Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herkese Hayırlı akşamlar

Konu, 'Tanışalım' kısmında ahmet6831 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet6831

ahmet6831 Üye

Herkese Hayırlı aksamla abilerim kardeşlerim forumu bi kac aydır takip ediyordum bugüne nasip oldu üye olmak ismim Ahmet yaş 24 aslen Aksaraylıyım hollandada yaşıyorum
    Balık tutmaya küçüklüğümden beri cok büyük bir ilgim var ama aksarayda yaşıyorken barajlarda balık tuttuğum için bu makinalı oltaları Hiç kullanmak nasip olmamıştı şuan hollandadayım burda da denizlerde balık tutuluyor ve herkese makaralı oltalar var Bitane acemiliğime denk geldi bi olta aldım ama aldığım olta kamıcı pek bi faydalı olmadığını gördüm kıyıda kayalıklar var aşırı derecede aldığım oltanın boyu kısa uzağa atamıyorum o yüzden agır kursunu da tartmıyor birde aldığım oltanın makarsı sizce işime yararmı yoksa sizin tavsiyelerinizle makarayı değiştirmeme gerek varmı aceba
    Daıwa 5000a Emblem-x markalı makaram var suan elimde ama kamıc kısa ve cok ince

Şuan güzel bir set dizmek istiyorum eger makaram işime yarar sa makara almamayı düşünüyorum ama yaramaz ise bana tavsiye ede bileceğiniz
    Saglam olta seti önerileriizi görüşlerinizi söylerseniz cok sevinirim
    Aradıgım olta kıyıdan uzağa atışlarda rahat ve atarı 100 --250 gram bütçem 300 Euro teşekkürler saygılar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

Hayırlı geceler , Aramıza hoş geldin Ahmet.

ahmet6831 bunu beğendi.
  4. ahmet6831

ahmet6831 Üye

Hoşbulduk saolasın abi

Dündar bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Ahmet

ahmet6831 bunu beğendi.
  6. ahmet6831

ahmet6831 Üye

Hoşbulduk abi

7. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

hoş geldin ahmet iyi paylaşımlar

ahmet6831 bunu beğendi.
  8. ahmet6831

ahmet6831 Üye

Hoşbulduk hepinize çok teşekkür ederim ilginiz için inşallah yararlı güzel paylaşımşlarda buluna bilirim bende sizler gibi

9. ahmet6831

ahmet6831 Üye

Abiler makaramin resmi budur sizce makaram nasil guzel bir kamic alsam bu makara bana yetermi gorusleriniz cok onemli benim icin tecrubi kisiler siniz hepiniz eger bu makara isini gormez derseniz. Tavsiyeriniz nelerdir Takler [​IMG] Daiwa 5000a makaram

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. KalamA

KalamA Daimi Üye

Aramıza hoşgeldin Ahmet :) Keyifli paylaşımlar dilerim. Madem kıyıdan uzağa atmak istiyorsun, elindeki bir surf makine ve sana yeter. Üzerine kaliteli, ince bir misina sardığında, yapmak istediğin avlarda sanıyorum seni tatmin edecektir. Yalnız sen henüz ''amatör balıkçılık'' disiplinleri hakkında bilgi sahibi değilsin Ahmet. Benim de Hollanda'da kuzenlerim var ve yaşadığınız yerin kültürü çok farklı iyi biliyorum. Balıkçılık bazı disiplinlere ayrılıyor; surf, spin, jigging vs gibi. Senin önce hangi disipline gönül verdiğini/verebileceğini bilmen ve yardım istemen lazım ki sana isabetli tavsiyelerde bulunabilelim. Anladığım kadarıyla sen spin kamışla surf makineyi kombinleyip bir takım kurmaya çalışmışsın ve olmamış. Doğru anladıysam, amacın olabildiğince uzağa atıp yemli beklemeli av yapmak ise, bütçen dahilinde sana ''surf kamış'' tabir ettiğimiz, elindeki makineye uygun, Shimano marka surf kamışları incelemeni önerebilirim. Aslında ayırdığın bütçeye çok güzel kamışlar alınabilir lakin yanlış öneride bulunmak istemez hiçkimse. Bu spor, segmenti ve kalitesi arttıkça pahalılaşan bir sektör. 300 Euro birçoğumuza göre çok para ve sana kimse bu pahada bir kamışı, senin bu neyi istediğine tam emin olmadan istiyor haline caveben kolay kolay tavsiyede bulunmak istemez. İşin sonunda senin keyif alman, memnun olman gerekir ki, önerenlerin tavsiyeleri işe yaramış olsun. Forumu biraz araştır derim...
    Her zaman rastgelsin...

ahmet6831 bunu beğendi.
  11. ahmet6831

ahmet6831 Üye

Saolasin abi dedigin gibi kiyidan uzaga atip yemli bekleyisli tutmak istiyorum Burda da cok pahali avmalzemeri 300 eroyu aslinda bir kamic makara ve oltayi koymam icin bir ucgen ayak icin ayirdim ama makaram isine yarar demissin galiba ozmn makara. Almama gerek yok dedigin gibi abi Burdaki kiyi 20 25 metre ilerısı kayalık atarken hem cekerken rahat. Ve sahlam olan bı kamıc arıyorum abı Bırde. Dukkanda gezerken boyle bı kamıc gordum sızce nasıl shımano laramı baksam [​IMG]

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi