Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayır olsun sitede bir dinginlik bir sakinlik var?????

Konu, 'Sohbet' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Arkadaşlar tüm hayatta olduğu gibi özellikle iş hayatında bir sıkıntı bir hareketsizlik bir basiretsizlik var bayramdan sonrası şu bir kaç günde.

Bu bayram tatillerinin hala daha üretimi nasıl engellediği öncesi ve sonrası bir rehavet ortamı yarattığı göz önündedir.

2011 takviminde tatil günlerine bakın bu yılki ile benzer bir tablo var.

Yahu bayramın 3 günmü daha ne uğrasıyorsun arifeyi ekle sona kalan günüde ekle olsun sana 9 gün.
    Türkiye gibi kalkınma çalışması içinde olması gereken bir ülkede 9 gün tatilin nedemek oldugunu üretim sektörü bilir ve sıkıntısını yaşar.

Ama insanlarımız biraz değişik galiba bakıyorsunuz tatil kredileri çekiliyor, bakıyorsunuz don alamayacak vaziyetteyken üst baş elbiseler alınıyor, yani henüz kazanılmayan paralar harcanıyor hoyratça.

Daha sonrası daha vahim tatil denilen etkinlikte deliler gibi kopuyorlar :D aman her zerresini yaşayalım bidaha nerden bulucaz bu ortamı diye, onlarda biliyorki GÖZ'e kaçan şemsiye açılmaya daha tatilde başladı.

Kendisi koptu ya eğlendi ya sorun yok, zaten süpermen oldu.Uykusuz yorgun argın yolada çıktı, 60 ay vadeyle aldığı, artık ihtiyaç kardeşim dediği, arabasına ve canımdan çok severim. dünyayı yıkarım onlar için dediği ailesini de doldurdu içine.

Sonramı ne oldu herseferki gibi bayram bilançosu ağır geçti. Trafik canavarı 176 can aldı. Al sana tatil alsana dinlence bumu olmalı.Hadi sen bu ÇOŞKUYU böyle idrak ettin senin çarptığın arabadaki insanların ne suçu var oda ayrı bir konu.
    Yani diyeceğim şu ki buna bir çözüm getirilmeli bayram çok önemli bir ritüel, ama bunun gerekleri neyse onu yapalım mesela bu bahsettiğimiz profil aile büyükleriyle nezaman bayramlaştı en iyi ihtimalle yolaçıktığı cuma akşamı yada bayram günü telefonla bu gelişen tüketim toplumu profili pekçok değere zarar veriyor bir dur diyen olmayacakmı acaba dur diyen olsada bu insanlar tecrübeyle sabitmi öğrenecek herşeyi.

Neyse esas konuyu örtmeyelim sizlerin çalıştığınız sektörde hareketlilik nasıl bayram öncesi ve sonrası değerlendirildiğinde.

Bizde basım sektöründe pekte parlak değil.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çoğu sektörde malesef işler parlak değil.

İyi olanlar çok iyi, kötü olan çok kötü...

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

İyi olanlar zaten belli renkleri yeşile çalıyor hatta koyu yeşilleri bile var ama sadece makyaj. Gün gelecek devran dönecek.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bizim Modlarımı kastediyorsun :D

6. Tolga

Tolga Aktif Üye

Yıl sonu dolayısıyla özel sektör ellerindeki paraları harcamak için piyasaya öyle bir saldırdı ki bayramdan önce teklif ver sipariş al müşteri ziyaret et derken 3 hafta boyunca yerimde oturamadım.

7. Asi ve mavi

Asi ve mavi Daimi Üye

Yetkililerde bir tutarsızlık olduğu aşikâr. Neden derseniz, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın henüz resmi tatil ilân edilmediği ama tatil edilmesi için sürekli görüşmelerin yapıldığı günlerdi. Hükümetten yapılan açıklamaya göre iş yerlerinin kapısına vurulan bir günlük kilit, bilmem kaç milyoncuk zarara sebeb oluyordu. Buraya kadar iyi güzel. Oturmuş bütçe araştırması yapmışlar. Ee ama?

Aması, bu uzun tatiller. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sormazlar mı adama? Sormazlar. Çünkü sorarlarsa dimyata prince giderken, eldeki bulgurdan olma misali kimsenin işine gelmez.

Ben de tıpkı Tolga'nın belirttiği gibi Bayramdan çok önce ve hâlâ şimdi bile inanılmaz yoğunlukta çalışıyorum. Bu yoğunlukta tatil nasıl ilaç gibi geldi sorsanız rehavetinden anlatamam. Çünkü hiç bişi anlamadım, yetmedi. :):p

8. oktay16

oktay16 Moderatör

bayram öncesi ve bayram süresince tahmin ediyorum ki her sektörün işi güzeldi 9 günlük tatilin ardından işilerde %70 gerileme var bu durumu normal karşılamak lazım karamsar olmamak en doğrusu bu günler geçici....

ödiycez abi kaçmıyoruz bekle...:)

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Yok canım bizle modlarla falan ne alakası var.
    Bayramdan önce bizimde öyleydi ama bir rehavet çöktü herkese sorma gitsin
    İşleri yoğun ve iyi olan birilerinin olması güzel ama ben şahsen bayramın ikinci gününden itibaren hep şirketteydim bayramın 1. gününden sonraki zamanı bana birşey ifade etmiyor 1. gün zaten vazifeler yapılıyor gelikalanı teferruat bence bukadar uzun tatiller bayramlar gereksiz üstü gereksiz.
    bayrama kadar deli iş vardı çünkü herkes bizim sektörde işini son güne bırakır çıkar giden cuma aksamı işi size getirir ne yaparsanız yapın geri kalan zamanda neyse iş yaptık bitti ee ödeme abi bayram üstü be masraf cok biraz idare edin sonrası herif 10 gün romanya tatilinde bedava gidiyoya tellal-i muhabbet herif bayramdan sonra gidersin durbe abii yeni çıktık bayramdan bir nefes alalım !!!! yüzsüzlük yılışkanlık politika olmuş bunların yaptığı çokmu diyorsun mecburen....:mad:

10. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bukalemunun suçu ne? diye iğrenç bir espiri yapmak geldi içimden ama bana ve tarzıma uygun değil masum bukalemuna ine hiç uygun değil .:D

Ama yaradılış olarak bukalemunu taklit edenler çok hayatımızda ortamın rengine ayak uydurmakta usta olanlar.Ortam adamları yani.Bir bakarsınız yeşil bir bakarsınız kızıl, bir bakarsınız mavi. Ama hepimiz bilirizki renkleri ortaya çıkaran ışıktır kendi karanlıklarında renkleriyle yok olacaklar inşallah.

11. budun

budun Aktif Üye

ya oldun gibi görün yada göründüğün gibi ol demiş atalarımız.bukalemun olmak için her türlü ahlak sınırlarını zorlayan insanlarda var. Allah onların şerrinden korusun.yaşamak için bukalemun veya ahtapotta her yerde renk değiştiriyor ama onlar hayvan.günahı sevabı bilmezler.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.