Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

herhangi bir markaya bağımlımıyız

Konu, 'Genel Konular' kısmında zokacı tarafından paylaşıldı.

1. zokacı

zokacı Aktif Üye

arkadaşlar bir süredir shimano gibi markaların keyfi fiyat artırdığını görüyoruz ve tepki veriyormuyuz bence hayır yoksa bu markalar olmassa balıkta olmazmı yani mecburmuyuz bence hayır öyleyse neden hala sessiz kalıyoruz bizim ihtiyacımızı görecek birçok marka varken kazıklanmak diğer bir deyişle 100 tl ye alacağımız kamışı 200 tl verip almalımıyız olta hoşuma gitti nolmuş yani böylemi demeliyiz artık bizlerinde sesimizi duyurma zamanı gelmedimi balık malzemesi hakkında burada birçok ustamız var onlara danışarak kaliteli ve kullanışlı birçok markaya yönelebiliriz en azından bizi yolunacak kaz gibi görenlere uyarı göndermiş oluruzki bizim ciddiyetimizi anlasınlar hatta yönetimden ricam marka kullanımıyla ilgili anket açabilirlerse genelde ne durumda olduğumuzu görebiliriz saygılarımla

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

herkesin ferrariye binebileceği bir dünya ne yazıkki yok. alternatiflere yönelmek sizin elinizde, ister shimano alırsınız ister almazsınız, isterseniz kanalını bulur daha cazip fiyarlarla kendiniz getirtirsiniz. ithalatçınında makul bir sebebi vardır elbet, hele vergi denilen illet bu kadar gürbüzken.

4. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Bence bütçene göre kalite ile avlanmak av keyfini arttıran bir durum... bizlerde av sevdalısı isek bunu neden artırmayalım...1- bütçeni aşma kaliteden şaşma2- alışverişi gereksiz yapma bu iki kural yeterli

5. zokacı

zokacı Aktif Üye

--------------------------------------------------------------------------------

herkesin ferrariye binebileceği bir dünya ne yazıkki yok. alternatiflere yönelmek sizin elinizde, ister shimano alırsınız ister almazsınız, isterseniz kanalını bulur daha cazip fiyarlarla kendiniz getirtirsiniz. ithalatçınında makul bir sebebi vardır elbet, hele vergi denilen illet bu kadar gürbüzken.
    ben bunun vergiyle alakalı olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı neredeyse markaların hepsi dışırıdan geliyor onlarada yansırdı meselede ferrari murat meselesi değil yanlış anlaşılma olmuş sanırım benim anlatmak istediğim 100 tl olduğunu bildiğimiz bir ürünü alternatifi olduğu halde neden 200 tl ödeyelim tepkimizi gösterip fiyatı geri çektirme yoluna gidilse olmazmı forumlarda görüyoruzki çoğu arkadaşımız 200 /300 tl bütçeyle takım yapım bu güzel hobiye katılma uğraşında bendede 10 adedin üzerinde takım var bu benim konuya duyarsız kalmamı gerektirmez aksine yanımdaki arkadaşında iyi bir oltayla zevk alarak avlanması beni mutlu eder

6. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Serbest piyasa ekonomisi dedikleri şey bu işte. Sizin boylotunuz değil, satış ğerformansı fiyatların oturmasına yardım edecek. Bu aşamada talep görüyorsa aynı fiyat politikası üzerinden devam edecektir.

7. arkadas

arkadas Aktif Üye

evet bede bu konuya gicik oldum ülkemin baliklari ufak tefek ülkem norwec degil taradigim tüm formlarin yüzde 90 i sü 3 lü nün disina cikamiyorlar makina shimano, okuma, daiwa.
    kamis lineaffe ,okuma, shimano , birisi baska bir alternaiv sordüguna aldigi cevap hep ayni inamayan form gecmisini yeniden tarasin
    almanyada bir malzemeciye orta halli ama kaliteli deniz icin bir takim istiyorum degimde 5 maina markasi spro,dam,abu,pen,ryobi den olusan bir makina cesidi cikardi fiyatlari 75€ nun altinda kamisda ayni sekilde sadece bir kac deyimli oldugunu yazdiklarindan ancak anladigim oltaci farkli birseyler kullaniyor

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Eee elimizde fazla seçeneğimiz yokta o yüzden... bir shimano, ryob ve okuma da yeterince ürün yelpazesi ile karşı karşıyayız. Ben de isterim bir balıkçılık malzemeleri satan dükkana gittiğimde bir çok ürünü karşılaştırıp kurcalayıp karar vermeyi lakin zor.
    Bide tabii kendisine distribütör diyen firmaların kafalarına göre takılmaları söz konusu.

9. tomy77

tomy77 Aktif Üye

bu fiyat artışına en güzel cevap hiç bi ürününü almamaktır fiyatlar düşünceye kadar sonuçta ürünün düşük fiyattan satılması olanağı vardır bi ay önce 700 tl olan biomaster sw ürünü 1000 küsür liralara çıkmışsa düşünmek lazımdır hele ki üzerine yeni modeller çıkmasına çok az bi süre kala ve yurtdışı fiyatlarında oynama bile yokken..

10. zokacı

zokacı Aktif Üye

arkadaşlar aynı işi görecek birçok marka var aslında ryobi/tica/dam/pen/shakespeare/albastar/abucarsiya/banax/mithcell/spro/lineaeffe/okuma/ bunlar benim aklıma ilk gelenler sizde birçok ürün eklersiniz eminim fırsatçı firmaları uyarmak ve normale dönmelerini sağlamak gerek en azından forumlarda takım kurmak için öneriler yaparken denediğimiz daha akonomik markaları önerelim arkadaş kamış makina tavsiye istiyor sanki yokmuş gibi iki markanın dışına çıkılmıyor ben bu markaların düşmanı değilim ama 3kuruşa olan malı 5 kuruşa almakta istemem özellikle shimano kalitesi tartışılmaz fakat bir arkadaşın dediği gibi isteyen ferrariye biner demişti ben kazık yiceksem mercedese veya bmw ye binerim

11. zokacı

zokacı Aktif Üye

bu konu ilgi çekmedi sanırım napalım böyle geldik böyle gidiyoruz