Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Haziran Levrekleri (2)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında müthişaman tarafından paylaşıldı.

1. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Düğünün davetsiz misafiri olarak önceki avımda yaşadığım muhteşem av zevki ile ertesi gün aynı meraya demir attım.:cool:

Hemen hemen aynı saatte limana giren levrekler bir önceki avıma göre biraz daha kısa sürede av verdi.Bu,tanınmaya başladığımın göstergesi olabilirdi.Balığın beslenme saati gelmeden kandırılması imkansız gibiydi..Av saatinden 15-20 dakika erken başladığım atçeklerde kandırıcım ile oynandığını hissedebiliyordum.Aynı yem nasıl oluyor da 15 dakika sonra mideye indirilecek lezzetli bir balık haline gelebiliyor?Önceki avıma göre avlağım biraz daha gürültülüydü.Yanında genç dişiler bulunan ergen bireyler avlağımın sol tarafında 5-6 kişilik bir gurup oluşturmuş,şamata,kahkaha tufanı estiriyordu.Bu da yetmezmiş gibi hemen sağ tarafımda,20 metre ilerde olan mendireğin ucuna iki genç ergen dişi birey oturdu.Onlar sessiz;ancak bol ışıklı ergenler.Ellerinde fotoğraf makinesi,balığın içeri gireceği mendireğin ucunda yarım saat süren katalog çekimleri,patlayan flaşlar....

Bu gece sana balık yok,derken patlayan flaşların aldığı gözüm,suyun üstündeki foşurtuyu görünce daha bir açıldı.Tamamdır,bir tane de yeter,dedim.Balığı dışarı aldım.Balığın fotoğraflarını çekmeye başladım.Fakat devam etme konusunda kararlıydım.Çünkü önceki avımda ilk balığımı almadan önce çocuklar,avlağı on dakika süren ağır taş bombardımanına tutmuş,bu ağır bombardımanın ardından balığı almıştım.Levrek bu merada insan faaliyetlerini pek yadırgamıyor hatta umursamıyor,desem yanlış olmaz.Fotoğrafı çektikten sonra atışlara devam ettim.Olamaz,bir tane daha.Balık sudan çıktı,çıkacak,geliyor,geldi,gelmeli,gelmedi...Kandırıcımın iğnelerine kocaman pullarını asıp gitti.Ondan bana hatıra elimde iki levrek balığı pulu ile peşinden intizar ederek bakakaldım.
    Kandırıcı:Rapala Max Rap(FB)
    Sevgilerle...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Haziran 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Akmanfatih

Akmanfatih Yeni Üye

Maaşallah güzel balık... Tebrikler... Takım ve sahte uygulamaların hakkında da bilgi verebilir misin ?

4. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Emre cim tebrikler zevkle okudum ellerine sağlık, çok yakışıklı bir balık evet bazı meralarda levrek ortama uyum sağladığı için ses vs. aktiviteler pek etkili olmuyor balık üzerinde ..

bende İstanbul da kıracaya çapari atarken kıraca kovalayan bir balıkla karşılaştım
    çevremdekiler aaa kefale bak desede orada ne olduğunun tek farkına varan bendim herhalde :D:D kefalin kıraça kovaladığını hiç görmemiştim :D:D;);) görmüş olduk :p:p

5. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Tebrikler,çok güzel bir balık.Ellerinize sağlık,sevgilerimle.

6. freefish

freefish Aktif Üye

bu şöhret olmak isteyen bir tür flaşları görünce sana poz vermiş sende sahte ile pozu yakalamışsın abi
    afiyet olsun

7. freefish

freefish Aktif Üye

çaktırma faruk abi
    bende kerpe de istavrit de aynı şey başıma geldi.
    iri birkaç balığı kefal de kefal deyip duran kişilere şaşa kaldım.onlar öyle bilsin
    bir laf var, '' KEDİ DİR O KEDİİİİ''

8. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler Emre, yine güzel bir Levrek ile karşımızdasın :) Devamı Rastgelsin...

9. İrfan

İrfan Moderatör

Emre bey maşallah işi seriye bağladın anlaşılan seni izlemeye devam ediyoruz.:harika:

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

emre ustam tebrikler merayı biraz nefes alması için rahat bırakın sonra özelden mesajla yerini bilidirn ki avlağınız rahaat bi nefes alsın :D

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Emre
    Öyle bir anlatıyorsun ki ordaki aksiyonu, imrendim valla.
    Bir sonraki acil avında :D haber verirsen sana eşlik etmek isterim.
    Her zaman rastgelsin