Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Haydi atalım . Bişii olmaz.

Konu, 'Genel Konular' kısmında murat48 tarafından paylaşıldı.

1. murat48

murat48 Aktif Üye

Denizde Atıkların Yok Olma Süreleri

( YORUMSUZ VE YAZISIZ )

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fisherman_01

fisherman_01 Üye

Çevremize ve denizlerimize zarar verenler büyük bi esefle kınıyoruz...payşalşım için teşekkürler abi..

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yaz yaz bitmez,
    Bu konular ülkemizde gündem oluşturmaz.. :(

5. m1976k

m1976k Aktif Üye

malesef özellikle deniz kenarlarıda bulunan piknik noktalarında kötü manzaralarla sık sık karşılaşıyoruz en son geçtiğimiz pazar günü gökovada çınarcık denilen yerin 2km ilerisinde çocuklarla oturup biraz keyif yapalım dedik ve bir nokta belirledik. Denizin kenarına vardığımızda durum hiç hoş değildi özellikle içki ve bira şişeleri resmen cirit atıyordu pet şişeler cips paketleri v.s insanların özel yaşantıları elbette kendilerini ilgilendirir saygı göstermek durumundayız ama kamuya ait her noktada hepimizin kullanım hakkı olduğunu unutmamamız lazım . Neyse biz ailece yan tarafta oturan insanlarada örnek olması hasebiyle güzel bir mıntıka temizliği yaptık ve öyle oturduk .Dileğim bu görüntülerin son bulması ve toplum olarak bu eğitime gereken önemi verebilmektir..

6. murat48

murat48 Aktif Üye

Ellerinize sağlık sayın adaşım. Çınarda otopark parası almayı bilenler, çöp bidonu koymayı bilmiyorlar. O da ayrı bir durum tabi. Burada çok güzel piknik yerleri var. Gelecek olursan ben sana referans veririm.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Melesef bu konuda bir adım bile ilerlemedi Ülkemiz.

8. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Deniz ve doğa aslında her zaman bize pisliklerimiz geri veriyor....Levreğe ne zaman gitsem, dalgaların geri getirdiği çöp yığınları ile karşılaşıyorum...

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Ceza yaptırım falan olsa bile hikaye insanımızın içinde olması lazım.Eğitim ve bilinçlendirme bu konuda çok önemli.Herkesin çocuklarına büyüklerine saygıyı aşıladığı gibi doğaya sevgiyi de aşılaması lazım bence.

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Balığa gittiğimiz zaman, yediklerimizi içtiklerimizi teknenin bir kenarında bir çöp torbası oluşturuyoruz, tahmin ediyorum ki bunu hepimiz yapıyoruz, ama şuda bir gerçek ki, bilinç dışlı istemedende olsa içtiğimiz sigarayı, vb. şeyleri direk denize atmak herkezin yaşadığı bir durum. Doğruya doğru....... düşünsenize biz doğa sevdalıları bile bu kadar dikkat ederken elin oğlu neler yapıyor. İnsanoğlunda şöyle bir psikoloji var sonu olmadığını gördüğü herşeyin üzerine gitmekte sakınca görmez. Bişey olmaz yaa kafası..