Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Heyecan Yok Arkadaş...!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında BALIKCI 1 tarafından paylaşıldı.

1. BALIKCI 1

BALIKCI 1 Üye

Arkadaşlar dün gece her zamanki merama gitmek için plan yaptım malzemelerimi temizledim makinamı temizledim yağladım herşey hazır hava istediğim gibi ne soğuk nede durgun hadi uğur zaman av zamanı yılbaşından beri olta boş fırın boş tava boş hanım dövecek valla....
    Neyse bizim yadigar anadola atladım bende bir hava o biçim mahalleli soruyor abi nereye dalga geçer gibi nereye olacak kardeşim aorobik salonuna gidiyorum dedim
    latife amaçlı sizinde anlayacağınız gibi, arkadaşlarda balıkçı sayılır o yüzden güldüler rastgele dileklerinden sonra ben önce petrole biraz ikmal birazda zaman geçirmek için pompacıların çayına sünerek iki lafın belini kırdık neyse vakit yaklaşıyordu artık (benim şansım 23:00 den sonra açıldığı için çok acelem yoktu nasıl olsa sabaha kadar mera benimdi genelde cem abi serkan ve benden başka pek müdavimi yoktu oraların Valla en azından ben öyle biliyorum.
    Bu arada not olarak eklemek isterim ki arkadaşlar mera bilgisi vermiyorum çünkü bazı amatör balıkçı dostlarımız meranı içine ediyorlar ben şahsen hangi mera olursa olsun o lokasyonu bozmamaya çalışırım siz değerli üyelerimizden de bunu bekliyoruz
    Neyse nerede kalmıştık haaaaa. petrolden çıktıktan sonra doğru meradayım valla anadol varya 200 falan yaptı yolda düşün bendeki heyecanı meraya vardım asil bir ingiliz avcısı gibi takımlarım hazırladım üstümü giyindim doğru suya sıfırdan atış yapacam
    makina sillstar (40'lık)
    misina mercan 0.28
    kamış 2.40 dam
    sahte ryobi kırmızı kafa 13cm (serisini hatılmadığım için böyle yazdım)
    Deiğim gibi başladım spine saat 23:45 daha 20 dakika olmuştu ki ağır ama öyle böyle değil bir ağılık bindi ki anlatamam dalgalı olduğu için önce yosun sandım ama o da ne yaklaşık 20 mt ileride hafif solumda bir şapırtı gördüm ahanda işte buydu ama biraz ilerisinde hafif kayalık bir yer var oraya yöneliyor hayvan ben gitmemesi için bu tarafa çekiyorum ama o inatla misinayı alıyor bir hamle yaparak kalamayı 3 4 kademe sıkıyorum ve birazdaha asılıyorum ama inanın 4 kilo üzeri izin vermiyor kıyıya almama nihayetinde biraz daha aldı misinayı mücadeleyi görseniz kalbiniz durur benimki duracaktı
    Biraz kaçacak paniğiyle kalamayı bir iki kademe daha sıktım ve kayalığa girmesin diye birazdaha sarmaya çalışıyorum ama ben sararken bile makinam carlıyor
    Veeee evet korktuğum başıma geldi aceleciliğimin ve paniğimin kurbanı olarak birden makina boşandı ve elimde sade tek yalın çıplak bir misina kaldı ortada ne paşa nede sahte kalmıştı balık kayalara ulaşmış ve misinayı kestirmişti bilmiyorum belkide solungacıyla kesmiştir ama sonuçta vuslata 5 kala göz göre göre paşa gitti.Bendeki moral bozukluğunu hayal kırıklığını görseniz teselli olsun diye balıkçıdan balık alıp kucağıma verirsiniz.Öyle yani...
    Ondan sonra sabaha kadar sadece at çek gelirmi bi daha öyle şans beee benim için çok büyük tecrübe oldu sizinde böyle bir hadise başınıza gelmemesi için uyanır uyanmaz bir kahvaltı ve bir türk kahvesi içtikten sonra yaptıklarımı anlattım en azından ben kaçırdım siz kaçırmayın hepinize rastgele diliyorum.....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Klişe olacak ama kaçak balık büyük olur derler. henüz görecek günü varmış o paşanın, sizinde edineceğiniz tecrübe. eminim ki aynı paşa şimdi yakalansa çok rahat bir şekilde kıyıya alırdınız. Yaşadığınız heyecanın daim olmasını dilerim.:)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ne değerse o mücadeleye değer Uğur.
    Kaçan balığın anısı yakalanandan çok daha fazla oluyor.
    Alınan dersler ise paha biçilmez değerlerde.
    Kaçırmama adına alınması gereken dersleri o anlık almış olsam bile bir sonrak yakalanan levrekte aynı yanlışları yapmaya devam ediyorum.
    Birinden galip çıksamdiğerinden mağlup çıkıyorum.
    Tek nedeni o anları uzatmaya çalışmam.
    Sonrakine rastgelir inşalah. :)

5. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Uğur,
    Ne kadar tecrübe edilirse edilsin "o" an av ve avcı açısından mantıklı hareketlerin söz konusu olduğu zamanlar değil. Bence avcı açısından otomatik hareketler yapılıyor. Bu otomatik hareketleri belirleyen ise "tecrübe". Senin açından "tecrübe" hanesine kocaman bir çizik atılmış. Her şeye değer.
    Devamı ve keyifli avlar dileklerimle.
    Sevgi ve selamlar.

6. BALIKCI 1

BALIKCI 1 Üye

Valla pazar gecesi uykumda aynı anları gene yaşadım abi bu nasıl bir hastalıktır yahu gidemediğim zaman daralıyorum gidipte kaçırdığım zamanda böyle rüyalar görüyorum hayırlısı ne diyelim.... birde şu avlağa giderken fotomu yanımda götürmeyi unutmasam daha iyi olacak yok yok ben iyi değilim lodos kapıda seferihisarı bir yoklasammı kiiiii... eleştiri ve önerileriniz için için teşekkür ederim .