Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Her malzemenin bir hikayesi var !

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Spinlevrek tarafından paylaşıldı.

1. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Eşref abinin "en iyi sahte" videosunu seyrettikten sonra aklıma bir kaç hatıram geldi.

Mutlaka sizin başınızdan da geçmiştir. İlk atçek olta takımımı hazırladığım günlerde. İstanbul'un en bilinen 3 mağazasını gezdim ve yüklü bir alışveriş yapmak zorunda kaldım. Neden mi? Bakın size de bir şeyler hatırlatacak mı?

Bir sahteyi soruyorum. Benimle ilgilenen genç uzaktaki bir arkadaşına sesleniyor. Ali, ahmet... sen bununla Geliboluda 3 kilo levrek aldım değil mi? Cevap: Evet abi o sahteyle. Sonuç at sepete...

Bu kamış nasıldır? Yine arkadaşına dönüyor ve Ömer, Hasan... sen Akyaka'da 2 kiloluk Akyeyi bu kamışla tutmuştun değil mi? Cevap: Evet abi o kamışla. Sonuç at sepete...

Bu ip misina nasıldır? Çok mu ince acaba? Yine arkadaşına dönerek ve ahmet, mehmet... sen bu iple Kuşadası'nda 2 kiloluk Barakuda yı bu iple tutmuştun değil mi? Cevap: Evet abi o iple. Sonuç at sepete...

Anlayacağınız her malzemenin mutlaka bir başarı hikayesi var. Ya arkadaşlar siz mağazayı hangi ara terkedip bu hikayeleri tarihe yazıyorsunuz :) Yanlış anlamayın ben bu arkadaşlarla vakit geçirmeyi çok seviyorum. İşlerini yapıyorlar. Samimiyetle söylüyorum, bu tutumları beni çok eğlendiriyor.

Bu arada Youtupe dan videlorı seyrederken kafamıza yüklenmiş olan bilgiler depreşir ve İma Komomo, İma sasuke doldur sepete

Dağıt dağıt halen bir koca koli sahte depoda duruyor.

oltacı34, Hamdi, umituzun ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Hobiye bugün başlasaydım aldığım malzemelerin % 95 i gereksiz olarak kalırdı. 3-5 silikon 1-2 sahte tamamdır..Hobiyi uzun zamandır takip etsemde mayısa doğru fiili başladım levrek akınlarının çoktan bitip yerli tok ispendeklerin olduğu dönem hevesle gidilen her avdan sonra balık gelmeyince sorunu sahtede onda bunda arayıp heryeri malzeme doldurduk..Ama sezon başlayınca gördüm ki En basit silikon avlak balığa benzer sahte '' Eğer merada balık varsa '' % 90 alıyor çok istisnai şartlar olmazsa..Balıkçı kardeşlerimizin pazarlama taktiği aynen anlattığınız gibi ^^ Özellikle elinde hangi malzeme varsa markası ne olursa olsun aslında en iyi japon malından daha kalitelidir ama piyasanın haberi yoktur :D

Lazarus, Spinlevrek, budun ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Evet Fatih çok haklısın ben avlarımdaki zamanımın büyük çoğunluğunda (%95 diyebilirim) , 2 çeşit marka silikon (gece avında) ve iki marka da su üstü sahte kullanıyorum. Ama makinelerimi kesinlikle çeşitlendireceğim. O hastalıktan henüz kurtulamadım.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Az balığa gidenin çok, çok balığa gidenin az sahtesi ve yatırımı vardır.
    Ne kadar çok giderseniz balık yakalama şansınız o oranda artar ve balık yakaladıkça eldeki malzemelerin genellikle yeterli olduğu görülür. Çok çok yanınızdaki/yakınınızdaki- avcı sürekli sizden fazla balık yakalıyorsa eksik parçayı bulmaya çalışır ve tamamlayarak yolunuza devam edersiniz. Her avda parça jig, sahte ve silikonla çok güzel avlar yapabilirsiniz.
    Oysa balığa az zaman ayırabilen, ayda yılda bir kaç defa gidebilen insan için durum çok farklıdır. O gittiğinde mutlaka balıkla karşılaşmak ister ve bu yüzden de yanında ne olur ne olmaz diye onlarca malzeme bulundurur. Her fırsatta bir şeyler satın alıp şansını artırmaya çalışır. Her satın alma aşaması aynı zamanda o malzemeyle yapılacak avın hayalidir aslında..
    Herkese rast gelsin..

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok güzel anlatmışsın :)

Malesef bu şekilde duyguları kullananlar oluyor. Ama gerçekten kullanılmış ve test etme imkanına varmış kişilerde oluyor.

Ama çoğunluk abartıp sattığı için gerçekten tecrübe edenlerin hakkını yemiş oluyorlar.

Ben de şahsen tecrübe ettiğim yada edilmiş ürünleri önermeye çalışıyorum.

Tabi bu öneriler yapıldığında kesinlikle olabilirliğini düşünerek almakta fayda var.

Hani bir söz vardır; Katil Katil Bu ürün :D

karga bunu beğendi.
  7. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Merhaba Hamdi kardeşim,

Ben konuyu biraz gülelim diye yazdım. Bu satış politikası beni mutlu ediyor ve durumdan şikayetçi değilim. Kesinlikle haklısın, tecrübeli arkadaşlar da var. Örneğin, senden İnceçizgideyken çok tavsiye aldım ve aldığım ürünlerden %100 memnunum. Hedef Balık incelemem altında. Balıktan bir döneyim. Envanterime baktım bazı malzemelere ihtiyacım var. Seninle irtibata geçeceğim.

Hamdi bunu beğendi.
  8. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Şeref abi durumu özetlemişsin. Ben zaman zaman malzemeleri odaya döküp topluyorum. Balığa az gidersem bu işlem çok tekrarlanıyor. Aradan uzun zaman geçerse, oğlum baba oyuncak balıklarla oynamayacak mısın diye soruyor :)

agartan ve hayali_53 bunu beğendi.