Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hepinize Merhabalar

Konu, 'Tanışalım' kısmında bahattin_akkaya tarafından paylaşıldı.

1. bahattin_akkaya

bahattin_akkaya Yeni Üye

Merhabalar,

Ben Bahattin Akkaya,

Mersinde doğup büyüdüm, kader beni istanbula attı, etrafında hiç arkadaşı olmayan insanlar benim gibi kendine hobi edinir. Aslında hayatım boyunca hep süre gelen hobim veya sevdam. Hani küçük çocukların cebine fazlaca para koyarsın ve hepsini birden harcama diye tembihlersin ve o cepte duran para harcanmak için çocuğun içini yavaş yavaş yer ya, aynen öyle içim içimi yiyordu, balığa çıkmak istiyordum ama nereye gidecektim nasıl bir takım kullanacaktım.

İlk önce İstanbula gelmeden önce çokça duyduğumuz boğazda balık haberlerinden yola çıkarak atladım arabaya bahçeşehirden boğaza doğru yola çıktım. İstanbulda yeniyim yol izde bilmiyorum elde navigasyon nereye gideceğim diye kazınıyorum. İndim Beşiktaş sahile oradan kendime hedef koydum 2. köprüye kadar gideyim ara ara durur avlananlarla sohbet ederim diye düşünerekten yol aldım. Ancak avlananları gördüğümde ellerin bayağı uzun kamışlar ve ağır kurşunlar ile iyide asılarak atış yapıyorlar. Hiç görmediğim şekilde herkes çapari kullanıyor kimsede yem yok çok enterasan gelmişti.

----

Ne yapacağım ne edeceğim diye daha fazla endişe içerisine girmiştim ki benim için bir büyük problem daha takım, kamış vs. alacaktım onlar sorun değildi ancak acemiyim ve etrafta bolca yürüyüş yapan insan ve evcil hayvanlar bir de üzerine avlanılan mekan çok genişte değil. Bu düşünceyle yola çıkarak şöyle rahat rahat hareket edebileceğim geniş bir alanı olan bir yer aramaya koyuldum. Sahil boyunca gezindim ve buradayım Tarabya da kaşıbeyaz restaurantın önünü beğendim. Etrafta balık tutanda var bolca ohh dedim içimden. Navigasyondan işaretledim burayı tekrar geleceğim diye.

---

4.20 metrelik bir kamış(200 gr atarlı), okuma avenger 65b makina, kurşun, takım vs aldım tarabyada aldım soluğu. İlk gün denemede tam bir felaket, tamamı ile boşboş bir kova sağ kolum ve sırtım hamlamış durumda eve döndüm. Tabiki hanım tarafında bolca dalga geçildim. Evde derin bir araştırma ve balıksevdam ile tanışıp bolca okumadan sonra işi görselleştirip youtube tan videolar izlendi vs.. ikinci sefer biraz daha başarılı olundu.... bu böyle anlatmayla gider..

1.5 sene oldu başka hiçbir yere gitmedim. İlk istavritide çinekopu ve ilk lüferimi hep buradan aldım. Hatta geçtiğimiz hafta sonu bolca kısmetli geçti benim için 34 adet çinekop, sarıkanat aldım çapari ile buradan.

Ufak bir kesit

Sonuç olarak

Geveze bir üye kazandınız. Umarım sizlerle güzel sohbetlere eşlik edebiliriz.

Sağlıcakla

3rdem, yekadam, SERDAR-78 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza Hoşgeldiniz :)

4. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Hoşgeldin Bahattin.:) Bir de spine merak sararsan iyi gezersin. :D

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

haydi hoş geldin

6. Eagle

Eagle Admin Site Admin

Hoş geldiniz...

7. bahattin_akkaya

bahattin_akkaya Yeni Üye

teşekkür ederim, hoş bulduk. Valla hiç görmedim spin avı nasıldır bilmiyorum.

8. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Hoşgeldiniz..Hemşerin olarak senı cok ıyı anladım.Ben de 35 yıldır balık avlıyorum ama 200 gr. kurşun görmedım:D İstanbul özellıkle bogaz avcılıgı cok farklı ..Yorum bile yapamıyorsun..Rastgele..

9. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Hoşgeldiniz

10. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Aramıza hoş geldin Bahattin,
    Bundan sonra arkadaş sıkıntısı çekmeyeceğin bir yerde olduğundan emin olabilirsin.
    Keyifli paylaşımlar dileğiyle. :)

11. ocormanck

ocormanck Aktif Üye

Kardeşim Hoşgeldin.. Pazar Günü Tanışmaya Katıl.. :D