Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hep bos donuyorum lutfen yardim!!!!

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında redwans tarafından paylaşıldı.

1. redwans

redwans Yeni Üye

Arkadaslar gecen sene 2 ay boyunca olta attim leman golune bu gol levrek kayniyor, ya insan 1 tane cekmezmi cekmez ben cekemedim! lutfen yem konusunda bana yardimci olun ne kullanmaliyim, Yeniden baslamak istiom ama bilmiom sahte yem solucan vs..acemiyimde su berak baliklar gorunuyor ama tik yok:confused::confused::confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

silikon dene, orak kuyruk silikonlar tatlısu levreğine ilaç.

4. Fishman07

Fishman07 Üye

Selam, o suda yaşayan diğer küçük balık türleri tutup canlı yem olarak kullanırsanız sonuç verir. Ayrıca kullandığınız takım ne kadar elverişli bunu bilmek lazım. Sazan oltası gibi bir takımla levrek avlamaya çalışıyorsanız boş dönmek normal.

5. Levreka

Levreka Aktif Üye

Silikon yem, 2 numara Mepps, Alba 1 numara Tobby kaşık...

Bunların hepsi iş yapar. Levrek çok arsız bir balıktır, suda hareket eden parıltı görsün yapışır.

Genelde dizlerime kadar suya girip atçek yaparım. Geçen sene tuttuğum balığı çantama atarken oltamı koltuğumun altına sıkıştırdım, mepps bi yere takılmasın diye biraz ileri atıp, balığı çantaya sokuyordum ki, şak bi tane daha yapıştı. Oltamı düşürüyordum neredeyse :D

Tabi saat ve mevsim de önemli, Mayıs Haziran gibi çok cesur atlar yeme. Akşam hava kararmaya yakın çok verimlidir.

6. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

At bekle avı olursa levrek alma şansınız o, o nedenle bıkmadan usanmadan at-çek yapmalısınız çekme hızını iyi ayarlamalısınız ne çok yavaş ne de çok hızlı WTD teknigini incelemenizi ve ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim. Bek avı yapacagım derseniz canlı küçük balık takmanız gerekir ki bu av şeklini ben tavsiye etmiyorum o küçük balıkta bir gün büyük balık olacak, rastgele.