Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hem kendimi hem de Lüfer ve Sarıkanatları tuttum:))

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında scofield tarafından paylaşıldı.

1. scofield

scofield Aktif Üye

Herkese iyi haftalar.
    Cumartesi gününü evde ailemle geçirdikten sonra Pazara dinamik bir şekilde kendimi hazırladım.Kahvaltı ve kahve faslından sonra kızımla beraber güzel bir program yaptık.Gezdik,eğlendik ve akşam üzeri eve dönüp ödev faslımızı da bitirdikten sonra kendime biraz vakit ayırayım dedim.Lüfer takımlarının hem mantar hem de bedenlerini yenilemek amacıyla mutfak masasındaki yerimi aldım.Bu arada OWNER no 1 siyah nickel-steel iğnelerden de bir takım yapmaya başladım.Fırdöndüyü mantardan çekerken taş gibi sert olan mantarın içinde sanıyorum erozyon olmuş:D asılmamla iğnelerden birinin parmağıma girmesi bir oldu.Bu arada hafif bir yanma hissettim.Elimi çevirdiğimde çok beğenerek aldığım iğnenin palasına kadar baş parmağıma girdiğni görünce''Haydi hayırlı işler...'' dedim.Uğraş çıkmaz.Çek gelmez.Çevir dönmez.Sonra bir ağrı ve parmağım şişmeye başladı.Kanamıyorda pala tıkamış deriyi.Soluğu aldım klinikte.
    Doktor:Neyiniz var?
    Ben:Elimde takım var.
    Doktor:Ne takımı?
    Ben:Lüfer takımı işte burada.
    Abartmıyorum bu sahneyi bir gözünüzde canlandırın
    Doktor:Oha onu oraya nasıl soktunuz beyefendi!!!!
    Ben:Hııı!!!!!Girdi işte kardeşim bırak nasıl soktuğumu sen çıkarmaya bak.
    Doktor:Mantarı da var.
    Ben:Arkadaşım ilk defa mı görüyorsun balık takımı canım yanıyor çıkarıver artık şunu!!!!
    Doktor:Ben çıkaramam tam teşekküllü bir hastaneye gidin.Orada tendonlar var girdiyse mikro cerrahi olması gerekir.
    Ben:Neeee?Nasıl yaaaaa?
    Nasıl çıktım hastahaneye gittim bilmiyorum.Orada da aynı konuşmaların kısa bir bölümü geçtikten sonra geldik müdahele faslına.
    Doktor:2 şekilde çıkar bu.1-Ya neşterle kesip derinizi dikiş atıcaz2-Ya da lokal yapıp iğneyi etinizden çıkartıp uçlarını kesicez ve çıkacak.Ne dersiniz hangisini uygulayayım?
    Ben:Ya kardeşim piyangomosunuz siz pazar doktorları.Ne dikişi ne neşteri yap iğneyi çıkar şunu kesip.Tövbe tövbe ya.
    Doktor:peki kızmayın efendim hemen çıkarıyorum.
    Neyse mantığın bittiği yerde askerlik başlar derler ya galiba doktorlukta başlıyor Pazar günleri...
    Eve geldim.Parmak uyuşuk.Akşam balığa gideceğim diye şartlanmışım.Bu arada helal olsun Japonlara ne iğne yapmış adamlar.Doktor zor kesti diye de içimden gülüyorum.
    Saat oldu 21.00.Parmak hala uyuşuk ve ben emektar iskelemle buluştum yine....
    fotoğraf3.jpg
    İlk atış ve sarıkanat.İkinci atış sarıkanat.Üçüncü atış sarıkanat.Keyiflendim çok.Parmağımın acısıda kalmadı zaten.Saat 23.00 kahvem elimde ve küüüüttt...
    Allahım yine o vuruş işte geliyor lüferim.Aldım kıyıya öptüm hoşgeldin dedim.Tarttım kendisini.310gr. geldi.Kahvemi içtim.Şöyle bir oturdum.Dedim ki ''Yahu be adam eline iğneyi soktun.Tendonuna 2cm. kalmış.Parmağın uyuşuk.İskelede hala balık tutuyorsun.''
    İşte bu böyle bir sevda.
    Daha iyileri sizlerin olsun.Sevgi ve saygılarımla kalınız.
    Kullanılan çubuk:Shimano Surf Leader Ultra 4.30 200gr.
    Kullanılan makara:Shimano Super Aero KISU Special SD
    Kullanılan örgü misine:power Pro Spectra 0.15lb. 275 yarda
    Kullanılan iğneler:OWNNER NO 1 Siyah:D:D:D
    Kullanılan beden:Asso Ultra 0.24
    Kurşun:125gr.
    fotoğraf1.jpg
    fotoğraf2.jpg
    fotoğraf4.jpg
    fotoğraf5.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Balığa gitmeyi kafaya koydukmu önümüze çıkan engellerin hiç bir önemi olmuyor. Neyse ki ucuz atlatmış sınız. geçmiş olsun. Avınız içinde ayrıca tebrikler.:)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Emre,
    Öncelikle geçmiş olsun. Parmağında ciddi bir hasar oluşmamış olması sevindirici.

O haldeyken balığa gitmek ise ancak bizim gibi ekstra akıllıların yapabileceği bir iş. :D

Her zaman rastgelsin.

5. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Emre geçmiş olsun öncelikle, eminim birçok sevdalı senin gibi davranırdı. Avların çok güzel geçiyor devamını dilerim.

6. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

İşte balık sevdası budur...tebrıkler ve de...geçmiş olsun kardeşim....

7. scofield

scofield Aktif Üye

Aynen öyle.Bir kere balık planı yapmaya göreyim.Hiçbirşeyin engel olmasına izin vermiyorum çok acil olmadıça.Çok teşekkür ederim sevgiler...

8. scofield

scofield Aktif Üye

Üstadım çok teşekkür ederim.Parmağım iyi de şu ağrısı bir geçse çok daha iyi olacak.
    Gerçekten ekstra akıllık bizimki.Aklımızı seveyim.:D
    Sevgiyle kalın...

9. scofield

scofield Aktif Üye

Çok teşekkürler.Bu sevda hiçbirşeye,ailemizhariç, değişilmez.Sevgiyle kalın...

10. scofield

scofield Aktif Üye

Çok teşekkürler.Sevgiler...

11. budun

budun Aktif Üye

tebrik ederim Emre.
    virüs bulaştımı kurtulamıyor insan bu sevdadan , geçmiş olsun.