Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayalinizdeki sahte

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Nalco tarafından paylaşıldı.

1. Nalco

Nalco Yeni Üye

Merhabalar, forumdaki ilk mesajım 3-4 aydır forumunuzu takip ediyorum. İstanbulda 2-3 kere avlandım. Buradaki bilgiler ve yeni tanıstığım karakoydeki hasan basri sagolsun sonunda dün 4 kisi sofra kuracak miktarda 11 adet çinekop-sarıkanat yakalamayı başardım. Mekan arnavutköy akıntı burnu idi... Olta bilgisi vereyim hizlica (lineafee turna fresh 4.20+okuma avenger 65, okuma v system 2.70 10-40+trio45)Çok fazla deneme şansım olmadı koparırız korkusuysla fakat kendo haryu, kendo sea bass minnow ve envai çeşit kaşık denedim fakat bahsettiğim 11 baligin sadece 1 tanesini sahte ile alabildim. Neyse velhasıl kelam spinde ya da surf oltayla atsa bile uzmanlaştığı için daha güzel avlananlar hatta belli başlı markalardan şaşmayanlar vardır elbet. Benim sorum aynı zamanda fikrim şu; elin japonunun yaptigi okyanusta deli gibi iş yapan sahtelerden istanbula, lufere uygununu bulmaya calışarak deneme yanılma yontemiyle uygun sahte bulmaya calisiyoruz. Hatta tam bu yuzden herhangi bir dinamik hesabı yapılmayan elde gelişi güzel hazırlanan gelibolu sahteleri bile lufer ve sarıkanatta 100 liralık sahtelerden kıyıdan daha iyi sonuç veriyor. Elimde 1 adet 20x20cm 3D printer ve balık tutmaya çok hevesli akışkanlar mekaniği üzerine doktora yapan kuzen mevcut :) renk, gramaj, aksiyon şekli, batar, ne kadar uzakliga atmak istediginiz gibi fikirlerinizi paylasirsaniz ticarilesmeyecek ama forumdaki dostlarla paylasilabilecek bir sahte yapabilecegimi dusunuyorum. Butun fikirlere acigim simdiden tesekkurler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Aramıza hoş geldiniz.

4. pir 71

pir 71 Aktif Üye

Hoş geldiniz rastgelir inşallah.

coner bunu beğendi.
  5. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

balık sevdam ailesine hoşgeldiniz. Forumda bahsettiğiniz konu hakkında çalışma yapan değerli abilerimiz ve kardeşlerimiz mevcut.Sahte balık ile avlanan arkadaşlarımızın konu hakkında fikirlerini beyan edeceğine eminim.Şimdiden kolay gelsin bereketli avlar dilerim

Acemi çocuk ve coner bunu beğendi.
  6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bence 2 konu çok ayrılar. Bu 3D printer ile sahte üretme işini bende düşünmüş ama çok efektif olmayacağı ancak kendime kadar eğlencelik birşeyler üretebilceğim kanaatine varmış ve bunun için bir yatırım yapma gereği duymamıştım. Kullanabilceğim böyle bir printer olsaydı kesin birşeyler ile uğraşırdım. Gelelim balık alamama mevzuna, bence meraya uygun bir sahte kullanmamış olman çok olası. Çok çeşit ve tipte sahteler ülkemizde mevcut. Su üstüler, batanlar, jigler vs. Bence doğru sahte ile merada balık var ise almaman imkansız. GES dediklerin dalgalı sert havalarda çok iş yapıyor. Ama bu havalarda daiwa serileri ilede balık alanlar var.

YusufZiyaDeniz bunu beğendi.
  7. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Uğur;

Öncelikle,Aramıza hoş geldin der,keyifli paylaşımlar temenni ederim.:)
    Girişimci ruhunu takdirle karşılıyorum,umarım hedefine ulaşırsın,bu konuda çok büyük firmalar çok ciddi arge yatırımları yapıyor.
    Konu gelibolu sahteleri kadar basit bir konu değil, çok çetrefilli dibi olmayan bir konu,yoksa boğazda 2,5 TL.sahtelerde balık alıyor.

Fakat yinede yukarıda dediğim gibi,girişimci ruhun seni her zaman bir adım ileriye taşıyacaktır.Yapmayı düşündüğün sahte balık çalışmalarınla ilgili paylaşımlarını merakla bekliyor olacağız.

Bu konuda ve hayatının her evresinde sana canı gönülden başarılar temenni ediyorum.:)

İyi forumlar.

Son düzenleme: 12 Kasım 2015
    YusufZiyaDeniz bunu beğendi.
  8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza hoşgeldiniz, önerilebilecek sahte markaları belli onları baz alarak bir şeyler yapabilirsiniz. İma Daiwa Duo shimano vs.

9. zokacı

zokacı Aktif Üye

hoşgeldin benim gönlümdeki sahte denize atlayıp balığı yakalayınca abi çek diyecek :D

Red Snapper bunu beğendi.
  10. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Titreşimli-elektronik-koku salımlı sahteler..en fazla 1-2 yıl içinde çıkar piyasaya pilli milli suya atarsın titreşim,aksiyon arada içindeki serumdan koku salar etc etc..yapabiliyorsanız yapın :D

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

3D Yazıcı ile neler yapılıyor deyince aklıma bu video geliyor direkt :)

Önder Kanığ ve ino bunu beğendi.