Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hedef balık hakkında tavsiyeler

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında mars35 tarafından paylaşıldı.

1. mars35

mars35 Yeni Üye

Arkadaşlar selam;
    Bir süredir kıyıdan at çek ile levrek avına çıkıyorum İzmir Urla tarafında fakat forumda okudugum kadarı ile anlaması zor,uygulaması zor,kısacası sanki yeni başlayan biri için başka bir hedef av sanki bu işin mantıgını kavramak adına daha dogru gibi mi olur acaba ? Önerileriniz nedir ? At çek değil de kıyıdan başka bir şekilde veya at çek olsa da başka bir hedef balık öneriniz olur mu(çok ufak balık avlamak hiç cazip gelmiyor bana bu arada) ? yoksa sadece sabredip deneme yanılma ile işin üstüne mi gitmek daha doğru olur sizce ?
    Herkese teşekkürler.Bu arada Urla bölgesinde avlanıyorum belki bölgeninde tavsiye verme de etkisi olur...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fronto

fronto Üye

Can, şu anda deniz suyu seviyesi bayağı düştü.levrek çalkantılı suyu seviyor çalkantıda yok hem levrek meradayken anlarsın kefalleri kovalarken yaptığı gürültüden:D o yüzden sende benim gibi al 2-3 tane kalamar rapalası yada bir kıbrıs olta ,olabilecek 2 ava yani kalamarla kefale yönel,yoksa hedef balığın olmadığı için bu işten sıkılırsın .

4. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Bence sabah hava aydınlanma veya güneşin batma zamanı dibi kumluk 1-2 kulaç derinliği olan meraları seçin. Size yakın iki güzel levrek merası Gediz ve Menderes nehirlerinin deltalarının denize birleştiği yerler. Levrek buralara kurt v.b. yemleri avlamak için geliyor. Bu sene başında bir kaç arkadaşım gitti ve gayet olumlu sonuçlar aldılar. Tabi ki sivrisineklere dikkat.:D

Bir diğer yerde Saroz körfezi Keşan ve Erikli tarafları buralarda da levrek iyi av veriyor. Tabi ki bu bölgeler biraz daha kayalık ve zorlu bölgeler.

Ekim-Aralık ayları arasında Saroz ve Gelibolu taraflarında spin ile torik ve lüfer avları da yapmak mümkün.

Tabi ki çalkantılı ve fırtınalı havalar en iyi av havasıdır.

5. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Merhaba Can,
    Öncelikle nacizane tavsiyem kendine bir 4,00 4,20 bir surf kalmışı ve ona göre bır makına al ve gezer 80-100 gr gezer kursunlu bır takımla av yapmaya başla urla bolgesı cipura karagöz mercan olarak sana tatmın edıcı sonuclar verecektır surf oltanı suyla bulusturduktan sonra bıraz boslugunu al bır yer edık balık vurunca tasmalar çekersin o arkadasa spin oltanla at cek çalışırsın
    Sana su kadar soylıyım geçse ikide yola çıkıp bır saat yol gıdıyorum 3 gıbı avlaktayım ve yaklaşık 12 saat boyunca dınlenerek sureklı at cek yapıyorum boş geldıgım cok en fazla tuttuğum levrek sayısı bir olduğu gün o kadar cok oldukı anlatamam o yüzden önce sabır
    Bır dıger konuda yok o sahteyle yakalamış yok bu sahte ıle yakalanmış sözlerine vurulupta ınsine yaramayacak bu dünya sahte alma
    Turgay karaaslanın vıdeolarını seyret ucuza kaçıp bır dünya sahte alacağına ıyı para verıp ıkı tane al yeter
    Daha başka bi yardımım olursa özelden yaz kardesım
    Hayırlı avlar.

Pulchraloca bunu beğendi.