaka.... Ben buna gönülden inanıyorum.

trakonya79 bunu beğendi.
  8. Levreka

Levreka Aktif Üye

Yorumunuz için teşekkür ederim Fatih Bey. Gerçekten sizinle paralel düşünüyorum. Benim hayal kırıklığı diye nitelediğim şey, balık tutamamış olmak değildi aslında. Anlatmak istediğimi yanlış aktarmış olabilirim kusura bakmayın. Zira çoğu zaman eli boş dönüyorum ben de :)

Benim canımı sıkan şey, avlak olarak seçtiğim bölgede Levrek avının at çek ile yapılmıyor olması veya o bölgede bu şekilde av yapanın hiç olmaması. Genelde kıyıdan ulaşımı mümkün olmayan yerlerde dalarak zıpkınla avlanıyormuş. Bu yüzden hayal kırıklığına uğradım. Yoksa elbetteki her su kenarına indiğimde kovam dolu olmuyor :)

Her ne kadar Levrek için tecrübesiz olsam da, farklı balık türlerindeki av tecrübem de, donanımım da az fena değil hani :) İnşallah bir daha ki denememde karşınıza güzel bir trofeyle çıkarım...

9. hari76

hari76 Yeni Üye

Slm Hakan bey ben de geçen pazar kıyıköydeyidim daha çok tatlı suda avlanmaktayım ama dedim şansımı denizdede de deneyelim bakalım kısmetimize birşeyler çıkar mı diye ama maallesef birşey tutamadım dediğiniz gibi herkez kıyıdan levrek,lüfer ve palamut zor tutarsın dediler daha çok kefal ve çinekop için yemli avlaniyorlardı sahte balık ile avlanan bile yoktu bende limanın orda 4-5 saat at çek yaptım küçük balıklar rapalayı takib etti ama atlayan olmadı artık öbür sefere gitiğimde farklı bir yer deneyecem bakalım birşeyler yakalabilecekmiyim...

10. Levreka

Levreka Aktif Üye

Hamdi bey,

Kıyıköy'de halk plajının arka tarafındaki koy, Selvez koyu mu oluyordu? Tam ismini bilmiyorum ama Levrek için orada at çek yapmak daha mantıklı geliyor. Hem köyün ışıklarından uzak hem de Levrek için çok uygun bir yer bence. Deneme yaparsanız sonucu buradan paylaşırsanız sevinirim. Zira 5 gün önce oğlum oldu, şu sıralar pek balığa çıkma şansım yok.

11. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Sahilköy Şile yolunun üzerinde güzel bir yer.Kayalıklar diye tarif edilen bir yer var genelde oradan avlanıyorlar.