Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hedef Levrekti, fakat Kendimi Yakaladım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bugünlerde Edremit Körfezinde üçü 1 kg gelen Norveç ten getirilenler boyutunda uskumrular var. On günden beri uskumrudan gına gelmişti, ve son üç gündür uskumru yok oldu. Bu sabah 5 te levrek avlamaya gittim ve rapalanın ön iğnesi sağ koluma arka iğnesi de sol elimin işaret parmağına girdi. Bileklerine kelepçe takılmışa döndüm, iğneler radyuslerine kadar girdi. Güç bela telefona ulaşıp kardeşimi arayıp uyandırdım pense ve kargaburun ile gelmesini söyledim. Parmağımdakini deri kalın olduğundan kargaburun ile çekip kardeşim çıkardı. Sağ kolumdakini geri çektiğimde çıkmadı, iğneyi pense ile kardeşime kestirip iğneni arkasından kargaburunla tutup çevirerek ucunu deriden ikici delik açıp iğneyi bu delikten çıkardık.

Uzun süredir resim eklemiyorum, kendimi avladığım sabahın bir levrek ve bir ispendeği.
    Kamış: Technium DF 270 MH
    Makine: Exsence 3000
    İp: Spiderwire Invisi 0.20
    Beni de enseleyen Sahte: Savagear Top prey 100 linkteki renk yeşil sırt
    Savagear TOP PREY100 12.5GR F 01S-PSYCHO SANDEEL - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

Yanımda başka yemler ve silikonlar olmasına rağmen son günlerdeki favorim Top Prey’i ön üçlüsü iki kollu olarak bir saate yakın attım. Çok takip ve yeme atlamalar olmasına rağmen hep kaçırdım.
    Sonra Hansen kaşık taktım. Bununla kıyıdan uskumru avlıyorum. Soldan üçüncü yeşil turuncu renkli olan kaşık.
    Hansen FLASH 20GR 10,1CM RED BLACK - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri
    Bu kaşıkla 1.3 kglık bir levrek yakaladıktan sonra rüzgara karşı ileri atışlar yapıp birkaç uskumru ile avı bitirdim. Bir ara tetanoz aşısı olmaya gideceğim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim tetanozu lütfen ihmal etmeyin sadece metal birşeyin batmasında çizmesinde yoktur mikrop topraktan bile bulaşabiliyor a enazından birkaç sene rahat edersiniz vurulma zamanıda en geç 24 saat diye biliyorum bilgi verirseniz iyi olur
    Balıklar için tebrik ederim daha iyiler rast gelsin elinize kolunuza sağlık :)

4. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Bülent Abi;
    Çok geçmiş olsun; ayrıca bu mevsimde bu levrekler Helal olsun:) Bu levrekler seni buluyor her nasılsa; sanırım ben diyen ustaları bile geçtin. Bu arada dediğim gibi aşını da yaptır. selamlar.

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Teşekkürler Sabri Bey, önemli bir şey değil, insan derisi izolasyon muşambası gibi. Sadece mikrop olayı önemli olabilir.
    Dr. Zeki'nin ısrarları üzerine az önce tetanozu da yaptırdım.
    Onunla sürekli haberleşiyoruz, bugün avdan döndükten sonra aradım, av verimsiz geçti levrekler ufaktı, koluma ve elime aynı anda aynı rapalanın iğnesi girdi, kestik çıkardık deyince neden hastaneye gelmedin, uyuşturmadan nasıl çıkardın, ve özellikle hemen tetanoz ol ısrarları üzerine az önce kolumu da deldirip sıvıyı vücuda zerk ettirdim.

Bu levrekler beni buluyor da, ama hep gençleri. Yaşlılar nedense sende. :D

Geçen hafta bir metre solumda 20 defa tamir görmüş kamışla, uyduruk misina sarılmış 2500 lük exage makineyle yapıştırdığın 6.2 kg lık levreği neden yazmıyorsun da beni övüyorsun. Tamam boş dönmüyorum ama çıtırlardan bıktım. Herkes yaşına uygun olanı tutmalı.

Bu arada senin yüzünden iğne oldum şimdi kaza orucu mu tutacağım. Gerçi niyetsizdim ama sen tut dersin. :D

6. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

afiyet olsun :) tekrar geçmiş olsun tez zamanda aradığınız balıklara kavuşmanız dileklerimle rast gele

7. sabora

sabora Daimi Üye

Geçmiş olsun Bülent bey. Balıklar için de tebrikler. Bıkıp usanacak kadar uskumru tutmak da güzel bir şey olsa gerek. :)

8. poyraz

poyraz Aktif Üye

Bülent abi geçmiş olsun abi levrekler uskumrular şahane abi bu levrekleri kaşıklan yavaş sarımdamı aldın abi:harika::harika::harika:

9. Theseus

Theseus Aktif Üye

Ooo çarpaz kilit bağı yöntemiyle ekarte etmişler.İyi gene telefon edebilmişsin.
    Hep bu ahtapotların ahını aldın Bülent abi.
    Geçmiş olsun,fotoğrafı bile fena.

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Geçmiş olsun Bülent abi, balıklarda çok güzel afiyet olsun :)

11. Tamer10

Tamer10 Aktif Üye

Bülent abi geçmiş olsun,balıklar içinde tebrikler uskumruların az daha ufağını geçen zeytinli çayının az açığında aldık tekneyle 15-16 kadar,ama çokta keyfli değildi balık,tekli ve ikili geldi çapariye,2-3 saatte ancak 15-16 uskumru tuttuk :)