Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Haziran ayında boğazda rapala, kaşık yada farklı yöntemler hk.

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında erk_dgn tarafından paylaşıldı.

1. erk_dgn

erk_dgn Yeni Üye

Merhaba,
    adım Erkan. Foruma yeni üye oldum. Olta ile balık avcılığı konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum ve araştırıyorum. Ustalara soru sormak istiyorum.
    1. Haziran ayında İstanbul boğazında, kuleli civarında kaşık ve rapala ile balık avlamak mümkün mü?
    2. Haziran ayında tavsiye edeceğiniz meralar ve metotlar nelerdir?
    Şimdiden herkese teşekkür ederim. Saygılar.

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Aramıza hoşgeldin. Öncelikle kendi düşünceme göre sorularnı yanıtlayayım.

1. Muhtemel murphy yasalarına göre kesin yoktur :) yine de bir bilen cevaplasın derim.

2. Burada ben mera paylaşanı görmedim sorunca ölüye yatan var hala geri kalkmadı. son mesajından sonra bir daha haber alınamayan var falan :). En büyük kaynağın tecrübe olacak bence seninde :).

İboretti, suatberk ve Erdembye bunu beğendi.
  4. ergunnugre

ergunnugre Üye

mera söyleyeyimmi?
    denizde heryer mera :) balık bir yerde durmuyorki? heryeri geziyor :) diyelimki belirli bi yer mera olarak söylendi her gittiğinde orada balıkmı var ? sizcede mantığa uyuyormu
    selam kardeş madem mera biliyosun siz söyleyinde bizde hep birlikde gidelim. mera söylenmiyor diye bişey yok mera deniz :) heryer belli zaten üsküdar kuleli, arnavutköy. sizce istanbulda gizli meramı var? gizli, bilinmeyen mera var ve bu bu iletişim çağında yayılmıyor ? bence pek mantıklı değil :)

Mesut1903 bunu beğendi.
  5. erk_dgn

erk_dgn Yeni Üye

:)

Cevaplar için teşekkür ederim.
    Mera konusunda haklısınız galiba. Gizli bir yer yok.
    Şu ana kadar istavrit, sardalya, iskorpit ve adını bilmediğim altı beyaz üstü pembesi bir balık yakaladım. :) Her gittiğimde de balık olmuyor.
    Başlangıç için fena değil sanırım.

Son düzenleme: 13 Haziran 2016
    coner bunu beğendi.
  6. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Aleyküm selam. Mesajımda açıkçası mera biliyorum gibi bir ifade kullandığımı görmüyorum. Lakin şunu tuttuuum bunu tuttuuum o yee suprayz madafaka diye gezenlere gerek özel gerek forumda sorulan bu balıkları tam olarak nereden aldınız soruları genelde yanıtsız kalıp yanıtlanırsa da alınan cevap "Üsküdar" "maltepe" gibi jumbo boy lokasyonlar verilmektedir. "Mera Deniz" diyorsunuz lakin attığın yerin 50 metre yanı balık yapmıyor orası deniz değil de yayla mı?. Bence gereksiz muhalefetin hiç gereği yok. Çok biliyorum diyen çok yanılır.

Neredesin istanbulda kardeşim?

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Anavaşya balığında mera sormamak lazım... çok hızlı geçişi olur balığın yatak yapmaz. Bir sabah gayet güzel balık yapan bir yer akşam suyunda bir bakmışsın tırt.

8. lufermania

lufermania Daimi Üye

Sonra da oraya tavsiye edildi diye giden arkadaştan serzeniş, " Hani biz geldik akşam suyuna, balık malık yok " . İyi de balık sabah suyunda yaptı :) akşam da yapacak diye garanti mi var.

9. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Toplasam 3 yada 4 tane dişli tuttum şimdiye kadar... öğrenme aşamasındayım..

Öğrendiğim balık seyrek ya yok gibi ise iş ciddi ustalık istiyor...

Herşeyi geç... istavrit için bile milletin boş çektiği yerde adam 5-6'lı balık alıyor... bize göre balık yok o adama göre var...

adam bizim atabildiğimiz mesafenin 2/2,5 katı ileriye atıyor.. biz 100 - 125 gr kurşun la çalışırken o adam üşünmeden 200-225-250 gr larla çalışıyor...

1- boğazın hangi yakasında iseniz... bir şekilde emek harcayıp... genelde kimsenin gidip atmadığı yerlerden deneme yapacaksınız... sonuçta balık seyrek yada yok... bilinen dolu yerlerdende sonuç 0 olacağına göre belki kendinize yada orayı bilen 3-5 kişiye daha ait bir mera bulmuş olursunuz.

2- atış mesafesi normalin çok üstünde olması gerekiyor... tabi ona göre ağırlıkla çalışmak lazım...

3- raporlardan anladığım (İst. boğaz rapor sayfasını taklip edersen mera vermiyorlar ama en azından nasıl geldiğini söylüyorlar...) dibi tarıyorlar... yavaş sarın hız sarım... orta suyu aynı şekilde... üst suyu aynı şekilde... farklı sahteleri deniyorlar... yada kaşık...

lufermania bunu beğendi.
  10. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

aslında yanlış anlamassanız bana göre mera var ama aması var sabır varmı...sabır

11. erk_dgn

erk_dgn Yeni Üye

Sabır var ustam...

Son düzenleme: 14 Haziran 2016