Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herkese selam Levreğe devam.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında İrfan tarafından paylaşıldı.

1. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili dostlarım merhabalar,
    Hasret kaldığım Levrek avına,benim uygun ve müsait olduğum zamanda, denizde hava durumu uygun değil idi ve müsade etmedi.denizin uygun olduğu zamanda ise işilerim ve zaman bana uymadı.nihayet uygun zaman ve deniz gelip çatmıştı bu durumda Levrek avı kaçınılmaz olmuştu.

Ayhan abimle,hemen hızlı ve ani bir şekilde pırogram yaparak kendimizi teknede,bulmuştuk.sağ olsun öncesinde yapmış olsuğum telefon görüşmesinde gerekli hazırlıkları yapmasını istediğim,av patnerim Musa kaptan,sağ olsun yem işini vs.. tekneyi hazırlamış,bizi bekliyordu. hemen rütün kontüroler yapılarak her şey tam istediğimiz gibiydi vira bismillah diyerek marşa bastık deniz mis gibi pöfür pöfür esiyor gecenin karanlığında hareket ederken uçuşan zıplayan zarganaları büyük bir hayranlıkla izledim.ve nihayet kısa bir yolculuktan sonra av bölgemize gelmiştik.Hava güzel deniz kıvırcık.:D kürekle bakmaya müsait olduğu için hemen küreklere geçtim kürekçi İrfan.:Dses yapıcak malzemeleri egale etikten sonra 1,2,3,tıp kimse konuşmasın levrekte 1,inci kural sesizlik şart.oltatlar yemlendi ve bismillah diyerek mavi sulara gönderdik. başladık o heycalı bekleyişe ilk balığı kim alıcak diye yavaş yavaş bazende akıntıya bırakarak yukarı aşağı derken Ayhan abim evet arkadaşlar geliyor dedi ama balığın vuruşundan ve gelişinden ufak olduğunu anladı.gerçekten balık küçüktü bu ufaklığı biraz okşadık öptük ve yuvasına geri gönderdik.:)

Bu güzel heyecandan sonra beklemeye değerdi,yukarı aşağı balık yok.yer değiştir başka bir meraya,ordada durum aynı balık yok.eski yerimize ve bizi boş çevirmeyen meramıza dönme kararı aldık.zamanımız kısıtlı sahur için evde olmamız gerekiyordu.zaman git gide dararıyordu balık yapmıcak galiba derken benim kamış birden başladı eğilmeye,evet işte bu dedim başladım keyfinide alarak yavaş,yavaş,çekmeye güzel bir balık gelişinden belli hemen kepçeyle livara.yüzler gülüyor ve umutlar yeşeriyor.ama benim takım kepçenin filesine dolanmış kurtar kurtara bilirsen Musa kaptan'dan rica etim.şunu bir kurtar diye.bu arada sırt üstü uzandım ve Musa kaptan'ın oltasını izlemekteyim ufak bir hareket var.sanki dedim ve dememle bindirdi balık.:Doda hemen,hemen,aynı ayarda balığı kepçe yardımıyla livara almayı başardı.ve bizim avlanmaya ayırdığımız zaman dolmuştu. gitme vaktimiz gelmişti.bu güzel avımızı bitirdik. herkeze böyle güzel avlar diler başka avlarda görüşmek üzere sevgiyle kalın selamlar.:)
    rastgelsin.:)

Bu avımızda muhtelif kamış ve makinalar kulanılmıştır.

Takım kilasik iki iğneli dip takımı 1.numara garvaniz iğne 50.gr kurşun 0.35 ultra asso misina.

Canlı istarvit ve teke kulanılmıştır.balıklar tekeyle alınmıştır.derinlik 12.kulaç civarında.

Denizin durumu sakin çok hafif kıvırcık.kürek yardımıyla dip sürtmesi ile balıklar yakalnmıştır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Eylül 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Boş döndürmemiş VIP avlağın yine :p Tebrik ederim tüm ekibi :)

Ayhan'ın Fotosunu neden koymadın, senden yakışıklı diye mi :D

4. hunter

hunter Daimi Üye

İrfan'ım seni ve ekibi tebrik ederim.
    Yine boş çevirmemiş avlağınız sizi :) harika iki balık almışsınız.

Haber edeceğin günü sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim. :)
    tekrarı dahada bereketli olsun.

Ayhan kardeşimede selamlarımı ilet lütfen.

5. Burak Karadeniz

Burak Karadeniz Aktif Üye

İrfan'cım gerçekleştirdiğiniz bu güzel av nedeniyle seni ve arkadaşlarını kutlarım.Daha güzellerinin oltana rastgelmesi dileklerimle selam ve sevgiler.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrik ederim Abi daha iyi avlar da nasip olsun..Hayırlı kandiller:)

7. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Kürek yardımıyla dip sırtısı çok ilginç bir yöntem. Bu tip raporlar bana her defasında kıyı suları ve özellikle levrek sevdalıları için benim çok inandığım kano balıkçılığını (kayak fishing) hatırlatıyor. Bir levrek sevdalısı arkadaş şu makinadan edinip tecriblerini bizimle paylaşsa çok güzel olur.
    Bu arada güzel balıklar için tebrikler. Şansınız hep böyle olsun İrfan Bey.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İrfan
    2 güzel balıkla süslenmiş geceniz

9. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tebrikler..
    Çok güzel balıklar.

10. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler harika levrekler

11. ozi